Skocz do zawartości

OBK MY07 moduł świateł dziennych


WojtekK

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rzekłem tak zrobiłem

Moduł do halogenów zamontowany  :)

Kupiłem moduł z regulacją mocy 

Przy 30% wyglądało trochę jakby mi halogeny nie masowały  ;)

Przy 60% jest ok

Albo przeoczyłem, albo nie podaliście źródła zakupu. Chętnie też poczytałbym skan schematu podłączenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie podałem  :)

Generalnie nie robię ani sobie ani innym reklamy ale Ci zasługują

 

http://allegro.pl/modul-swiatel-dziennych-drl-swiatla-dzienne-usb-i4878394480.html

I w dodatku rzut beretem... Że też wcześniej nie wiedziałem. Rozglądałem sie za modułem Quasara, kombinowałem jak koń pod górę, a oni kręcili nosem, że nie taki samochód, że się nie da, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

piwozniak, o 19 Dec 2014 - 11:39, powiedział: szamot, podlaczyles to pod halogeny ? tak, choć oczywiście jestem świadom że za taką jazdę mogą mi wypisać mandat jak się jakiś niebieski uparciuch trafi 
 

 

Bo zgaduję że nie masz tych magicznych literek RL na kloszu halogenów?

Czy to grozi tylko mandatem czy odebraniem dowodu rej i badaniem technicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

piwozniak, o 19 Dec 2014 - 11:39, powiedział: szamot, podlaczyles to pod halogeny ? tak, choć oczywiście jestem świadom że za taką jazdę mogą mi wypisać mandat jak się jakiś niebieski uparciuch trafi 
 

 

Bo zgaduję że nie masz tych magicznych literek RL na kloszu halogenów?

Czy to grozi tylko mandatem czy odebraniem dowodu rej i badaniem technicznym?

 

Dokładnie tak, brak magicznych literek  ;)

Grozi to mandatem za brak włączonych świateł/używanie nie właściwych - 200 zł i pkt karne ale nie pamiętam ile

O zabieraniu dowodu rej. nie ma mowy - wszystkie światła działają zgodnie z przeznaczeniem.

Po włączeniu pozycyjnych/mijania halogeny działają zgodnie z ich konstrukcją i przeznaczeniem.

W ekstremalnych przypadkach należy wyciągnąć bezpiecznik od modemu  ;)

Szamocie a powiedz no, masz ta wersje z czujnikiem zmierzchu czy wyczowasz osobiście ?

auto me nie jest wyposażone w czujnik zmierzchu to i wersja bez tego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szamot masz wersję  ze stroboskopem prawda :yahoo:  ?

Fajnie   mruga?

Tak na  poważnie  to szkoda  kapusty  na   czujniki  zmierzchu  i takie tam.

Może    jedynie  się przydać   jak  wjeżdżamy do tunelu to fajna  sprawa  ale  poza  tym  chyba  bezużyteczny gadget.

 

Czy  ktoś  próbował   zastąpić    żarówkę H3  żarówką   z  diodami Cree?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szamot masz wersję  ze stroboskopem prawda :yahoo:  ?

Fajnie   mruga?

Tak na  poważnie  to szkoda  kapusty  na   czujniki  zmierzchu  i takie tam.

Może    jedynie  się przydać   jak  wjeżdżamy do tunelu to fajna  sprawa  ale  poza  tym  chyba  bezużyteczny gadget.

 

Czy  ktoś  próbował   zastąpić    żarówkę H3  żarówką   z  diodami Cree?

Podjarałem sie jak sczerbaty na suchary. Sami zakładaliście? Chyba zakupię wersję z czujnikiem zmierzchu, ale bez zabawek- AM.010.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szamot masz wersję  ze stroboskopem prawda :yahoo:  ?

Fajnie   mruga?

mam tą wersję ale ta opcja jeszcze nie testowana  :)

Obecnie 60% mocy w trybie płynnym 

 

Podjarałem sie jak sczerbaty na suchary. Sami zakładaliście? 

 

Ja nie sam ale tylko dlatego że 

a) auto stało w warsztacie (czyszczenie wtrysków LPG) i tak przy okazji 

B) jestem absolutny antytalent w zakresie lutowanie  :P

 

Generalnie montaż jest prosty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym  problemem  DLR  w halogeniach jest     rozkład   swiatła.

