Skocz do zawartości

Forester vs Outlander


Ayu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Weź Outbacka. Nowa generacja wkrótce w salonach to na modele poprzedniej generacji zaczną się rabaty. Duże, wygodne auto. I będziesz miał czym na spoty przyjeżdżać.

 

 

 

Outback kosztuje ze 30-40k więcej, a Subaru nie daje rabatów

 

Ja również byłbym za Outbackiem, ale rzeczywiście cenowo przeskakuje on nawet Forestera XT Comfort. Jak dla mnie współczesne SUVy w formacie nowego Forestera za bardzo urosły, zwłaszcza w górę, dlatego właśnie preferowałbym auto pokroju Outbacka.

 

Z tego co pamiętam z poprzednich lat na Subaru czasami też są rabaty oglaszane przez SIP, ale rozumiem nie każdy może czekać czy taka okazja się nadarzy...

 

Tak czy inaczej pomiając kwestie czy lepszy jest Outlander czy Forester ja wolałbym jeździć Subaru bo sprawia mi to przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iron Honda to taki typowy SUV, wielki w środku, spory bagażnik ale tylko na asfalt (opis/ocena Hond CRV jest w bieżącym Auto Swiat 4x4). Jeżeli zdarza Ci się czasem jechać w błoto to wybrałbym Subaru. Dodatkowo wg mnie gorzej (mniej precyzyjnie) się prowadzi niż Forek III i ma dużo wkurzających pierdół jak sugerowanie zmiany biegów dzwiękiem (jakbym nie wiedział kiedy biegi trzeba zmieniać) czy to, że po wyjęciu kluczyków palą się dalej światła (już dwa razy musiałem odpalać auto na kablach bo nie usłyszałem łagodnego "ping ping" jak wysiadałem).

 

Może faktycznie rozważ Outbacka?

Edytowane przez m4ver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim Forku SBD nie pamiętam spalania ~10/100km. Rekord przy jeździe przez Skandynawię zgodnie z przepisami ~6,0l/km, a przez Niemieckie autostrady 160km/h 8,0-8,5l/km. Właśnie dlatego znajomy co ma Outlandera kupił go, bo myślał że spalanie będzie podobne i teraz troszkę mina mu zrzedła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dystansie 270 km pytania bez znaczenia. Bez wiatru.

 

Pozdrowienia

 

Jechał Pan 270 kilometrów ze stałą prędkością 160 km/h i na tej podstawie podał Pan spalanie przy tej prędkości? :o

 

OBK 2.0 SBD CVT przy stałej 160 ( licznik ) , jeszcze nie dotarty , w/g komputera 8,6 / 100.

 

Pozdrowienia

 

też pozdrawiam :)

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pakiet "mocy" po dotarciu na 190 KM od dealera w ramach gwarancji, gwarancja 5 lat.

Takie coś nie istnieje, po montażu chipa tracisz gwarancję, pozostaje Ci jedynie regres wobec sprzedawcy ale skoro zakup na firmę to sam rozumiesz.... Mitsubishi nie oferuje 190 KM na gwarancji i nie homologuje takich aut.

 

 

Poczytaj o DPF w Outlanderze.Ten silnik (notabene całkiem niezły i lepszy IMHO niż VW) ma niestety mokry DPF. Mitsubishi umieściło zbiornik obok lewego tylnego koła. Sporo ludzi pisze, że zbiornik się niszczył w trakcie jazdy zwykła polną drogą. Widziałem nawet projekty specjalnych osłon na ten zbiornik.
 

Nie demonizowałbym, temat oczywiście się pojawia ale w skali 1 do 100. Minimum myślenia za kierownicą i sprawa nie istnieje.

 

 

Czy tym outlanderem nie buja w zakretach? Jeden wlasciciel , ktorego znam, sceptycznie wypowiada sie o szosowych zdolnosciach Outlandera i zerka w strone Subaru.

Nie buja ale Forek jedzie lepiej.

 

 

Coś mi się zdaje, że obecny Otlander też jest z Japonii
 

Jest z Japonii. 

 

 

Auto duze, ale ja bym go nie chcial chociaz malo pali, serwis i naprawy kosztuja 1/4 tego co w forku, pali 8 ropy i przyspiesza ok 8 s do 100

Serwis jest DROŻSZY niż w Subaru, nie wiem skąd taka opinia. Mitsubishi ma bardzo drogie części zamienne (choć są rzadko potrzebne).

 

 

Ten obecny "ponoć" 100% Japan 
 

NIe "ponoć" a Japan ;) 

 

 

Weź Outbacka. Nowa generacja wkrótce w salonach to na modele poprzedniej generacji zaczną się rabaty. Duże, wygodne auto. I będziesz miał czym na spoty przyjeżdżać.
 

Ja bym tak zrobił ;) 

 

Reasumując: mam obie te marki w salonie i gdybym miał wybrać w ograniczeniu do Diesla to przeważyłyby argumenty gabarytowe (jak potrzeba większych - Outlander, jak mniejszych - Forek) bo samochody wbrew pozorom są porównywalne ale... mając do dyspozycji c.a. 140 tysięcy nie ma opcji żebym nie kupił Outbacka 2.0 Diesla CVT, samochód jest genialny i to w kilku wariantach: jest duży (niewiele ustępuje Outlanderowi), bardzo komfortowy (oba SUVy przy nim nie stały i stać nie powinny), ma świetny napęd, wysokie zawieszenie i znakomitą trakcję (wspomniane w tym wątku współgranie przedniego i tylnego zawiasu). Dołóż do tego bagażnik jak dziura w ziemi i mnóstwo miejsca dla pasażerów z tyłu (w kontekście dzieciuchów - bezcenne, moje budrysy mają prawie 7 lat i żadne nie kopie mnie oparcie ;) )Aha mój Outback (CVT) średnio spala ok. 7.2 l/100 km a nogę mam przyciężką ;) 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@,ale tu chodzi o spalanie chwilowe.

Nastawcie komputer na spalanie chwilowe i sprawdźcie przy 160,10 litrów jest zupełnie normalne szczególnie w foresterze,choć poprzedni był bardziej opływowy.

No ale rozmowa o chwilowym spalaniu jest bez sensu ;)  Co mi po informacji że aktualnie auto pali 18l/100km jak akurat przyspieszam i dopiero osiągnąłem 160km/h, a za 3sek pokaże 10l/100km. Chwilowo to XT przy 160km/h potrafi pokazać 9,0l/100km i co z tego jak na stacji i tak okaże się ~11,0-12,0l/100km :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@,ale tu chodzi o spalanie chwilowe.

Nastawcie komputer na spalanie chwilowe i sprawdźcie przy 160,10 litrów jest zupełnie normalne szczególnie w foresterze,choć poprzedni był bardziej opływowy.

No ale rozmowa o chwilowym spalaniu jest bez sensu ;)

 

 

Może i bez sensu ,ale od niej się zaczęła dyskusja o spalaniu:

 

 

Na autostradzie przy 150/160 - spali z 10/11 litrów, 

 

 

...dotyczyło OUTL i o tym rozmawialiśmy,a ja nadal twierdzę,że przy tej prędkości to normalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...