Skocz do zawartości

szpera w imprezie N/A


Czlapus

Rekomendowane odpowiedzi

Lsd to nie oznaczenie visko tylko angielski skrot szpery czyli limited slip differential. Centralne wisko idzie mocniej spiąć ale te z tylnego dyfra podobno jest nierozbieralne. Visko to slaba szpera ale lepsze to niż nic. Jak chcesz to jest gdzieś na rynku szpera plytkowa cusco do dyfra r160 chyba najlepszy wybór ale i cena duza. Ponad 3k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi procentami to proste:

100% - dyfer zaspawany

50% - dyfer zaspawany tylko w połowie ;)

 

Tak na poważnie to z tymi procentami to ja to rozumuję tak że dyfer jest w stanie przekazać ileś % momentu na koło o lepszej przyczepności. Czyli np. dyfer otwarty przekaże 100% na koło o mniejszej przyczepności i 0% na to większej. Szpera np. 20% da odpowiednio 80% momentu na koło o mniejszej przyczepności i 20% na to o większej... i tak dalej.

Tak ja to rozumiem, ale czy poprawnie to już inna bajka.

 

Choć chyba bardziej poprawnie będzie że to jest procent momentu przekazanego na koło, czyli:

Szpera 100% - to moment po równo na lewo i prawo

Szpera 50% - to 75% momentu na koło o mniejszej przyczepnosci i 25% o większej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chyba lepiej już wrócę do kuchni :)

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy było pisane :P W imprezie NA jest dyfer owszem 3,9 co za tym ze skrzyni też jest 3,9.W Turbo dyfer jest 3.54 więc zapomnijcie o przekładce samego dyfra. Można przełożyć skrzynie  razem z z dyfrem ale w turbawkach jest sprzęgło hydrauliczne a w NA na linkę. Dodatkowa robota i koszty gratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś pomyłka w opisie jest. To nie jest do blokady mechanizmu różnicowego tylko:

 

KSB750 is designed to lock the rear subframe which allows for more precise alignment of the rear wheels & limits the amount of rear subframe movement under cornering loads which can result in poor dynamic alignment settings. The hardware can easily be installed & removed between motorsport activities. The kit will increase rear NVH as it effectively locks out the rear subframe bushings. It is designed for motorsport use only & should not be used for extended periods as it may lead to premature chassis wear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem włożyć LSD na tył, do imprezy NA z 02r. Nie pamiętam jakie było przełożenie główne i na wyjściu.. ale wyszło mi tylko tyle, że żeby wsadzić "szperę" do mojego auta musiałbym szukać dyfra tylko i wyłącznie z hamerykańskiego LGT z rocznika 03-05 czy jakoś tak :) Generalnie zabawa na tyle mało efektywna, że pieniądze które miałem na do przeznaczyć wrzucam do skarbonki pod nazwą ""zmiana auta". IMO wsadzenie grubego staba na tył i usztywnienie zawiasu poli da dużo większą frajdę z jazdy niż LSD w wozie drabiniastym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie informacje i wypowiedzi zwiazane z moim zapytaniem. Bardzo sie sprzydaly:)

 

co oznacza symbol (gwiazda 5 ramienna ) na pokrywie dyferencjału? czy jest to jakieś specjalne oznaczenie?

Czlapus a tak ogólnie to po jaką cholerę Ci ta szpera?

Na mokrym czy lodzie/śniegu wprowadzenie samochodu w poślizg to żadna wielka filozofia.

Na suchym i tak w wolnym ssaku masz mało mocy więc żeby zrobić dobrego powerslide'a będziesz musiał się dobrze rozpędzić i wybić auto z balansu.

Jak ktoś napisał lepiej zainwestować w dobry zawias.

 

Edit:

 

Dobra doczytałem że masz ciężki dojazd do domu :) Kup Lade Niva ;)

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...