Skocz do zawartości

OBK H6 MY05 Dziwny gong raz na jakiś czas


Jaro_G

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Po 3 latach błądzenia znowu wróciłem do Subaraka, miałem już taki model OBK ale nie pamiętam co to za "ding dong" wydaje mój OBK.

Otóż raz na jakiś czas, niekoniecznie codziennie pojawia się w głośnikach podczas słuchania radia taki "dong dong" i nie wiem co to jest ponieważ nigdzie nie pojawia się żaden komunikat ani kontrolka.

 

Pozdro

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że jest to gong mówiący o tym że minęła kolejna pełna godzina jazdy (przynajmniej u mnie co godzinę jazdy jestem o tym informowany).

No to byłoby ciekawe, muszę zatem sprawdzić taką ewentualność...

No niestety podwójny "gong" nie jest związany z kolejna pełną godzina jazdy, pojawił się on znowu wczoraj wieczorem i dzisiaj rano w drodze z i do roboty a żaden z liczników podróży nie wskazywał pełnej godziny. Z tego co mi się wydaje to pojawia się on w momencie zwalniania / hamowania.

Czytam instrukcję, ale na razie nic takiego nie znalazłem  :wacko:

 

 

Pozdro

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

możliwe że jest to gong mówiący o tym że minęła kolejna pełna godzina jazdy (przynajmniej u mnie co godzinę jazdy jestem o tym informowany).

No to byłoby ciekawe, muszę zatem sprawdzić taką ewentualność...

No niestety podwójny "gong" nie jest związany z kolejna pełną godzina jazdy, pojawił się on znowu wczoraj wieczorem i dzisiaj rano w drodze z i do roboty a żaden z liczników podróży nie wskazywał pełnej godziny. Z tego co mi się wydaje to pojawia się on w momencie zwalniania / hamowania.

Czytam instrukcję, ale na razie nic takiego nie znalazłem  :wacko:

 

 

Pozdro

Jaro

 

Może masz parrota zamontowanego i ktoś do Ciebie dzwoni, albo telefon się paruje z zestawem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Matejator, cieszę się, że mój były OBK jest wciąż u Ciebie ;-) Ja jak sobie obiecałem tak zrobiłem i znów jestem w klubie.

No niestety Panowie to nie ten trop, zestawu BT nie ma zainstalowanego a i map używam na smartfonie. Komunikat drogowy z radia to też chyba nie to, bo przcież w poprzednim również '05 nic takiego nie występowało i nie występuje :-). Czytam dalej instrukcję radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a i map używam na smartfonie.

 

no wlasnie, google maps :) masz podpiety jakos telefon do fabrycznego audio? aux moze?

 

sluchasz muzyki z telefonu i co jakis czas masz "diiing" bo dzialajaca mapa google chce chyba zwrocic Twja uwage na cos ale do tej pory nie wiem na co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwozniak, nic tych rzeczy używam NaviExperta bez połączenia a audio samochodu, gong ewidentnie "płynie" z głośników samochodu, miałem nadzieję, że może ktoś miał podobny przypadek w OBK'u lub Leacy, jeśki ustalę coś nowego to oczywiście podzielę się z Wami.

 

Pozdro

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwozniak, nic tych rzeczy używam NaviExperta bez połączenia a audio samochodu, gong ewidentnie "płynie" z głośników samochodu, miałem nadzieję, że może ktoś miał podobny przypadek w OBK'u lub Leacy, jeśki ustalę coś nowego to oczywiście podzielę się z Wami.

 

Pozdro

Jaro

A zrób proszę filmik, bo sam jestem ciekaw co to takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOJO filmik czego, nawigacji czy dźwięku?

"[moderator czuwa]" dzisiaj rano znowu niespodziewany podwójny dong-dong, jedyne co zauważyłem to pojawia się on chwilę po przyspieszeniu ale czy to ma cos z nim wspólnego to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOJO filmik czego, nawigacji czy dźwięku?

"[moderator czuwa]" dzisiaj rano znowu niespodziewany podwójny dong-dong, jedyne co zauważyłem to pojawia się on chwilę po przyspieszeniu ale czy to ma cos z nim wspólnego to nie wiem...

 

a masz dzieci :)  ?

U mnie kiedys podobny dzwieki wydawala zabawka co wpadla po fotel, odzywala sie przy hamowaniu i ostrzejszym przyspieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem OBK 05 i potwierdzam, że od czasu do czasu pojawiało się "ding-dong"...

Jak mnie pamięć nie myli, to musiało być włączone radio - przy wyłączonym radiu nie było tego dźwięku.

Problem w tym, że jeździłem tym autem ponad rok i nie wpadłem na to, co to może być...

W każdym razie nie była to raczej żadna usterka, tylko sygnalizacja czegoś, znając Subaru, zapewne nie potrzebna do niczego ważnego...

Pamiętam, że w BMW miałem taki sygnał, gdy temperatura zewnętrzna spadała poniżej bodajże 5 stopni, ale w Subaru raczej nie ma to związku z temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

WOJO filmik czego, nawigacji czy dźwięku?

"[moderator czuwa]" dzisiaj rano znowu niespodziewany podwójny dong-dong, jedyne co zauważyłem to pojawia się on chwilę po przyspieszeniu ale czy to ma cos z nim wspólnego to nie wiem...

 

a masz dzieci :)  ?

U mnie kiedys podobny dzwieki wydawala zabawka co wpadla po fotel, odzywala sie przy hamowaniu i ostrzejszym przyspieszaniu.

 

Dobre :) powiedz jaka to była zabawka by wykluczyć prawdopodobieństwo :) u mnie ding dong oznaczało że pada mi jeden cylinder, teraz mam drugi silnik i nie ma już dzwięku ding dong :) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały updejt, podejrzewając dziennik podróży wbudowanej nawigacji (mapy Garmina) przy okazji wyłączyłem dźwięki ostrzeżeń tejże Navi. Jak na razie ding-donga nie było :-)

 

Pozdro

Jaro


Hurra, namierzyłem skąd ten dźwięk! Otóż jest to sygnał komunikatu informującego o wschodzie lub zachodzie słońca i przełączeniu wbudowanej navi w tryb dzienny bądź nocny. Problem wydaje się być rozwiązany, można się go pozbyć wyłączając dźwięki ostrzeżeń navi.

 

Pozdro

Jaro

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...