Skocz do zawartości

Szukam miejscówki w CRO na 3 rodzinki


PiotrX77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, szukam miejscówki w cro na 3 rodziny  4+4+3 w Chorwacji najlepiej od Splitu w stronę Dubrownika. Jakaś piaszczysta plaża dla dzieci żeby była i blisko do morza :) . Może ktoś był i ma namiary to poprosił bym tutaj albo na priv ;) wyjazd około 16.08.2015

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie musi być piaszczysta plaża? Też tak kiedyś myślałem, po czym okazało się że drobny żwir jest rownie dobry albo i lepszy dla maluchów od piasku. Mogę polecić jedną miejscówkę, ale trochę wyżej bo w okolicach Zadaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miejscowość Mirca - kwatery tak blisko morza, że blizej się nie da ;). Nadal nie masz piasku ale jest żwirek (zaleta: nie wpada do oka, nosa itd) i szeroka jak na Cro plaża.

Wadą Mircy jest brak knajp. Tzn. jest jedna ale nie poleciłbym jej nikomu. Za to do Supetaru jest 2km (spacerową drogą) a tam knajp całe mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sierpień jest drogim miesiącem w CRO - atak Italiańców. Brać będzie najdroższy, jest ekskluzywny ale i bardzo ładny. Tańszym miejscem będzie Hvar - śliczna wyspa o rzut kamieniem dalej. Mogę polecić Ci ludzi z polskiej bazy nurkowej Nautica http://www.nautica.pl/ w miejscowości Stary Grad - nie musisz nurkować, skorzystaj z ich bazy noclegowej.

Spędziłem kiedyś na Hvarze 7 dni, robiłem materiał o nurkowaniu i bardzo dobrze wspominam ten pobyt.

Ja zaliczyłem już CRO 7 lub 8 razy, za każdym razem gdzieś indziej. Polecam Ci też Krk, Losnij a także Trogir.

Pisz, chętnie pomogę.

Pozdravi Michael

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaliczyłem już CRO 7 lub 8 razy, za każdym razem gdzieś indziej. Polecam Ci też Krk, Losnij a także Trogir.

 

Krk jak dotąd chyba najbardziej mi się podobał w Cro. Bardzo lubimy tez Istrię za jej włoski klimat i brak Rodaków, co to z browarem w ręce riwierę podbijają. Istria jest też chłodniejsza (czytaj: kiedy na Bracu powyżej 40stC tam jest max. 35 ;)) i od września pono bywa tam już deszczowo.

Ale okolice Punatu czy Vrbnika na Krku dla towarzystwa z dziećmi powinny być OK. A gdybyście chcieli się zaszyć (w sensie schować) to też coś mogę polecić.

Trogir to chyba do pozwiedzania? Żeby przypadkiem na wyspę Ciovo nie trafić... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewno zależy od lokalizacji, my byliśmy w okrug gorny ul. rastica czy jakoś tak, pierwszy dom od morza :), skałki do skakania, za naszym domem już tylko natura i opalające się turystki nago :) więc widok o poranku przedni :P (przynajmniej dla mnie nie dla żony ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego jesteś nieobiektywny.

Ja wyparłem gdzie mieszkaliśmy. Wiem że na rozdrożu i pod górkę bo przez całą noc słyszałem bem-bem-bem-eeeeeeeeeee! (czyli podjeżdżające skuterki...).

Nie było gdzie zjeść, morza ani śladu. Ogólnie czułem się jakbym wyjechał na przedmieścia Krakowa na wakacje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy,

 

Jak dla mnie najpiękniejsze miejsce w calej CRO to Makarska. Bylem swoim Forkiem z rodziną późną jesienią tego roku. Nie jestem zwolennikiem leżenie na plaży tylko zwiedzania. Ostatnie dwa tyg października pogoda ponad 20 stopni, ciepło a przede wszystkim pusto. Ceny dużo niższe niż w sezonie. Za apartament 5* zapłaciliśmy tyle co za mały pokoik w Wiedniu (ok 40EUR).

