Skocz do zawartości

Wyjscie Aux


pachol83

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli będzie OK. Moduł już zamówiłem, a przy okazji kolejne 3 różne rodzaje zasilaczy 5V od tego samego sprzedawcy. W razie jakby dalej pierdziało radio po zmianie zasilacza kamerki będę miał kilka kolejnych opcji :)

 

Co do radia i ogólnie dźwięku w legasie MY08 - polecam wygłuszyć drzwi, najlepiej wszystkie 4, nawet najtańszymi matami. Niebo a ziemia - szum drogi spada diametralnie, zaś dźwięk poprawia się od uszczelnienia komór dla głośników. U ojca jeszcze wymieniłem głośniki na Focale 2-way ze zwrotnicą na dystansach w trakcie głuszenia, ale nawet bez tego na fabrycznych głośnikach byłaby wielka poprawa od samych mat bitumicznych.

 

No nic, teraz czekać na listonosza. Zdam raport po montażu. Może jeszcze przy okazji wymyślę jakiegoś docka do iPhona, żeby dało się łatwo postawić telefon do ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do trzymania telefonu polecam iOttie Easy one touch 3. Ma też możliwość przytwierdzenia do deski. Ja mam na środku deski. Telefon nie zasłania szyby a i do ładowania jest blisko. Zasłania tylko ekran navi, który i tak zazwyczaj mam wyłączony, bo jego przydatność jest dyskusyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14/10/2017 o 01:04, Amnes napisał:

A da się przez to rozmawiać przez telefon? Wbudowany mic nadaje się do czegoś?

Mały update. Da się rozmawiać właśnie przez ten wbudowany mikrofon. Bardzo ładnie zbiera dźwięk. Rozmówcy są zadowoleni. Właściwie, to tylko przez ten mikrofon da się rozmawiać. ten z telefonu nie działała jak jest włączony bluetooth. Mikrofon wyprowadziłem sobie dodatkowym kabelkiem przez szparę w desce za kierownicą. Mikrofon musiałem wylutować z płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Filip Cz napisał:

Mały update. Da się rozmawiać właśnie przez ten wbudowany mikrofon. Bardzo ładnie zbiera dźwięk. Rozmówcy są zadowoleni. Właściwie, to tylko przez ten mikrofon da się rozmawiać. ten z telefonu nie działała jak jest włączony bluetooth. Mikrofon wyprowadziłem sobie dodatkowym kabelkiem przez szparę w desce za kierownicą. Mikrofon musiałem wylutować z płytki.

 

Dzięki za info. Wczoraj dostałem info że paczka już jest w PL więc niebawem będę montował ten towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.08.2017 o 12:58, WOJO napisał:

Przyciski sterowania radiem w kierownicy działają?

 

WOJO czy to znaczy, że jest jakiś problem z zamontowaniem AUX w radiu GX-204LE gdy masz sterowanie w kierownicy?

Dotarły do mnie właśnie kabelki z chiń i pewnie po świętach zabrałbym się za montowanie, ale jeśli są jakieś przeciwności ...

 

BTW, gdyby ktoś potrzebował kabelka AUX na wczoraj to mam dwa do odstąpienia.

 

Może jako ciekawostka, może trochę off topic, ale temat powiązany z montowaniem aux czy jakiegoś GROMa lub innego emulatora.

Przymierzałem się do operacji zamontowania GROMa z uwagi na to, że po około 1-1,5 godzinie odtwarzania płyty zaczynały pojawiać się trzaski, lekkie przerywanie. Ewidentnie dzieje się to po rozgrzaniu się płyty/radia. Na zimno wszystko działa pięknie. Próbowałem różnych płyt (Verbatim, Sony , żadnych no name-ów za 30gr), różnych metod nagrywania, czyszczenia napędu i nic. 

Przeszukując różne fora spotkałem się z opinią, że na podobne przypadłości pomaga używania dobrych płyt, cóż sądziłem, że te których używam są dobre, ale ok stwierdziłem że zainwestuję w coś lepszego. Wybór padł na TDK AUDIO, takie jak tutaj  https://archiwum.allegro.pl/oferta/plyty-tdk-cd-r-80min-audio-do-muzyki-cake-10-i5996236283.html

i okazało się, że to pomogło. Teraz bez względu na czas odtwarzania nic się nie dzieje, nic nie przerywa, nie trzeszczy.

Fakt płyta za sztukę wychodzi 3-4zł, ale za to nie muszę nic rozgrzebywać. Nową składankę mp3 robi się raz na jakiś czas, więc to żaden problem.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lukeskyfallen napisał:

 

WOJO czy to znaczy, że jest jakiś problem z zamontowaniem AUX w radiu GX-204LE gdy masz sterowanie w kierownicy?

Dotarły do mnie właśnie kabelki z chiń i pewnie po świętach zabrałbym się za montowanie, ale jeśli są jakieś przeciwności ...

 

BTW, gdyby ktoś potrzebował kabelka AUX na wczoraj to mam dwa do odstąpienia.

 

Może jako ciekawostka, może trochę off topic, ale temat powiązany z montowaniem aux czy jakiegoś GROMa lub innego emulatora.

