Skocz do zawartości

metaliczny dźwięk podczas przyspieszania


Mirciaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Forka 2009 r. Diesel Od pewnego czasu słyszę, że podczas przyspieszania słychać metaliczy dzwiek w okolicach 1500 obr.2500 obr. a nawet 4000 obr. Wtryskiwaczy regenerowane ok 2000 km temu. Może to turbina ?

Nadmieniam, iż po padnięciu wału przy 136 tys km został wymieniony silnik wraz z regeneracja wtryskiwaczy.

wszystko to wykonałem w Subaru Dukiewicz Warszawa, które serdecznie pozdrawiam- reklamka:) W chwili obecnej mam 139000 i od czasu zabrania autka od Dukiewicza spadła moc i słychać owy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik nówka założony przez SIP wymienione wszystko. Nie odsłucham bo na postoju nie słychać. Słychać podczas jazdy przyspieszania. Mój mechanik Pan Kazio (naprawia inny samochód) mówi że to wtryski jednak wtryskiwacze wymieniane były 2 tys km temu. nie wiem dlaczego traci moc nie kopci nie dymi. Dźwięk jest słyszalny jak gdyby koło zębate ocierało o obudowę. Rozrząd wymieniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@@Mirciaaa,

 

Dźwięk jest słyszalny jak gdyby koło zębate ocierało o obudowę

 

U mnie wystepuje podobny dzwiek, raczej wlasnie przy nizszych obrotach 1,5-2. Czy moglbys mi powiedziec czego sie dowiedziales do tej pory? Powinienem sie przejmowac? Jestem takze po remoncie silnika przy 148tys, teraz jest lekko ponad 150tys. Nie pamietam, aby przed remontem ten dzwiek wystepowal. Jest on w kazdym razie na tyle slyszalny i odbiegajacy (dublujacy) prace silnika, ze da sie go slyszec (nawet osoba postronna gdy sie wslucha).

Slychac to w drugim filmiku wrzuconym przez @ przez chwile, gdy obroty spadaja i sa w okolicy 1,5tys


Tutaj dziek mojego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...