Skocz do zawartości

Czy Forum zniechęca potencjalnych nabywców do kupna Subaru ?


ex-Dyrekcja

the Forum a szukający informacji nowi klienci  

286 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ketivv po prostu inaczej zinterpretowałeś przesłanie.
Ja źle zinterpretowałem twoją wypowiedź i "bitka" gotowa. - Idealny przykład działania forum i przekazu informacji 
Koniec OT :drinks:
Jeszcze sobie pozwolę zadać pytanie na czym miało by polegać ewentualne "relatywizowanie" wypowiedzi..?

I ewentualna opcja:

Jeżeli na Moderowaniu wpisów i ewentualnej brzydko mówiąc "cenzurze" - to będzie to miało duży wpływ na rzetelność która teraz jest na bardzo wysokim poziomie.

Jeżeli na prostowaniu ewentualnych wpisów - to musiał by robić ktoś rzetelny,jak np szanowna Dyrekcja robi to tu i ówdzie w niektórych wątkach co bardzo krzepi "kupującego" - jak to było widać w temacie obsługi Worda i podpiętej drukarki. Natomiast zdaję sobie sprawę że nie ma takiej możliwości bieżącego śledzenia wpisów i ewentualnego prostowania ich. Natomiast jest jeszcze "dział techniczny" który też wypełnia swe zadanie ...
Więc odpowiedziałem sobie na pytanie śpiewająco.

A na Cenzurę też już uzyskałem powyżej od szanownej Dyrekcji.

Więc jednak nic nie wniosłem, a chciałem.... B)
 

Dziekuję

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

niestety w przypadku subaru taka forma komunikacji i sugestii chyba nie działa

 

Działa. Trzeba jednak pamiętać, że dla producenta opinia naszego rynku jest ( jak już wspominałem ) ... niekoniecznie najbardziej istotna ( ze zrozumiałych względów ).

Niemniej śmiem twierdzić, że i tak jest bardziej znacząca, niż by to wynikało z samej statystyki...( być może kiedyś to udokumentuję ... gdy już będę mógł  :biglol: ).

Dla mnie jest ok i powinno zostać tak jak jest uczciwie i czarno na białym

 

Uczciwie i czarno na białym - naturalnie. Cały temat powstał jako refleksja oparta na konkretnej wypowiedzi. Oraz wynik ciekawości ( mojej ) jak Państwo ten temat widzicie.

 

Pozdrowienia

Myślę że kto ma kupić i tak kupi bez względu na to czy konkretny samochód będzie tu zachwalany czy krytykowany gdyż dla wielu z nich jest to spełnienie pewnego rodzaju marzeń bez względu na to czy jest to STI czy model bardziej popularny.

Ja z kolei doceniam tu wolność słowa i możliwość dość swobodnej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych wpisach już myślałem, że mój głos został zakrzyczany i jak to w demokracji pogodziłem się z tym. Ale, że odezwały się osoby mające podobne zdanie do mojego, to ośmielę się zwrócić na jeszcze jedno uwagę, i może paru osobom nieco rozjaśnić temat tej ankiety. Nie spodziewam się, że zrobi to Dyrekcja, bo zwyczajnie  jej nie wypada poddawać w wątpliwość wypowiedzi (i w domyśle zrozumienia sensu) przez niektórych klientów.

Do rzeczy:

 

SIP jest instytucją komercyjną. Wszelkie działania mają na celu w założonym okresie czasu wygenerować lub sprzyjać wygenerowaniu zysków. Tyczy się to zarówno akcji promocyjnych, zlotów, subariad czy również tego Forum. Nie wyłącza ani nie upośledza to oczywiście funkcji towarzysko - rozrywkowej.

Głównymi źródłami dochodu są

a) sprzedaż NOWYCH samochodów

b)serwis w ASO - ściśle łączy się z lit. a)

 

Używanie więc w tej ankiecie argumentów, że "nie odstrasza" , bo kolega x poczytał i kupił 7 czy 10 letnią Imprezę jest mijaniem się z sensem tejże. Dla przychodów SIP nie ma to najmniejszego znaczenia. Identycznie argument, że ktoś jest tu od 2007 czy jeszcze wcześniej również nic nie wnosi do sedna dyskusji. 

Nie przekonują mnie również argumenty, że "mnie nie odstraszyło, więc nie odstrasza" -  jest to jedynie dowód na to, że nie odstrasza każdego.

Dla nas może być fajnie, że jedynie ludzie bardziej świadomi kupują obecnie Subaraki, ale SIP liczy również na klientów nieco przypadkowych - ot, wybrał Subaru bo usłyszał dobre opinie od znajomego, gdyby tenże znajomy zachwalił Toyotę, byłaby Toyota. Taka osoba nie czyta wątków o zlotach, znaczkach i innych bonusach. Nie na tym etapie. A jeśli zrazimy ją do samego produktu jakim jest samochód, nigdy na te wątki nie wejdzie.  Dla rubryczek w księgach rachunkowych nie ma znaczenia świadomość klienta.

