Skocz do zawartości

Jakie sprężyny do GTka?


Taki tam Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem w Gtku 2000r. Wymieniłem amortyzatory na KYB AGX oraz sprężyny Eibacha. Auto poszło z 3 cm do dołu. Potrzebuje je teraz podnieść. Mechanik z warsztatu proponuje mi przerobienie górnych mocnowań amortyzatorów(podłożenie dystansów) co podniesie auto na obecnej sprężynie o 1,5 do 2cm. Może sie to okazać za mało na warunki w jakich odbywają się KJSy w tym mieście gdzie startuje...

 

Wiem, że oryginalna sprężyna od GTka podniesie lekko auto(moje stare sprężyny już nie pracują odpowiednio) + dystanse to może być nawet do 5 cm w górę, więc super.

 

Moje pytanie, czy są jeszcze jakieś sprężyny, które podniosą GTka stojącego na KYBach? Słyszałem, że te od STI 2001-2004 powinny pasować. Ma ktoś takie informacje? Większe zmiany w zawieszeniu były po 2005 roku dlatego wnioskujemy z kolegą, że da się to założyć. Dzięki za uwagę, pozdtrawiam


 W sumie już wszystko wiem, poszukuję więc sprężyny os STI 2001-2004 :) jakby ktoś miał używane to proszę o kontakt. Skasowałbym ten post tylko nie wiem jak :) można go zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się że sprężyny z roczników 2001+ mogą nie wejść na amortyzator ze względu na inną średnicę sprężyny. Mam u siebie w GC zawias z WRXa (Jest dość wysoko i mega twardo) i chciałem zmienić sprężyny na GT. Okazało się że średnica była nieodpowiednia więc kombinacje typu amortyzatory z GC + sprężyny GD i na odwrót raczej odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...