Jump to content

Ile pociagnie Impreza WRX?

wodnik

Recommended Posts

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć ile jest w stanie pociagnąć Impreza? Ale nie w sensie holowania przyczepy, ale innego auta. Dokładnie mówiąc - czy da radę pociagnąć kompakta po asfalcie, ale takiego, co ma zaciagniety ręczny i stoi na biegu..

Jaką linkę wziąć? Na stacjach są zwykle 2-2,5 tony, do 4t na razie nigdzie nie znalazłem.

Jakiś łobuz notorycznie zastawia mi wjazd do garażu i nie reaguje na kartki zostawiane za wycieraczką, straż miejska olewa temat, bo to teren prywatny.. Więc mam ochotę go "stałować" osobiście na bezpieczną odległość ;-)

No i jak? Da radę?

pzdr;

Ozobiscie........ zaplacil bym za lawete i powiedzal gosciowi aby wywiozl wpiz...u.

Ale z taka akcja trzeba byc ostrozny bo mozna niechcacy na samego siebie bat ukrecic.

Ale z taka akcja trzeba byc ostrozny bo mozna niechcacy na samego siebie bat ukrecic.

Dokładnie... Poza tym próba pociągnięcia auta na ręcznym może się skończyć wyrwaniem haka do holowania, zderzaka, itp. Mój kuzyn próbował kiedyś z kolegą "rozciągnąć" swoje Seicento. Skończyło się na haku wyrwanym z "mięsem" i duuużej dziurze w zderzaku.

w poprzednia niedziele, byłem świadkiem jak wolnossący legaś antyk wciągnął pod niedużą trawiastą górkę mazde 323 4wd stojącą na 3 kołach. inna sprawa, że zrobione to było sposobem - kierownik subarka delikatnie szarpał żeby sprzęgło oszczędzac i przy okazji samemu sie 4 kołami w ziemi nie zagrzebać. no i wciągnął mimo, że mazda przodem ryła w ziemi. subarak daje rade :-)

oddzielną kwestią jest to czy warto w ten sposób "uczyć" sąsiada.

Jakiś łobuz notorycznie zastawia mi wjazd do garażu i nie reaguje na kartki zostawiane za wycieraczką, straż miejska olewa temat, bo to teren prywatny.. Więc mam ochotę go "stałować" osobiście na bezpieczną odległość ;-)

Lobuz nie zrozumie karteczek i prosb - do lobuza w sposob lobuzerski - laweta, albo cos mniej przyjemnego, jak sugerowal Domestos

Nie rozumiem - dlaczego teren prywatny? TO na terenie jakiegoś osiedla jest?

A może policja tu pomoże? Przecież musi być jakiś sposób. Holowanie można zrobić, ale jak wyrwiesz coś tamtemu, albo zepsujesz to masz jak w banku naprawę na koszt własny.

Ta laweta to też wydaje się niezłym pomysłem

do ciagniecia najlepiej nadaja sie subaraki z reduktorem (wiem bo mialem) i wg mnie wolnossace 2.0 z redukcja duzo latwiej pociagnie takiego kompakta niz GT czy WRX. Jesli chcesz juz go przestawic to podlej pod jego kola olej (zuzyty bo nowego szkoda) wtedy auto bedzie sie slizgac jak po masle, a jak juz ruszysz to pociagniesz bez problemu na 1 biegu.

No tak jak ma redukcje to pewnie ze tak.Wydaje mie sie ze policja tu pomoze jak ci zastawia wiadz tylko jak bedzesz dzwonil to moze podkoloryzuj sprawe bo inaczej nie przyjada ;)

A może policja tu pomoże? Przecież musi być jakiś sposób.

Ja kiedys przerabialem ten temat. Gosciu stawial auto w zjedzie garazowym na terenie wspolnoty. Straz Miejska umowy rece poniewaz to teren wspolnoty, policji nic do tego rowniez. Taka polska wlasnie.

A może policja tu pomoże? Przecież musi być jakiś sposób.

Ja kiedys przerabialem ten temat. Gosciu stawial auto w zjedzie garazowym na terenie wspolnoty. Straz Miejska umowy rece poniewaz to teren wspolnoty, policji nic do tego rowniez. Taka polska wlasnie.

W tv ogladałem kobietkę, która miała wykupione miejsce parkingowe i jakiś typ notorycznie ładował się na jej miejsce. SM i misiaczki umywały ręce, ponieważ był to teren prywatny. Straż pożarna byłaby dobrym pomysłem lub telefon na policję, że przy tym aucie kręcą się złodzieje. Wtedy przyjadą, a Ty się pokażesz z pretensjami, że gostek Ci wyjazd zastawia. Może mu dołupią.

Mówisz że wolnossący lepiej do rady niż wrx?

Przy ruszaniu z obciążeniem reduktor bardziej oszczędza sprzęgło. Jakiś czas temu miałem okazję przestawiać pod dość mocną górkę żepota 405, przy pierwszej próbie urwałem zaczep (w żepocie, bo chyba skorodowany nieco), po podpięciu liny do podłużnicy udało się go pociągnąć. Ciężka krowa, ale poszła :)

Hehe :) Przerabialem kiedys ten temat, ale uzylem Citroena Jumpera 2,5td.

Przemieszczalem co prawda tylko Swifta na biegu i recznym, ale zdziwilem

sie, jak latwo poszlo. Jakby co, to wiesz... ;-)

PS. Mysle, ze po takiej operacji mozesz liczyc na "wdziecznosc" sasiada,

ktora moze byc dosc uciazliwa.

Leszek

Gorzej jak on zobaczy ze mu kradniesz :) samochód i zadzwoni po policje wtedy już się zajmą z urzędu ale Tobą , a jeszcze jak stwierdzi ze mu zniszczyłeś np opony ....

to jest właśnie Polska

Ja bym jednak nie stawiał przed twoim garażem samochodu bo to nieładnie. Możesz na przykład przyjechać z przyczepką i zaczniesz cofać i BUM 4 elementy do malowania (błotnik,dzwi, dzwi błotnik) OC na przyczepke 30zł ze zniżkami 10% tracisz ale wkońcu mina pana z kompaktu jest tego warta

Nie zapomnij na koniec przeprosić (dobre wychowanie to podstawa) no ale w końcu myslałeś ze się zmieścisz :)

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...