Halogeny  świecą    nisko z  bardzo  wyraźnym odcięciem  linii  swiatło/cień.

Zatem   należy   halogen  ustawić śrubą  regulacyjną  tak  aby świecił  możliwie jak najwyżej.

Być  może  zastosowanie   diody  CREE byłoby   rozwiązaniem.

Z  dwojga  złego  ostatecznie   żarówka H3 posiada  homologację   w przeciwieństwie    do wszystkich  innych  źródeł  światła.

 

Pomimo  w/w   jestem  bardzo  zadowolony  z  tej modyfikacji.

Ja  używam   modułu  świateł  30%   jednak   rozebrałem    moduł  i zlutowałem   dwie  ścieżki   przez  co uzyskałem  około 40%- 50%   mocy  z 55W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Halogeny  świecą    nisko z  bardzo  wyraźnym odcięciem  linii  swiatło/cień. Zatem   należy   halogen  ustawić śrubą  regulacyjną  tak  aby świecił  możliwie jak najwyżej.
 

 

Ja bym nic nie regulował. Z dwóch powodów:

  1. Nie bez powodu są ustawione aby świecić tak nisko - we mgle mają doświetlać drogę. Jeżeli je ustawimy wyżej możemy uzyskać efekt jak z normalnymi światłami - czyli odbicie od mgły i oślepienie kierowcy. Pewnie nie będzie to aż w tej skali - ale to jest droga w tym kierunku. Poza tym pamiętajmy że rzadko ale czasami mgła się zdarza i wtedy dobrze mieć funkcjonalne światła p-mgielne tak jak to zaprojektował producent.
  2. Z definicji światła dzienne są do użycia w warunkach dobrej widoczności. Ich zadaniem nie jest oświetlanie czegokolwiek - tylko poprawienie widoczności pojazdu. A to zadanie spełniają bez regulacji jeżeli tylko świecą z odp. mocą. Co prawda zdjęcia zrobiłeś pewnie kucając, ale głowa kierowcy innego samochodu jest tylko trochę wyżej.

Mi też się marzy zimne białe światło z takich DRL - przynajmniej 5000K lub więcej. Tylko obawiam się jak to pogodzić z funkcją przeciwmgielnych. Użytkownicy OBK IVgen i Vgen mają lepiej - mogą zamienić te światła na takie z DRL w postaci ledowych oringów z p-mgielnymi w środku. I nawet nie kosztuje to majątku na Amazon czy Ebay. Ale do BP tego rozwiązania nie znalazłem a byłoby najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaiM ja  nie mówię   żeby  halogen   oświetlał  niebo... nie  da się   ich   ustawić    bardzo wysoko.

Ich max  ustawienie    w górnej granicy    to zasięg 1/3  tego  co  oświetlają  światła    mijania.

Ja u siebie  miałem skręconą    regulację    prawie  max  w dół  i halogeny nawet  we mgle    byłyby  bezużyteczne.

Mnie  nie marzy się     światło   białe   ale  lekko żółtawe.

Takie  mam  w  Audi  w oryginale   i widoczność   pojazdu  w  warunkach drogowych jest   doskonała.

Chciałbym   powiedzieć  również  że  są  specjalne  żarówki   motocyklowe.  Ich  poświata   w odbłyśniku    jest lekko  pomarańczowa.

Udowodniono   naukowo, że  ten  kolor  jest  najbardziej  widoczny  w dobrej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze sie zapytam dlaczego Panowie nie podpieli tego pod drogowe ?

a se wątek dokładnie poczytaj  ;)

 

Co do regulacji wysokości świecenia halogenów jestem na nie

Inżynierowie obdarowali obk dużymi reflektorami i są znakomicie widoczne

Regulacja nic nie zmieni w zakresie prawa a podczas mgły dobrze ustawione bywają przydatne 

Zastosowanie diodowych żarówek bez homologacji mija się z celem

Taki manewr może się właśnie skończyć zabraniem dowodu rejestr.

Edytowane przez szamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szamot ale  tak się  składa, że   halogenów  nie da się  ustawić  "za wysoko".

Nie da się  ponieważ    mają  ogranicznik.

Chciałem  powiedzieć  tylko, że   u mnie   były  ustawione   niewłaściwie  i praktycznie   oświetlały     może  2-3 m  przed  autem.

