Skocz do zawartości

regulacja luzów zaworowych Forester S-Turbo '99


boulik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.11.2018 o 11:05, Rafaelo napisał:

Wyciągaj silnik ściągaj głowice i na pewno masz wypalony zawór oby tylko to a nie gniazda zaworowe. Przerabiałem to u siebie. Wymieniłem zawór uszczelniacze wszystkie zawory dotarte i śmigam dalej. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Właśne tak myślałem żeby robić, tylko mechanior powiedział że jak uszczelnię górę to zaraz dół  poleci (panewka) . Dla mnie to nie jasne- niby czemu miałaby się sypnąć, bo dostał większego ciśnienia ? Miał ktoś taki przypadek lub coś wie na ten temat?

Edytowane przez Konrad Skopek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich.

W temacie regulacji luzów w foresterze 2.0 s turbo.

Czy w rejonie Mińska, Warszawy i okolic - znacie dobrych fachowców zajmujących się tematem?

Proszę o info

Słyszałem, że są tacy, którzy potrafią regulować - bez wyjmowania silnika - co znacznie upraszcza sprawę i obniża koszty . Jest ktoś taki? 

Jeśli tak - chętnie 200-300 km podjadę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, wyjęcie silnika to są 3h w tym dwie kawy, a pałowanie się z wałkami na aucie... ech. Wątpie żeby było taniej, a na pewno lepiej. Na aucie można sprawdzić luzy czy są ok, ale regulacja płytkami w moim subiektywnym odczuciu powinna być na wyjętym. No chyba, że za wyjęcie silnika krzyczą 1000PLN, ale w Subaru to zdecydowanie wygórowana cena, te auta są "stworzone" do wyciągania silnika.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+włożenie to kolejne 3h, a regulacja na aucie to max 3h roboty. Ma to sens jak przy silniku jest więcej do roboty, do samej regulacji zaworów wyjmowanie jestbez sensu. Chyba że klient chce za to zapłacić to czemu nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, st981777 napisał:

pałowanie się z wałkami na aucie...(...) regulacja płytkami w moim subiektywnym odczuciu powinna być na wyjętym.

Co mają wałki do regulacji płytkami? O potrzebie wyciągania silnika można dywagować gdy są pełne szklanki albo j.w. jest więcej rzeczy do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...