Skocz do zawartości

Odmgławianie przedniej szyby- Nie wyłącza się klima


piottrus191

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak przypuszczałem że coś jest nie tak. Wiem że poprzedni właściciel wymieniał chłodnicę od klimy i może wtedy coś nie tak było zrobione. Dzięki za odpowiedzi


A może ktoś mi da jakieś wskazówki od czego zacząć żeby działało jak należy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sama się włącza ale tematem jest to że sie nie wyłączy sama klimatyzacja, ani ja jej też nie jestem w stanie wyłączyć. Dopiero po zmianie kierunku nawiewu klimatyzacja wyłączy sie sama. Dodatkowo przy używaniu klimatyzacji dioda na przycisku się świeci a na funkcji odmgławiania już nie świeci dioda a zimno dmucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam Ci kilka wątków, poszukaj se inne jak chcesz ;)

 

W Subaru jak nastawisz nawiew na szybę lub na szybę i na nogi klima się sama włącza i tak to działa. Subaru tak ma, nie wyłączysz jej przy takim ustawieniu nawiewów.

 

 

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam Ci kilka wątków, poszukaj se inne jak chcesz ;)

 

W Subaru jak nastawisz nawiew na szybę lub na szybę i na nogi klima się sama włącza i tak to działa. Subaru tak ma, nie wyłączysz jej przy takim ustawieniu nawiewów.

 

 

Powodzenia ;)

 

Nie do końca prawda.... przy ustawieniu na szybę i nogi klima się nie załącza. Poza tym można ją wyłączyć przy każdym ustawieniu, a więc również w pozycji "na szybę"

 

Ps. Uprzedzając szydercze pytania, nie wiem jak wygląda "pozycja na szybę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym można ją wyłączyć przy każdym ustawieniu, a więc również w pozycji "na szybę"

 

Czyżby? Po czym wnosisz?

To, że się nie świeci lampka od klimy nie oznacza, że nie jest włączona ;)

 

 

Ps. Uprzedzając szydercze pytania, nie wiem jak wygląda "pozycja na szybę" ;)

 

Wszystko przed Tobą :P:mrgreen:;)

 

 

Jeszcze jeden, stary co prawda, wątek znalazłam ;)

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/19911-parujace-szyby/

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym można ją wyłączyć przy każdym ustawieniu, a więc również w pozycji "na szybę"

 

Czyżby? Po czym wnosisz?

To, że się nie świeci lampka od klimy nie oznacza, że nie jest włączona ;)

 

w wrx'01 klima sama się włącza po przełączeniu nawiewów na szybę, ale można ją ręcznie włączyć i wyłączyć w każdym położeniu przełącznika. Również gdy dmucha na szybę, można ją włączać i wyłączać. Jak działa to pali się lampka A/C, jak nie działa to się nie pali :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poza tym można ją wyłączyć przy każdym ustawieniu, a więc również w pozycji "na szybę"

 

Czyżby? Po czym wnosisz?

To, że się nie świeci lampka od klimy nie oznacza, że nie jest włączona ;)

 

w wrx'01 klima sama się włącza po przełączeniu nawiewów na szybę, ale można ją ręcznie włączyć i wyłączyć w każdym położeniu przełącznika. Również gdy dmucha na szybę, można ją włączać i wyłączać. Jak działa to pali się lampka A/C, jak nie działa to się nie pali :D

 

 

I właśnie o to mi kaman ;)

Edytowane przez hellrazor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, może wydać sie głupie i powtarzające. Czy dioda na przycisku od włączania klimatyzacji przy odmgławianiu powinna się świecić czy też nie?

 

U mnie jest automatyczna klima, tak że nie wiem ;)

 

 

w wrx'01 klima sama się włącza po przełączeniu nawiewów na szybę, ale można ją ręcznie włączyć i wyłączyć w każdym położeniu przełącznika. Również gdy dmucha na szybę, można ją włączać i wyłączać. Jak działa to pali się lampka A/C, jak nie działa to się nie pali :D

 

Sprawdziłam dzisiaj u mnie i jest tak samo ;)

Tzn. znika mi A/C z wyświetlacza, co by sugerowało wyłączenie klimy :mrgreen: ... przy odparowywaniu przedniej szyby jest podobnie ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest mowa o klimatroniku, czy o klimatyzacji z ręcznym ustawieniem? Jeśli chodzi o te prostsze wersje z ręczna regulacją, to można wyłączyć i klimę i wentylację. Każde dowolne ustawienie nawiewu wtedy działa tylko w czasie jazdy samoczynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...