Jump to content

Jakie sprężyny do GTka?

Taki tam Karol
 Share

Recommended Posts

Witam, mam taki problem w Gtku 2000r. Wymieniłem amortyzatory na KYB AGX oraz sprężyny Eibacha. Auto poszło z 3 cm do dołu. Potrzebuje je teraz podnieść. Mechanik z warsztatu proponuje mi przerobienie górnych mocnowań amortyzatorów(podłożenie dystansów) co podniesie auto na obecnej sprężynie o 1,5 do 2cm. Może sie to okazać za mało na warunki w jakich odbywają się KJSy w tym mieście gdzie startuje...

Wiem, że oryginalna sprężyna od GTka podniesie lekko auto(moje stare sprężyny już nie pracują odpowiednio) + dystanse to może być nawet do 5 cm w górę, więc super.

Moje pytanie, czy są jeszcze jakieś sprężyny, które podniosą GTka stojącego na KYBach? Słyszałem, że te od STI 2001-2004 powinny pasować. Ma ktoś takie informacje? Większe zmiany w zawieszeniu były po 2005 roku dlatego wnioskujemy z kolegą, że da się to założyć. Dzięki za uwagę, pozdtrawiam

W sumie już wszystko wiem, poszukuję więc sprężyny os STI 2001-2004 :) jakby ktoś miał używane to proszę o kontakt. Skasowałbym ten post tylko nie wiem jak :) można go zamknąć

Boję się że sprężyny z roczników 2001+ mogą nie wejść na amortyzator ze względu na inną średnicę sprężyny. Mam u siebie w GC zawias z WRXa (Jest dość wysoko i mega twardo) i chciałem zmienić sprężyny na GT. Okazało się że średnica była nieodpowiednia więc kombinacje typu amortyzatory z GC + sprężyny GD i na odwrót raczej odpadają.