Siedząc   wewnątrz  praktycznie  nie  widziałem    światła  na  drodze.

Teraz   jak  podniosłem    to  halogeny  świecą     nisko  ale     dalej.

 

Poza  tym  nie  da  się  w OBK   ustawić   halogenu  tak  aby świecił   "za wysoko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie,

 

ja z takim chyba nietypowym pytaniem.

Czy jest coś takiego/słyszeliście o takim czymś jak chyba tak to się wymawia -->> "opóźnieniomierz lamp?"

Zauważyłem, że w większości aut które mają automatycznie włączane światła zwłaszcza ksenonowe przy zapalaniu najpierw włączają się ksenony po czym kiedy kręci rozrusznik który zapala silnik jest tak duży pobór energii, że jest spadek napięcia i ksenony kilka razy przygasają co uważam wpływa na ich żywotność.

Potrzebuje taki coś zamontować do innego japońskiego wyrobu a dokładnie --->>>  http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/76873-owoc-owy-zawr%C3%B3t-g%C5%82owy-czyli-jakie-auto-dla-taty/

 

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

ja z takim chyba nietypowym pytaniem.

Czy jest coś takiego/słyszeliście o takim czymś jak chyba tak to się wymawia -->> "opóźnieniomierz lamp?"

Zauważyłem, że w większości aut które mają automatycznie włączane światła zwłaszcza ksenonowe przy zapalaniu najpierw włączają się ksenony po czym kiedy kręci rozrusznik który zapala silnik jest tak duży pobór energii, że jest spadek napięcia i ksenony kilka razy przygasają co uważam wpływa na ich żywotność.

Potrzebuje taki coś zamontować do innego japońskiego wyrobu a dokładnie --->>>  http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/76873-owoc-owy-zawr%C3%B3t-g%C5%82owy-czyli-jakie-auto-dla-taty/

 

Dobranoc

Pogadaj z producentem. W module produkowanym przez Quasar jest możliwość ustawienia zwłoki zapalania DLR, to myślę, że i w tym produkowanym przez Lepard też będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

ja z takim chyba nietypowym pytaniem.

Czy jest coś takiego/słyszeliście o takim czymś jak chyba tak to się wymawia -->> "opóźnieniomierz lamp?"

Zauważyłem, że w większości aut które mają automatycznie włączane światła zwłaszcza ksenonowe przy zapalaniu najpierw włączają się ksenony po czym kiedy kręci rozrusznik który zapala silnik jest tak duży pobór energii, że jest spadek napięcia i ksenony kilka razy przygasają co uważam wpływa na ich żywotność.

Potrzebuje taki coś zamontować do innego japońskiego wyrobu a dokładnie --->>>  http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/76873-owoc-owy-zawr%C3%B3t-g%C5%82owy-czyli-jakie-auto-dla-taty/

 

Dobranoc

Mati, czy ów piękne auto ma automatyczne włączanie świateł?

Bo wiesz, najlepsze rezultaty w temacie przedłużania żywotności ksenonów daje montaż DLR  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szamotku,

 

To "pikne" auto (daleko mu do stylistyki Subaru zwłaszcza Legacy Spec.B :P ) jest wyposażone w tzw automatyczne włączanie świateł, ale... do puki nie ogarnę tacie tego opóźnionego automatycznego włączania świateł to światła włącza sobie jak w poprzedniej Hondzie czyli po włączeniu silnika ;)

 

Tak DLR-y jeszcze przed kupnem brałem pod uwagę i nadal biorę i chciałbym przy okazji zakładania DLR ogarnąć sprawę z opóźnieniomierzem.

 

Dzwoniłem dziś do jednego z ASO Hondy, Pan zrozumiał o co mi chodzi, ale oznajmił że ani dlr ani tego typu "modów" nie robią...

 

Czy takie założenie DLR i przestawienie czasu zapalania lamp to wielka ingerencja w auto. No bo auto nie jest moje i nie chce potem świecić oczami jak coś się popsuje... :rolleyes:  <_<  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi szkoda męczyć ksenonów przy odpalaniu auta, dlatego zawsze uruchamiam silnik z wyłączonymi światłami i dopiero potem ustawiam ksenony albo "auto". Ale rozumiem, że dla niektórych to może być problem i ustawienie opóźnienia byłoby dobrą opcją  :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...