Jump to content

Mój Forester mnie zawiódł

DANIO
 Share

Recommended Posts

witam

dla mnie to dziwna historia: wchodzę do garażu kręce kluczyk w stacyjce, rozrusznik kręci ale za szybko cofam kluczyk i auto nie odpala, więc ponawiam procedurę i  tu zonk nie odpala i tak kilka prób 3-4 sec. kręce i nic silnik nawet niedrgnie  może za 15 razem coś zaskoczyło na początku nie palił na wszystkie gary. Po chwili zaskoczył i jest ok.

Czy mogłem go "zalać" za krótkim rozruchem?

kręce kluczyk w stacyjce, rozrusznik kręci ale za szybko cofam kluczyk i auto nie odpala, więc ponawiam procedurę i  tu zonk nie odpala i tak kilka prób 3-4 sec. kręce i nic silnik nawet niedrgnie 

Czasem się tak zdarza, lekko go zalewa. Potem wystarczy za drugim razem pokręcić nieco dłużej niż 3-4 sekundy i odpali :)

kręce i nic silnik nawet niedrgnie 

z tego opisu wnioskuje że rozrusznik nie kręcił w ogóle silnikiem, tak było? Jeśli tak to bendiks rozrusznika szwankuje i jak rozrusznik nie ma połączenia z kołem zamachowym to nie ma prawa odpalić;)

rozrusznik kręcił silnikiem

nie normalne było to że nie było słychać pracy żadnego cylindra (odgłosy jak bym je nazwał pyrkaniem)

minęło 4 dni i auto jeżdzi

kręce kluczyk w stacyjce, rozrusznik kręci ale za szybko cofam kluczyk i auto nie odpala, więc ponawiam procedurę i  tu zonk nie odpala i tak kilka prób 3-4 sec. kręce i nic silnik nawet niedrgnie 

Czasem się tak zdarza, lekko go zalewa. Potem wystarczy za drugim razem pokręcić nieco dłużej niż 3-4 sekundy i odpali :)

jeżeli go zalało to nie lekko

to musiała być powódź :biglol: 

jak by rozrusznik nie kręcił kołem zamachowym to dźwięk "kręcenia" by był zupełnie inny?

Słyszał byś tylko silnik elektryczny na wysokich obrotach (bez obciążenia). Coś jak na tym filmiku od 4sek: