Jump to content

FOREK III, warunki dla uruchomienia spryskiwaczy świateł


Wiatrak

Recommended Posts

Ciekawe.

 

Ciśnienie gwarantuje pompka, a nie poziom. Jeśli pompka zasysa powietrze wraz z płynem, wtedy spryskiwacz pryska pianą, a to na pewno nie wystarczy do uruchomienia spryskiwaczy. Ale to następuje, gdy płyn się kończy, z poziomem może 1 cm ponad smok pompki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam. troche odgrzewam ale mam wrazenie ze u mnie spryskiwacze swiatel przestaja dzialac na dlugo przed tym kiedy przesataje dzialac spryskiwacz szyb (konczy sie plyn). zalozylem ze tak po prostu ma byc  i ma zwiazek z poziomem plynu. ale moze w takim raze cos nie tak u mnie z pompkami. 

Link to comment
Share on other sites

co prawda Forester II ale pewnie zasada podobna: - jak się kończy płyn w zbiorniku (nie wiem czy <50% czy później) przestaje pryskać na reflektory ...

i ta funkcja bardzo mi się podoba:

1./ daje znać, że płyn się kończy

2./ Ważniejsze są dla mnie czyste szyby niż reflektory - wolałbym dojechac na miejsce z brudnymi reflektorami niż żeby mi miało po drodze braknąć płynu do czyszczenia szyb ... inna sprawa, ze połowa zbiornika to chyab za wcześnie ... zwłaszcza, że zbiornik jest duuuzy (nie wiem jaką ma pojemność ale 5 litrowa bańka płynu wchodzi bez problemu ;-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...