Przymierzałem się do operacji zamontowania GROMa z uwagi na to, że po około 1-1,5 godzinie odtwarzania płyty zaczynały pojawiać się trzaski, lekkie przerywanie. Ewidentnie dzieje się to po rozgrzaniu się płyty/radia. Na zimno wszystko działa pięknie. Próbowałem różnych płyt (Verbatim, Sony , żadnych no name-ów za 30gr), różnych metod nagrywania, czyszczenia napędu i nic. 

Przeszukując różne fora spotkałem się z opinią, że na podobne przypadłości pomaga używania dobrych płyt, cóż sądziłem, że te których używam są dobre, ale ok stwierdziłem że zainwestuję w coś lepszego. Wybór padł na TDK AUDIO, takie jak tutaj  https://archiwum.allegro.pl/oferta/plyty-tdk-cd-r-80min-audio-do-muzyki-cake-10-i5996236283.html

i okazało się, że to pomogło. Teraz bez względu na czas odtwarzania nic się nie dzieje, nic nie przerywa, nie trzeszczy.

Fakt płyta za sztukę wychodzi 3-4zł, ale za to nie muszę nic rozgrzebywać. Nową składankę mp3 robi się raz na jakiś czas, więc to żaden problem.

 

 

 

 

Poproszę o 1 sztukę tego kabelka!

 

Piszę pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jako tylko małe uzupełnienie doskonałej instrukcji, którą napisał lechuorzech w przypadku użycia gotowego kabelka z aliexpress i sytuacji gdy macie sterowanie w kierownicy.

Samo przepięcie 8-pinowej kostki wiadomo, że spowoduje utratę sterowania w kierownicy. 

 

Najbardziej leniwą wersją byłoby użycie tego typu kabelka (ma dodatkowo gniazdo rastrowe żeńskie), ale jego cena jest abstrakcyjna.

https://www.ebay.com.au/itm/Beat-Sonic-AVC9-RCA-Aux-Input-Cable-for-Subaru-Liberty-Outback-2006-2009-/222191491849

 

Wracając więc do zastosowania tego kabla.

https://www.aliexpress.com/item/Car-AUX-3-5MM-Cable-Audio-input-Adapters-Music-MP3-Cable-For-Old-Subaru-Forester-6/32720189036.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.r31FN4

 

Wystarczy z gniazda rastrowego w naszym kabelki aux z ali wypiąć konektory. Tu przyda się cienka igła, którą wkładamy aby odblokować każdy z konektorów, jak zaznaczyłem na zdjęciu poniżej.

 

1.JPG.4a68a527c25a54552764a6852cb4408f.JPG

 

Następnie w takim samym układzie wkładamy konektory do gniazdka gdzie mamy już sterowanie.

W moim wypadku (OBK 06) gniazdko rastrowe ma inaczej rozwiązaną blokadę konektorów, więc w pierwszej kolejności podnosimy blokadę (zaznaczoną na zdjęciu poniżej) a następnie wkładamy nasze konektory i blokujemy ponownie.

Pamiętając aby podpiąć masę (niebieski kabelek w tym wypadku) do obudowy radia.

2.JPG.47222abcae8ce50ca5d511fb78116ade.JPG

 

IMG_20171229_162729.jpg.a35a567dd0f10c6a0b9f03f0c0e18f9a.jpg

 

Rodzi się pytanie czy warto robić to w ten sposób, ponieważ zostajemy ze zbędnym gniazdem rastrowym, a można zrobić to dokładnie jak lechuorzech .

Kabelek aux zakończony gniazdem lub wtykiem 3,5mm, konektory, izolacja i odrobina lutowania.

Opcja pierwsza dla leniwych bo w zasadzie nie ma potrzeby użycia lutownicy, ale minusem jest natomiast czas oczekiwania na przesyłkę z Chin.

Kosztowo opcja druga może być tańsza zwłaszcza jeśli część składowych już mamy w domu, choć problematyczne w zdobyciu mogą okazać się konektory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 11/21/2017 o 21:26, Filip Cz napisał:

Mały update. Da się rozmawiać właśnie przez ten wbudowany mikrofon. Bardzo ładnie zbiera dźwięk. Rozmówcy są zadowoleni. Właściwie, to tylko przez ten mikrofon da się rozmawiać. ten z telefonu nie działała jak jest włączony bluetooth. Mikrofon wyprowadziłem sobie dodatkowym kabelkiem przez szparę w desce za kierownicą. Mikrofon musiałem wylutować z płytki.

 

Dziś poczyniłem pierwsze testy tego divajsu na aucie taty.

Bluetooth paruje się sekundy po przekręceniu zapłonu - super.

Głośność BT Audio przy odbiorniku rozkręconym na maksa jest niewiele niższa niż z CD i co warte podkreślenia po odłączeniu zasilania i ponownym zasileniu ostatnie ustawienie głośności jest zapamiętane. Inne odbiorniki BT często przywracają głośność do niższego poziomu.

