Skocz do zawartości

Forester 2006' Dziwna Awaria Skrzyni Automatycznej


patryk195

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  jestem nowy na forum, przeszukałem tematy i podobnej awarii nie znalazłem. Subaru posiadam od roku ostatnio przytrafiła mi się niemiła przygoda, auto po odpaleniu i wrzuceniu każdego biegu (D ,1,2,3 R) momentalnie gaśnie tak jak by się zaduszało. Nie działa żaden bieg, auto wciągnąłem na lawetę i przywiozłem do domu, na miejscu podłączyłem pod kompa - błędów zero, ani silnika ani skrzyni. Na neutralnym i parkingu silnik pracuje normalnie.

 

Może macie jakieś pomysły, co wykluczyć albo jak zdiagnozować usterkę ???

 

Kod skrzyni to TZ1B5LTWBA

Edytowane przez patryk195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk195, witamy serdecznie na Forum.

Mój drugi - już 23 letni samochód (volvo740) też jest w automacie, kiedyś padł mu 4 bieg. Z własnego doświadczenia wiem, jak trudno jest zdiagnozować co się stało. Po wizycie w trzech warsztatach naprawa wykonana została w serwisie specjalistycznym (padł jeden elektrozawór). Przyczyn awarii może być b. wiele np: "... zanieczyszczony elektrozawór sprzęgła konwertora (TCS) . Sprawdź , oczyść lub wymień elektrozawór, 4. Niewłaściwy olej w skrzyni- kiedy był wymieniany? Elektryka ? i wiele innych..."  Mnie to co wyczytałem wtedy absolutnie nic mi nie mówiło, bo jestem nogą drewnianą z mechaniki... Tak więc, polecam wizytę w serwisie specjalistycznym... oczywiście w ASO.

Pozdrawiam harek

(napisz proszę, jak i co udało sie zrobić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ze zgaszonym silnikiem da sie auto przetaczac w pozycji dzwigni "D" ?

Sprawdzę i dam znać, na to nie wpadłem, serwis był robiony w marcu 2014, olej w skrzyni nie był wymieniany za mojej kadencji, stan kontrolowałem, żadnych zanieczyszczeń nie zauważyłem. Podejrzewam że błąd elektryczny wykryłby interfejs diagnostyczny. Skanowałem kilka razy i nic. 

Auta nie da się przepchnąć na każdym z biegów. Zrobiłem mały test, podniosłem auto do góry, odpaliłem i koła się kręcą, wszystkie biegi działają, według mnie padło sprzęgło hydrokinetyczne. Chyba że macie inne pomysły?

Edytowane przez patryk195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ze zgaszonym silnikiem da sie auto przetaczac w pozycji dzwigni "D" ?

Sprawdzę i dam znać, na to nie wpadłem, serwis był robiony w marcu 2014, olej w skrzyni nie był wymieniany za mojej kadencji, stan kontrolowałem, żadnych zanieczyszczeń nie zauważyłem. Podejrzewam że błąd elektryczny wykryłby interfejs diagnostyczny. Skanowałem kilka razy i nic. 

Auta nie da się przepchnąć na każdym z biegów. Zrobiłem mały test, podniosłem auto do góry, odpaliłem i koła się kręcą, wszystkie biegi działają, według mnie padło sprzęgło hydrokinetyczne. Chyba że macie inne pomysły?

 

Przegub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło/ zmiennik momentu wyjęty, wydaje mi się że ostatnie łożysko patrząc do środka ( to najmniejsze) jest uszkodzone , jakoś dziwnie przekrzywione. Jutro dzwonię w sprawie regeneracji tego zmiennika. ponoć w granicach 500 zł to zrobią.

Edytowane przez patryk195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
On 11/6/2014 at 9:44 PM, patryk195 said:

Witam,  jestem nowy na forum, przeszukałem tematy i podobnej awarii nie znalazłem. Subaru posiadam od roku ostatnio przytrafiła mi się niemiła przygoda, auto po odpaleniu i wrzuceniu każdego biegu (D ,1,2,3 R) momentalnie gaśnie tak jak by się zaduszało. Nie działa żaden bieg, auto wciągnąłem na lawetę i przywiozłem do domu, na miejscu podłączyłem pod kompa - błędów zero, ani silnika ani skrzyni. Na neutralnym i parkingu silnik pracuje normalnie.

 

Może macie jakieś pomysły, co wykluczyć albo jak zdiagnozować usterkę ???

 

Kod skrzyni to TZ1B5LTWBA

Właśnie wczoraj spotkało mnie coś podobnego...czy wiecie może jakie koszta mogą  mnie czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...