Skocz do zawartości

Impreza turbo 2000 - chrobotanie/zgrzytanie przy skręcie


radnor

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy docisnę mocniej gaz przy skręcie w lewo, z okolic kierownicy dochodzi dziwny hałas. Metaliczne chrobotanie, zgrzytanie, ciężko trochę to opisać (zdecydowanie nie przegub) Nie pojawia się przy skręcie w prawo ani spokojniejszej jeździe. Samochodem w zakręcie nie szarpie, kierownica nie trzęsie się ani żadnych innych dziwnych objawów nie zauważyłem. Przegląd techniczny we wrześniu przeszedł śpiewająco.

 

 

Jakieś pomysły, co to może być? Końcówka drążka? Przekładnia?

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przypadłość była nieco inna, ale równie niespodziewana - czasami, przy skręcie w jedną stronę z okolic koła dochodziło przeraźliwe chrobotanie. Nie mogłem tego zidentyfikować bo pojawiało się nieregularnie, głównie rano gdy zjeżdżałem z podjazdu na ulicę (lekki spadek), ale nie zawsze. W końcu okazało się, że to plastikowe nadkole z jednej strony lekko się opuściło, bo zgubiłem jedną spinkę i przy skręcie tarło o oponę, zwłaszcza przy zjeżdżaniu ze wzniesień. Zanim to jednak zidentyfikowałem miałem różne myśli typu: łożysko, przegub, coś w skrzyni... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła bez luzu (to zresztą przegląd powinien wyłapać) ale diabli wiedzą. Pojeździłem trochę po rondach i dźwięk dochodzi raczej nie tyle z koła co okolicy kolumny kierownicy. Jeśli to maglownica to używki są za grosze, ale nie wiecie ile mniej więcej czasu zajmie warsztatowi znającego imprezy wymiana?


Znalazłem film z legasiem i podobnymi objawami:

 

 

 

Dźwięk bardzo podobny, nawet też przy skręcie w lewo ale tylko jeśli konkretnie przyspieszam w zakręcie, przy normalnej jeździe jest cicho.

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...