 

Mikrofon faktycznie dobrze zbiera. Mam wrażenie, że głośność rozmówcy jest jednak sporo niższa niż BT Audio. Nawet po rozkręceniu na maksa w trybie rozmów. Niestety ustawienie głośności rozmów wg. moich obserwacji nie jest zapamiętywane - po każdym ponownym uruchomieniu jest z 5 kliknięć poniżej maksa.

 

Brak brumu, szumu w BT audio.

Chińskie komentarze są śmiechowe - muszę rozkminić jak to wyłączyć.

 

Martwi mnie jedynie głośność odbieranego dźwięku w czasie rozmów tel. bo jak będzie grał podcast, rozkręci się głośność na radiu, żeby coś było słychać i zakończy rozmowę to nieźle huknie.

 

Też tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Amnes napisał:

Też tak masz?

Nie wiem jaki masz telefon, ale ja w iPhonie mam ustawioną głośność rozmów na maxa, a Tidala, z którego najczęściej słucham muzyki, trochę powyżej połowy. Wtedy głośność jest w miarę podobna. Wyjście AUX w radiu mam ustawione na trochę powyżej 30. Niestety jak ktoś dzwoni, to Chinka tak głośno napie$#@%#la informując o rozmówcy, że… Gdybyś rozkminił jak to gówno wyłączyć, to daj cynk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Filip Cz napisał:

Nie wiem jaki masz telefon, ale ja w iPhonie mam ustawioną głośność rozmów na maxa,

Wstyd się przyznać, nie sprawdziłem ustawienia głośności rozmów...

 

Chinkę trzeba zlikwidować to na bank. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.11.2017 o 21:26, Filip Cz napisał:

Mały update. Da się rozmawiać właśnie przez ten wbudowany mikrofon. Bardzo ładnie zbiera dźwięk. Rozmówcy są zadowoleni. Właściwie, to tylko przez ten mikrofon da się rozmawiać. ten z telefonu nie działała jak jest włączony bluetooth. Mikrofon wyprowadziłem sobie dodatkowym kabelkiem przez szparę w desce za kierownicą. Mikrofon musiałem wylutować z płytki.

 

 

Cały moduł masz schowany gdzieś pod deska?? Pilot dołączony do zestawu jest konieczny żeby to obsłużyć czy mozna ustawić raz, schować i nie ma tematu ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowane obok lewarka zmiany biegów. Oczywiście wewnątrz, tak, że nic nie widać. Mikrofon wyprowadzony kabelkiem obok kierownicy. Wystarczy ustawić raz (nawet w domu) i ustawienia są zapamiętywane. Pilot jest zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W outbacku H6 który niedawno kupiłem w schowku pasażera mam kabelek z końcówką usb męską.

Czy to musi być podłączone do gniazdu AUX w radiu? W jaki sposób mogę pod to podpiąć jakieś źródło mp3? Najlepszą opcją byłoby podpiąć pendrive przez jakąś przejściówkę żeńską-żeńską usb.

Edytowane przez skoczybruzda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W outbacku H6 który niedawno kupiłem w schowku pasażera mam kabelek z końcówką usb męską.
Czy to musi być podłączone do gniazdu AUX w radiu? W jaki sposób mogę pod to podpiąć jakieś źródło mp3? Najlepszą opcją byłoby podpiąć pendrive przez jakąś przejściówkę męską-żeńską usb.
Usb? Może ktoś to sam dołożył? .. AUX raczej występuje jako jack

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2018 o 23:05, Bartosz-B napisał:

A takiego AUX'a ktoś ma?
1.png
2.png
darmowy serwer zdjęć

A czy ktoś próbował np użyć takiego konwertera jak na zdjęciu aby podpiąć wzmacniacz? Osobiście kupiłem coś takiego

 2cc7d1fe435f82254e989266bdcf
Koszt 110 zł z przesyłką. Podpina się to pod wyjścia na głośniki> Podobno jakość nie powala ale wzmacniacz podpiąć można.. I ogólnie w temacie aux, moje legacy jest z 2008r, i mam wyjście aux oryginalnie w podłokietniku, sterowanie na kierownicy działa. W jaki sposób by to rozwiązali ? Połączyli obie kostki w jedno gniazdo  ? 

 Wgl tak trochę offtop,wyczytałem na angielskojęzycznym forum, że gdy radio ma panel czarny to sterownik od klimy jest osobno, a gdy radioodtwarzacz jest srebrny to jest sprzężony z radiem. Potwierdzi ktoś?  BO to by znaczyło że wystarczy się pobawić, kupić ramkę od legacy na 2din tyle tylko że sterowanie na pokrętła, i można z dwóch sklecić jedną ramkę i swoje radyjko włożyć na deskę rozdzielczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DaDasQuu napisał:

Wgl tak trochę offtop,wyczytałem na angielskojęzycznym forum, że gdy radio ma panel czarny to sterownik od klimy jest osobno, a gdy radioodtwarzacz jest srebrny to jest sprzężony z radiem. Potwierdzi ktoś? 

Potwierdzi: https://forum.subaru.pl/topic/98681-legacy-iv-wszystko-o-nawigacji/?page=3&tab=comments#comment-2680144

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...