 

Co do plaż piaszczystych to ciężko. Jeśli latem z dziećmi to polecam wyspę (Brać, Hvar).

 

Kilka razy objechałem / obleciałem Chorwacje i oczywiscie to kwestia gustu ale Makarską polecam w ciemno kazdemu!

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka lat temu u Polki, która miała męża Chorwata. Miejscówka na przepięknej wyspie Hvar. Miejscowość Vrboska chyba. Mała miejscowość, gdzie za dużo się nie dzieje. Do plaży w sumie jeździliśmy autem, ale plaża położona nad piękna zatoką jak w filmach. Można pewnie iść i na piechotę ale jak gorąco to się nie chciało. Plusem było to że dobre warunki, tanie noclegi i można było się dogadać po Polsku. Właścicielka bardzo pomocna, wiele razy rano kupowała nam u miejscowych rybaków świeżutką rybę, czy krewetki i pomagała to przyrządzić. Jeśli Cię to interesuje to podam namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka lat temu u Polki, która miała męża Chorwata. Miejscówka na przepięknej wyspie Hvar. Miejscowość Vrboska chyba. Mała miejscowość, gdzie za dużo się nie dzieje. Do plaży w sumie jeździliśmy autem, ale plaża położona nad piękna zatoką jak w filmach. Można pewnie iść i na piechotę ale jak gorąco to się nie chciało. Plusem było to że dobre warunki, tanie noclegi i można było się dogadać po Polsku. Właścicielka bardzo pomocna, wiele razy rano kupowała nam u miejscowych rybaków świeżutką rybę, czy krewetki i pomagała to przyrządzić. Jeśli Cię to interesuje to podam namiary.

Nie było to przypadkiem u Nico i Magdy/Ewy ?

Edytowane przez sole3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

oki prawie zaklepane, wybraliśmy miejscowość Komarna
Śmigamy Forkiem 3-12.08 :)

https://www.google.pl/maps/place/Komarna,+Chorwacja/@42.9498275,17.5262148,3778m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x134ba432e41dc14d:0xada187a3df47197a

 

Najbardziej prawdopodobna trasa, Forek na LPG czy nie będzie problemu po trasie z dostępem do LPG ?

 

https://www.google.pl/maps/dir/Marki/Komarna/@47.5435351,13.3697146,1789455m/data=!3m2!1e3!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x471ecf09017c582d:0x5218541eae7f741d!2m2!1d21.1035662!2d52.3213443!1m5!1m1!1s0x134ba432e41dc14d:0xada187a3df47197a!2m2!1d17.5330586!2d42.9453313

jak z drogą od granicy w Cieszynie? w 2006 sporo w Cechach było jazdy od granicy do autostrady po mizernej drodze a jak jest teraz?

Edytowane przez PiotrX77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.apartmaniruzmarin.hr/

 

nie polecam, choć nie ukrywam 2 razy tam byłem. Mają tam pokoje (apartamenty) oraz domki na kilka osób itd. Bardzo nam się podobało. Ładny port jachtowy.

Nie jeździmy już tam bo właściciel nas oszukał. Trzeba z góry płacić za pobyt. Z powodu awarii kanalizacji musieliśmy o dzień skrócić pobyt. Właściciel obiecał, że oda nam pieniądze za ten dzień  - do dnia dzisiejszego nie przelał pieniędzy, tłumacząc się jak palant, ze podałem niepoprawny nr konta.

Miejsce godne polecenia ale my się zraziliśmy, no chyba, że powiedzie, że zapłacicie pod koniec pobytu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my w innym miejscu :P
na tą chwile 30% zaliczki, dobry kontakt z właścicielem a i w kilku serwisach jako polecany... chyba ze sam to wpisal sobie :P
no ale miejmy nadzieje ze będzie ok :)
ciężko znaleźć coś dla 3 rodzin zeby była cena ok i wolne miejsce.


a jak tam z plażami dla dzieci itp? mas zjakieś zdjęcia może ? :)


teraz lukam... ale ta Twoja villa to w innym miejscu chyba bo Rogoznica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...