Jump to content

Impreza turbo 2000 - chrobotanie/zgrzytanie przy skręcie


radnor

Recommended Posts

Kiedy docisnę mocniej gaz przy skręcie w lewo, z okolic kierownicy dochodzi dziwny hałas. Metaliczne chrobotanie, zgrzytanie, ciężko trochę to opisać (zdecydowanie nie przegub) Nie pojawia się przy skręcie w prawo ani spokojniejszej jeździe. Samochodem w zakręcie nie szarpie, kierownica nie trzęsie się ani żadnych innych dziwnych objawów nie zauważyłem. Przegląd techniczny we wrześniu przeszedł śpiewająco.

 

 

Jakieś pomysły, co to może być? Końcówka drążka? Przekładnia?

Edited by radnor
Link to comment
Share on other sites

Moja przypadłość była nieco inna, ale równie niespodziewana - czasami, przy skręcie w jedną stronę z okolic koła dochodziło przeraźliwe chrobotanie. Nie mogłem tego zidentyfikować bo pojawiało się nieregularnie, głównie rano gdy zjeżdżałem z podjazdu na ulicę (lekki spadek), ale nie zawsze. W końcu okazało się, że to plastikowe nadkole z jednej strony lekko się opuściło, bo zgubiłem jedną spinkę i przy skręcie tarło o oponę, zwłaszcza przy zjeżdżaniu ze wzniesień. Zanim to jednak zidentyfikowałem miałem różne myśli typu: łożysko, przegub, coś w skrzyni... :)

Link to comment
Share on other sites

No to już sprawdziłem, hamulce też obejrzałem bo w drugim samochodzie objawy były identyczne i poluźniła się jakaś metalowa osłona, hałasowało jakby miał zgubić koło. :)

Link to comment
Share on other sites

Koła bez luzu (to zresztą przegląd powinien wyłapać) ale diabli wiedzą. Pojeździłem trochę po rondach i dźwięk dochodzi raczej nie tyle z koła co okolicy kolumny kierownicy. Jeśli to maglownica to używki są za grosze, ale nie wiecie ile mniej więcej czasu zajmie warsztatowi znającego imprezy wymiana?


Znalazłem film z legasiem i podobnymi objawami:

 

 

 

Dźwięk bardzo podobny, nawet też przy skręcie w lewo ale tylko jeśli konkretnie przyspieszam w zakręcie, przy normalnej jeździe jest cicho.

Edited by radnor
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...