Skocz do zawartości

Forester vs Outlander


Ayu

Rekomendowane odpowiedzi

Zdziwiło mnie nieco to, co niektórzy piszą o tanim serwisie Mitsubishi. Mój kumpel podpalił się ostatnio na używanego Lancera, mały przebieg, oczarowany stanem auta, cena adekwatna, mnóstwo miejsca. Czar szybko prysł, jak dowiedział się o turbo drogich elementach, według informacji, jakie znalazł na forum Mitsu reflektor potrafi kosztować w okolicach 9 tys. złotych, używka tysiąc pińćset. Tanio nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Niedawno zamieniłem właśnie Outlandera na FXT co prawda był to niesławny 2.0 TDI choć muszę przyznać że przez te 120k km które u mnie przejechał nie sprawiał mi najmniejszych problemów, temat spalania był już wałkowany na wszystkie sposoby tak więc może podzielę się innymi spostrzeżeniami. Przede wszystkim Outlander jest dużo bardziej praktyczny, jeśli ktoś od auta oczekuje że ma załadować się z rodziną i jeździć z dozwoloną prędkością to trudno o coś lepszego. Ma sporo poręcznych schowków , których niestety brakuje mi w Forku, Większy bagażnik z otwieraną półką do siadania, a w wersji 7 miejscowej dodatkowy chowany rząd siedzeń. System audio Rockford Fosgate jest ok ale nie zauważyłem dużej różnicy od tego standardowego w Forku. I tak silnik i pęd powietrza nie pozwala na delektowanie się czystością dźwięku. Zawieszenie jest bardziej komfortowe choć napęd 4x4 jest na pewno gorszy , czuć że działa z opóźnieniem, na śliskim zdarzał mi się poślizg przednich kół przy ruszaniu. Na pewno zdolności off road Outlander ma mniejsze myślę że zbliżone do OBK. Na pewno serwis Mitsubishi to tragedia, ceny części są absurdalne, przykład: za czujnik ABS który kupiłem jako zamiennik za 80 PLN serwis chciał ponad 1200, Jednym z powodów dla których się go pozbyłem była obawa że jak zacznie się psuć to koszt naprawy przewyższy wartość samochodu. Generalnie jeśli ktoś potrzebuje praktycznego do bólu nudnego samochodu to pewnie Outlander spełni swoją rolę ale Subaru daje większą przyjemność z jazdy , mam wrażenie że wyższą trwałość , a także coś takiego że jeżdżąc Outlanderem zawsze z zazdrością patrzyłem na przejeżdzające Subaraki i żałowałem że nie kupiłem Forka od razu
 

Niestety to porównanie nie wiele wnosi ze względu na to że porównujemy tutaj nową wersję Outlandera - który nie posiada już klapy :( ani zbytniej ilości schowków :) 
Ale jest jeszcze jeden wrażliwy aspekt Outlandera - przycisk do sterowania komputerem znajduje się w miejscu za kierownicą dostępny jak cukierki w kredensie [na 2m] ... Dla mnie mocno drażniący temat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jeszcze jeden wrażliwy aspekt Outlandera - przycisk do sterowania komputerem znajduje się w miejscu za kierownicą dostępny jak cukierki w kredensie [na 2m] ... Dla mnie mocno drażniący temat

 

czyli to akurat się nie zmieniło ,też mnie to drażniło, oprócz tego bagnet do pomiaru oleju był z czarnego plastiku, żeby odczytać poziom trzeba było uzyskać odpowiedni kąt odbicia światła. Plusem poprzedniego modelu było zatrzęsienie części do 2,0 tdi ale w nowym chyba będzie z tym problem. Generalnie Mitsubishi kusi ceną ale potem wydatki są większe niż u konkurencji

Edytowane przez Lookash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z Pajero do Forestera, a serwis został ten sam - najbliższe ASO obsługuje obie marki:). Nowa pompa wtryskowa w ASO do Pajero kosztowała tyle, co moje sprawne i zadbane auto. Ale w Mitsubishi najfajniejsze są ceny części do silników VW - prawdziwy odlot. Moim zdaniem FXT jest bezkonkurencyjny, a wolnossące i diesle to już trudniej zdecydować. Ja byłem bliski zakupu benzynowego outlandera i tylko zauroczenie xt przeważyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starego Outlandera nie ma co porównywać,dla mnie to złom ,szczególnie z 2.0tdi ,jak ludzie mogli to kupować ,nie wiem ,wyłącznie głupia moda widać.To jezdziło jak Tarpan

