Skocz do zawartości

Subaru OUTBACK 2005 check engine, VDC i migający cruise


PAJ798213

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowym uzytkownikiem i od razu zaczynam od problemu (niestety). Kilka dni temu kupilem Subaru Outback z 2005 3.0 RN z autmatyczna skrzynia (wersja UK- bo tu mieszkam ) Jadac ostatnio trasa w pewnym momencie zaswiecily mi sie jednoczesnie kontrolki: silnika, VDC (Vehicle Drive Control) plus migający cruise. Zatrzymalem sie zgasilem silnik i uruchomiłem ponownie, niestety probelem nie zniknal ale jako ze bylem daleko od domu a to nie mialo wplywu na prowadzenie/jazde samochodu ruszylem dalej tylko po to aby kilka kilometrow dalej utknac w duzym korku. Wtedy to zaczalem dostrzegac pierwsze problemy, silnik zaczal glosniej chodzic po dodaniu gazu (takie klekotanie ) lub po calkowitym jego odjeciu. Kiedy jechalem rowna predkoscia wszystko bylo ok - do czasu. Po wyjechaniu z korku przejechalem jakies 10 km i wtedy silnik zaczal byc glosniejszy i spostrzeglem ze temp. sie podnosi, natychmiast zaczalem zjezdzac na pobocze, niestety w tym momencie silnik zgasl calkowicie, co spowodowalo male zamieszanie na 4 pasmowej autostradzie, na szczescie bezpiecznie udalo mi sie zaparkowac na poboczu.Kiedy silnik ostygl sprawdzilem plyn, i ogolny stan tzn. czy nie ma jakis wyciekow-nie bylo. Po calkowitym ostygnieciu odpalilem go (na 20 sek )aby zobaczyc czy odpali oraz wlaczylem bieg aby sprawdzic czy skrzynia chodzi..Samochod ruszyl bez problemu jednak silnik wydawal juz zbyt glosne dzwieki wiec wylaczylem go szybko i od tej pory juz nie odpalalem aby nie narobic - juz i tak pewnie wielkich szkod. Auto zostalo odcholowane na lawecie. Teraz jednak mam serie pytan na ktore nie znam odpowiedzi jako ze nie jestem mechanikiem a w UK tez ciezko o dobrego i uczciwego. Mialem kilka Subaru w swoim dorobku ale nigdy nie mialem z nimi problemu - i wlasnie za to je cenie.Obecnie mam rowniez Forestera wiec na szczescie nie jestem uziemiony. Niemniej jednak prosze forumowiczow o rady tzn

- co moglo sie stac,

- czy ma to cos wspolnego z wlacznikiem a w zasadzie wylacznikiem VDC ktory jak sie potem okazalo jest ulokowany przed moim lewym kolanem ( wersja UK )

- czy mozliwym jest abym przez nieuwage wcisnal ten wylacznik ktory z czasem doprowadzil do takiej sytuacji.

-dlaczego silnik zaczal sie grzac a potem zgasl calkowicie

- co to "klekotanie"wydobywajace sie z silnika.

 

Na chwile obecna zastanawiam sie nad wysylka tego auta do Polski bo ewentualne koszta naprawy pewnie przerosna cene auta pozatym mam zle doswiadczenie z mechanikami w UK.

 

p.s

 

dodam ze auto ma bdb historie serwisowa, zadbane itp.jest od pierwszego wlasciciela,ma najechane 131 tys mil (czyli jakies 210 tys kilometrow ).

 

Dolaczam fotke ikon ktore sie zaswiecily -VDC i check engine.

 

Dzieki i czekam na JAKIEKOLWIEK rady,

post-18388-0-09929700-1414834047_thumb.jpg

Edytowane przez PAJ798213
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na JAKIEKOLWIEK rady,

 

Po pierwsze: użyj szukajki. Takie problemy były już pierdylion razy omawiane na forum. Ale jeśli Twoje lenistwo nie pozwala Ci tego zrobić to:

Po drugie: diagnostykę wykonuje się na aucie za pomocą komputera diagnostycznego. Przez internet można użyć szklanej kuli ale nie polecam.  

Łatwiej i szybciej zdiagnozować jednak za pomocą diagnoskopu.

  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim (od tygodnia) OBK'u H6 choinka (VDSC, Check, Cruise) zaświeciła się wczoraj po mocnym przyspieszeniu i jak na razie po kilku zapłonach silnika (więcej niż 5) nie zniknęła. Dodam, że silnik i pozostałe układy pracują bez objaw usterki. Na razie zalałem PB 98 Ultimate i muszę sprawdzić błędy, dam znać co jest przyczyną.

 

Pozdro

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy sprawdzone i wykasowane, był to kat. wyłapany przez "lambadę', jeśli będzie zbyt uciążliwy to zastosujemy tulejki dystansowe :-) Poprzednio pojawił się przy mocnym "bucie" więc zobaczymy jak będzie  :D

 

Pozdro

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...