Jump to content

Jak wyczyścić rozlany olej na silniku ?

sc00by
 Share

Recommended Posts

witam

trzy dni w tył byłem w warsztacie aby zmienili mi olej w silniku, skrzyni i tylnym dyferencjale. wszystko OK tylko gdzieś na osłonę od tubo rozlało się nieco oleju i teraz bega śmierdzi spalonym olejem w kabinie , czy jakis standardowy środek do czysszczenia silników starczy czy raczej coś bardziej specjalistycznego ??

Dzięki :)

stick - może jestem lekko przewrażliwiony, ale jak by nie było co do olejów chciałem je wymienić przy kupnie ponad pół roku temu ale brak czasu itp... okazało się że w skrzyni miałem 1,5 litra gdzie wchodzi koło 4l itp, a pisze może czasem o błahych sprawach ale nie chcę nic zepsuć, ogólnie auto chodzi OK poza tym spadaniem obrotów ale już jakoś sie przyzwyczaiłem a niebawem auto będzie na dobrym serwisie gdzie je sprawdza mam nadzieje jak trzeba więc myślę że będzie OK, a poza tym daje sporo frajdy z jazdy o oby tam zostało :)

Akra, 4max i rozne zmywacze do hamulców

K2 Akra - środek do czyszczenia silnika. Używam do czyszczenia łańcucha w rowerze oraz wszędzie tam, gdzie trzeba szybko pozbyć się dowolnego smarowidła (np. piasty kół). Ma tę zaletę, że nie zawiera rozpuszczalników i jak na tego typu produkt, można powiedzieć, że ładnie pachnie ;)

A jak nic nie zrobisz, to po ok. 2-ch tygodniach olej odparuje i przestanie go być czuć. Miałem podobnie i tez sie nad tym zastanawiałem, ale nie było czasu ani okazji aż problem sam się rozwiązał :).