Nowy w 2 litrowej benzynie też złom ,tylko diesel.Co do cześci nie wiem,ale dostępność i ceny ,też nie są akurat ,chyba specjalnym argumentem za Subaru

Może najlepiej poczekać na nowego Outbacka?Tylko cena...Pamiętam,że za Mitsu w wersji jednej poniżej najbogatszej - z ksenonami,nagłośnieniem na 18stce feldze ,z metalikiem, w dieslu i automacie,ale bez skóry i navi miałem cenę 117 albo 118tys brutto .W automacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym outlandera złomem, generalnie byłem zadowolony z tego samochodu a przesiadka na subaru to bardziej głos serca niż rozsądku,ale faktycznie nowe outlandery różnią się od starych i nie ma co porównywać.

Edytowane przez Lookash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to się czyta. Dzięki wszystkim za udział w dyskusji. Moje przemyślenia na dziś są takie - jutro postaram się ponegocjować jeszcze cenę na OBK 2.0D Active Sport i jeszcze raz przymierzę się do Forestera oraz Outlandera. Potem znów pomacam XV bo w związku z gabarytami Forestera i Outalndera naszła mnie masa wątpliwości czy ja naprawdę potrzebuję aż tak wysokiego auta... Na szczęście jest taka możliwość w jednym z warszawskich salonów. Uwierzcie mi, że serce i rozum mówi jasno - bierz Subaru, tylko są ograniczenia związane z budżetem.

 

Nie chcę ujawniać tajemnic handlowych ale powiem tak - w tej chwili Outlander jest najtańszą opcją (wyłączając XV) tylko 1,5 k PLN droższy ale ciut "gorzej"  wyposażony jest Forester (brak 18" felg i 5 letniej gwarancji oraz słabsze audio), OBK droższy od Forestera o 4 k PLN.

Żeby dać Wam obraz moich wątpliwości to chyba ważne, że wszystko co będzie ponad pewną kwotę muszę zapłacić gotówką z własnej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chcę ujawniać tajemnic handlowych
 
Jakich tajemnic ..proszę Cię,,:P

 

 

@@Ayu,Ale masz fajnego OTB w Krakowie za dobrą kasę  - z przebiegiem 700 KM od Dealera :)

Myślę że nie będzie problemu przetransportować go do Warszawy :)
http://emil-frey.otomoto.pl/subaru-outback-comfort-okazja-vat23-C34874546.html
 

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne tez linków  są ale poza budżetem :wacko:

 

Ten konkretny jest sprzedany: http://otomoto.pl/subaru-outback-active-sport-2-0-C32566752.html ale mają w kKatowicach w kolorze czarnym z manualem jeden egzemplarz jeszcze...

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten konkretny jest sprzedany: http://otomoto.pl/su...-C32566752.html ale mają w kKatowicach w kolorze czarnym z manualem jeden egzemplarz jeszcze...

Ja też mam ale w kolorze granatowym ;)

Jak coś to daj znać.

Pozdrawiam 


Aha, mój to Lineatronic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim.

 

 

 

112 tys Outlander
  to chyba wersja "Caritas".  :P  Najlepsza oferta jaką miałem do swojej konfiguracji była tylko o 4 k PLN tańsza i Outback. Kropką nad i jest napęd. Jeśli mam jeździć czymś  4x4 to porządnym i to było dla mnie kryterium podstawowe. Jeśli nie miałoby takiego znaczenia i chciałbym ośkę wybrałbym  Mazdę 6 bo jest przepiękna w mojej opinii.

 

 

 

ale to chyba nie Ty płacisz
w rzeczy samej, powiedzmy, że 93% wartości nie ja, 7% idzie z mojej kieszeni i  później  muszę na to auto zarobić ;) Niestety nie dostanę go w zamian za "leżę i pachę".

 

Temat można wg mnie zamknąć. Zawsze da się odkopać z archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...