Skocz do zawartości

Jakie żaróweczki do licznika Forester 2.0X 2003r


piottrus191

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko serwis. Też wymieniałem , wyciągnałem i jeździłem gdzie się dało. I nici z tego. Tylko serwis i są dosyć drogie , jesli dobrze pamietam okolo 20 zlotych za sztukę zapłaciłem... takie małe coś, przypominające diodę, a nie żarówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić żaróweczki do licznika ale przed rozebraniem chciałbym już kupić kilka wcześniej. Jakie będą pasowały?

Całoszklane T5/R5 i T10/R10, czyli dwa rodzaje, krótkie. Mocy nie znam. Do znalezienia za 1-2zł. W ASO dostaniesz razem z oprawkami. Poszukaj jeszcze na forum, temat był kilka razy przerabiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem wymieniać żaróweczki, oczywiście demontaż licznika jest bardzo łatwy. Ale co się okazało, jedna żarówka od podświetlenia była do wymiany i 3 od kontrolek. Zaciekawiło mnie to że mam 4 puste otwory na żaróweczki od kontrolek. Nie wiem czy tak powinno być czy poprzedni właściciele coś z tym kombinowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt, nic nie kombinował. Po prostu, spójrz pod światło przez te otworki bez żarówek, lub poświec latarką. Zobaczysz od czego są te wolne miejsca. I wtedy, będziesz wiedział, czago nie ma Twoje auto, i jakich wskaźników nie posiada, w związku z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie wszystkich żarówek podświetlenia liczników. Są 3 szt. W5W, a wszystkie inne są tego samego typu. Koszt w sklepie to 1 zł za sztukę. Typu nie mam potwierdzonego ale na oko wyglądają jak T5.

U mnie weszło ich z tego co kojarze 12 szt.

 

Mam jeszcze ciekawostkę. Oryginalnie mój Forek nie był wyposażony w przednie przeciwmgielne. Domonotowałem je, dałem włącznik i jakiś przekaźnik. Kable były już na miejscu.

Podczas wymiany żarówek w licznikach zauważyłem że jedno wolne miejsce odpowiada właśnie za przeciwmgielne przednie. Po włożeniu żaróweczki lampka nie zadziałała. Nie ma chyba okablowania w zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem świeżo po wymianie żaróweczek zegarów i podświetlających panel wentylacji. O ile licznik to standardowe małe bańki 1,2W-kilkanaście i większe 3W-3szt (lub 5W jak ktoś chce) dostępne wszędzie to podświetlenie panela realizują 3 mikro żarówki (bańki 3mm średnicy z długimi wąsami) w zależności od wersji oprawki - wlutowane lub wymienne. Te kupiłem w sklepie typu "elektronik" 80gr/szt były też kolorowe, kupiłem zielone bo aktualne kapturki miałem nie nadające się już do użycia, kupiłem tez diody wraz z oprawkami 4zł/szt ze względu na oprawki bo moje były już popękane, oprawek z diodami raczej nie polecam, zamontowałem z ciekawości ale nie rozpraszają światła równomiernie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Hejka

 

Podepne sie...

 

co prawda 00 OBK ale problem ten sam...

 

Z tego co widze w serwisowce to zarowki ktore potrzebuje to:

 

12V—1.4W - wiekszosc kontrolek

12V—3.4W - podswietlenie

12 V — 3 W - niski poziom paliwa

12 V — 80 mA - wskaznik biegu

 

No i pytanko, skad to wziac? w kazdym sklepie moto?

Nie chce led'ow tylko zarowki.

O ile z 12 V — 3 W nie powinno byc pewnie problemu to, 12V—3.4W, lub 12V—1.4W tez sa latwo dostepne?

 

I ostatnie pytanko, czy zamiast tego 12 V — 80 mA, moze byc tam cos troche jasniejszego?

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga, żarówki powinny być na 14V, 12V znacznie szybciej się spalą. Przy okazji jak jest możliwość wyboru to powinny być o dużej żywotności do pracy ciągłej.

Żarówka 3,4W to zwykła W3W, reszta to T5. W przyciskach jeszcze bywają T10. Ostatnie dwa modele do dostania w sklepach z częściami elektronicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...