Skocz do zawartości

Paryż i francja


-=nikon=-

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co to ma być za nocleg i w jakiej dzielnicy?

Jeśli Montmartre to polecam Hotel Liepic 29 (na ulicy Liepic)

http://www.booking.com/hotel/fr/vingtneuf-lepic.pl.html

cena niewygórowana, a hotel praktycznie w centrum, wszedzie blisko, do metra 50 metrów, do Moulin Rouge też z 50m nie więcej. W górę ulicą Liepic masz bazylikę Sacre Coeur. W pobliżu mnóstwo braserii, tuz obok hotelu ta słynna, w której kręcono film Amelia.

Ogólnie polecam, chyba, ze zależy Ci na czymś z dużo wyższej półki (jakiś Ritz ;) ).

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej dzielnicy - w VIII lub XVII może coś doradzę. Przy rue de Rome i w okolicach jest sporo hotelików klimatycznych i nie za drogich

Poza tym - i ogólniej - polecam airbnb, dużo fajnych propozycji.

No to "pardą mersi" - najkrótszy dialog koleżanki niemówiącej po francusku z drogówką pod Paryżem :D

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam cos takiego, mega lokalizacja a jak byłem w ubiegłym roku to przez booking.com nawet nie najdrozej wychopdził:

Best Western Grand Hôtel de L' Univers

Edytowane przez TYLKOV8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam cos takiego, mega lokalizacja a jak byłem w ubiegłym roku to przez booking.com nawet nie najdrozej wychopdził:

Best Western Grand Hôtel de L' Univers

No i teraz ja się wybieram ale w w/w Hotelu ceny na maj masakra więc szukam czegos innego.

Może ktoś poleci jakis Hotel w Centrum ew. apartament bo lecimy w czetry os . więc apartament też wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie sobie alternatywnych i często fajniejszych od hotelu miejsc na airbnb.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie sobie alternatywnych i często fajniejszych od hotelu miejsc na airbnb.com

Dzięki , tez już mi ją polecano i pewnie coś znajdę.

Zdziwiło mnie tylko, że w Paryżu większośc to nie właścieile a przedstawiciele firm zajmuijących się wynajmem meszkań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wyszukiwać 'particulier' - to jest osoba prywatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu byliśmy z dziećmi na długi weekend w Paryżu i mieszkaliśmy tu

 

http://www.interhome.pl/francja/ile-de-france/paryz-18/apartamenty-saint-ouen-fr1018.102.1/

 

Plusy: carrefour na parterze, miejsce w garażu podziemnym w cenie (mieliśmy wynajęte auto na lotnisku), widok z balkonu, bliskość stacji metra.

Minus: dzieciaki spały na rozkładanej sofie, więc jest to opcja 2+2, standard poprawny ale bez szaleństw (nam to nie przeszkadzało) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Plusy: carrefour na parterze, miejsce w garażu podziemnym w cenie (mieliśmy wynajęte auto na lotnisku), widok z balkonu, bliskość stacji metra.
Moim zdaniem samochód w Paryżu jest absolutnie zbędny, ba powiedziałbym nawet, że przeszkadza. Przy takiej sieci metra, autobusach, RER i rowerach do wynajęcia nie wiem do czego miałby się zdać. Bez auta to i wypić można co nieco.

Znajomi nawet pojechali do Paryża własnym autem - co sami przyznali było mało przemyslane, ale tez rozumiem - nowe auto :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedziesz z dwójką małych dzieci,lądujesz w środku nocy na lotnisku "deGola", z którego do Paryża masz 40km i w planach masz m.in. wyjazd do Disneylandu, to auto może się przydać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli jedziesz z dwójką małych dzieci
Mam dwójkę :)

 

 

"deGola", z którego do Paryża masz 40km
no, około 25, komunikacja świetna na pewno w porównaniu do Beauvais.

 

 

wyjazd do Disneylandu
tu chyba racja, ale pożyczyć auto na dobę - dwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu byliśmy z dziećmi na długi weekend w Paryżu i mieszkaliśmy tu

http://www.interhome.pl/francja/ile-de-france/paryz-18/apartamenty-saint-ouen-fr1018.102.1/

Plusy: carrefour na parterze, miejsce w garażu podziemnym w cenie (mieliśmy wynajęte auto na lotnisku), widok z balkonu, bliskość stacji metra.

Minus: dzieciaki spały na rozkładanej sofie, więc jest to opcja 2+2, standard poprawny ale bez szaleństw (nam to nie przeszkadzało) :)

Dzięki, na stronie interhome jeszcze nie byłem ;)

Co do Paryża to też wydaje mi sie ze auto moze być czasem kłopotliwe a nie pomocne, szczególnie jeśli chodzi o parkowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie mi, że skoro miałem dwójkę małych dzieci, trzy walizki, i przylot o 23, a w ramach biletu miałem zniżkę na auto i w w/w apartamencie miejsce garażowe w cenie, to wolałem zapakować rodzinkę do auta, odpalić nawigację i podjechać bez przesiadek pod samo mieszkanie. Powrót na lotnisko dzięki temu tez był bezbolesny. :)

Po Paryżu oczywiście poruszaliśmy sie metrem, ale do Disneylandu pojechaliśmy autem co tez było wygodne. Poza tym jednego wieczora zrobiliśmy sobie "japońską" wycieczkę dookoła Paryża i mogliśmy podziwiać rożne dzielnice by night. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie mi, że skoro miałem dwójkę małych dzieci, trzy walizki, i przylot o 23, a w ramach biletu miałem zniżkę na auto i w w/w apartamencie miejsce garażowe w cenie, to wolałem zapakować rodzinkę do auta, odpalić nawigację i podjechać bez przesiadek pod samo mieszkanie. Powrót na lotnisko dzięki temu tez był bezbolesny. :)

Po Paryżu oczywiście poruszaliśmy sie metrem, ale do Disneylandu pojechaliśmy autem co tez było wygodne. Poza tym jednego wieczora zrobiliśmy sobie "japońską" wycieczkę dookoła Paryża i mogliśmy podziwiać rożne dzielnice by night. :)

OK jesteś usprawiedliwiony ;)

Może ktoś polecić jakąś jeszcze stronę poza interhome i airbnb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booking jest przestudiowany ;) 

i apartamenty w centrum Paryża (jeśli nie ma faktycznych promocji) wychodzą zdecydowanie taniej.

Co do promocji przy biletach lotniczych to nie próbowałem z hotelem ale samochód potrafiłem sam wyszukać taniej niż z promocja lini lotniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promocje przy zkupie biletu to niech sobie wsadza. Przewaznie jest drozej niz niezaleznie. booking albo trivago to najlepsze wyszukiwarki na Francje.

Samochod jest czesto faktycznie przeszkoda ale skuter to inna bajka na Paryz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarezerwowałem przez airbnb i mam nadziję, że będzie jak na fotkach. :)

Cena za 60m apart. z 2 sypialniami to połowa ceny za 2 pokoje w hotelu w takiej lokalizacji.

Zobaczymy .... ;)

Mi też takie porównania wychodzą airbnb vs. hotele.

A dużo ma to Twoje mieszkanie opinii? Pozytywne są? To będzie dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...