Jump to content

Dekle zaworowe / uszczelki

loser
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Mam pytanie dotyczące delki zaworowych w WRX-ie. Odpowiedzi nie mogę znaleźć w manualu. Czy istnieje określona kolejność dokręcania śrub? Może ktoś dysponuje też momentami?

Będe wstawiał nowe uszczelki. Na forum wyczytałem dwie teorie - podklejać silikonem / nie podklejać. Jak będzie lepiej? Jeżeli podklejać, to gdzie?

Z góry dzięki za pomoc.

To nie głowica, żeby była specjalna kolejność śrub i momenty. Ja zaczynałem od środkowej, a potem z rozsądkiem (czytaj "wyczuciem") pozostałe.

Jeśli dajesz nowe uszczelki, to IMO nie trzeba dodatkowo silikonu. Jeśli podklejać to cieniutką warstwą po obwodzie pokrywy.

Byłbym zapomniał: nie jestem pewien jak to wygląda w WRX, w wolnymssaku jest jeszcze kwestia uszczelek wokół świec, które mają tendencje do twardnienia. Te uszczelki warto wymienić, a jeśli nie uszczelnić silikonem, bo olej dostaje się do świec...

Edited by Qba25

Dziękuję :)

Momenty podają zwyczajowo do wszystkiego, więc bym sobie dokręcił jak trzeba, by ich nie pognieść, stąd pytanie.

Uszczelki do świec mam, pod śruby też. Drugi raz rozbierał tego nie bedę ;)

Nowe uszczelki bez silikonu. Moment dokręcania to 6,4 Nm, a kolejność to: środki w poziomie od lewej, 1,2, środki w pionie od góry 3,4 potem lewy górny róg 5, prawy dolny róg 6, lewy dolny róg 7 i prawy górny róg 8 na koniec.

Edited by ADOS
  • Upvote 1