I myślę, że musimy ten wątek rozpatrywać właśnie pod tym kątem - czy nasze Forum nie odstrasza jakiejś części nowych, niezorientowanych i niezaangażowanych w markę potencjalnych klientów na nowe auta. Bo moim zdaniem tyle żółci, niezadowolenia i pieniactwa (jak również dorabiania faktów i statystyk na potrzeby obrony własnej tezy) jakie bije z bardzo wielu postów dotyczących właśnie nowych modeli na pewno nie działa zachęcająco. Rodzi się więc zasadne pytanie - ile pieniędzy SIP przez to nie zarobił, czyli - innymi słowy - ile kosztowało utrzymanie tego Forum i tolerowanie takich wypowiedzi. Bardzo duży ukłon dla Dyrekcji za cierpliwość i wyrozumiałość, myślę, że wiele firm wolałoby wprowadzić przynajmniej ostre moderowanie co bardziej wrażliwych wątków, woląc przeczytać kilka nerwowych wpisów niż potencjalnie tracić całkiem wymierne pieniądze. Osobiście tę ankietę odebrałem jako bardzo grzeczny i uprzejmy, zawoalowany apel, aby przestać robić we własne gniazdo :) - I ja się z tym zgadzam, bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, a tu naprawdę nie jest tak źle, jak wielu próbuje to pokazać :)

Ale, żeby nie było, że się podlizuję, również bardzo poważna uwaga do Gospodarza - zdecydowany brak jest merytorycznej odpowiedzi na niejednokrotnie wyolbrzymione zarzuty. Nawet, jeśli niektórzy użytkownicy starają się zachować zdrowy rozsądek i gasić wybuchy hejtu, to są bezradni w starciu z argumentacją w stylu - ja wiem, bo mój szwagier , czy brania za dobrą monetę i prawdę papkę marketingową, jaką nas karmią mniej lub bardziej jawne reklamy konkurencyjnych firm.  Potrzeba tu głosu kogoś, kto w danym sporze będzie dla postronnego obserwatora niepodważalnym autorytetem opierającym się na konkretnych faktach.

Specjalnie piszę o postronnych obserwatorach - nas przekonywać nie trzeba, niezależnie co kto myśli :)

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie Dyrekcji. Czy SIP ma problemy ze sprzedażą samochodów, ile tysięcy niesprzedanych egzemplarzy stoi na placu, że pojawia się problem ze znalezieniem klientów ?

 

Jakoś trudno sobie mi wyobrazić, żeby potencjalni klienci masowo rezygnowali z zakupu Subaru po przeczytaniu TF.

 

Aha. I drugie pytanie. Czy SIP pytał/badał/dowiadywał się ilu klientów w salonach czytało TF przed zakupem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakoś trudno sobie mi wyobrazić, żeby potencjalni klienci masowo rezygnowali z zakupu Subaru po przeczytaniu TF.

Subaru w Polsce nie jest produktem masowym, więc masowej rezygnacji również nie będzie. Myślę nawet, że nie będzie rezygnacji jako takiej. Po prostu nastąpi podjęcie decyzji o innym zakupie, a odrzucenie Subaru na bardzo wczesnym etapie analizy rynku.

Skali tego zjawiska pewnie nie da się oszacować, ale moim zdaniem istnieje.

 

Aha. I drugie pytanie. Czy SIP pytał/badał/dowiadywał się ilu klientów w salonach czytało TF przed zakupem ?
A taka ankieta byłaby rzeczywiście bardzo przydatna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po prostu nastąpi podjęcie decyzji o innym zakupie, a odrzucenie Subaru na bardzo wczesnym etapie analizy rynku.

 

Na podstawie lektury TF, czy po wizycie w salonie ? Przy takim wyborze wersji silnikowo-skrzyniowo-nadwoziowych, TF to mały pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ długa wypowiedź wycięta żeby nie trzeba było przewijać ]

...

Specjalnie piszę o postronnych obserwatorach - nas przekonywać nie trzeba, niezależnie co kto myśli :)

 

To wprost wskazuje, że niechybnie pojawi się (lub już się pojawiła) presja by to forum zamkąć. I to w interesie SIP.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[ długa wypowiedź wycięta żeby nie trzeba było przewijać ]

...

Specjalnie piszę o postronnych obserwatorach - nas przekonywać nie trzeba, niezależnie co kto myśli :)

 

To wprost wskazuje, że niechybnie pojawi się (lub już się pojawiła) presja by to forum zamkąć. I to w interesie SIP.

 

Myślę, a przynajmniej mam taką nadzieję, że to błędny wniosek. Natomiast jest to z pewnością przyczynek do dyskusji o poziomie jaki powinniśmy trzymać.

 

Przy takim wyborze wersji silnikowo-skrzyniowo-nadwoziowych, TF to mały pikuś
  Tu niestety się zgodzę. Sam jestem wewnętrznym dowodem na to. Miałem w planach 2 samochody, ale kupiłem tylko XT-eka (ujeżdża go moja lepsza połówka) i czekam - sam nie wiem na co, ale z obecnej oferty nic nie potrafię dla siebie wybrać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[ długa wypowiedź wycięta żeby nie trzeba było przewijać ]

...

Specjalnie piszę o postronnych obserwatorach - nas przekonywać nie trzeba, niezależnie co kto myśli :)

 

To wprost wskazuje, że niechybnie pojawi się (lub już się pojawiła) presja by to forum zamkąć. I to w interesie SIP.

 

I shitstorm na SBD, SLS i EJ25T będzie szedł na Kresce tudzież innym Forum. Google to i tak zaindeksuje, hejt i tak będzie na szczycie wyników wyszukiwania, a SIP straci resztki kontroli nad tym faktem.

 

I oczywiście wszystkie zyski wizerunkowe z The Forum.

 

Mało IMO sensowna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rodzi się więc zasadne pytanie - ile pieniędzy SIP przez to nie zarobił, czyli - innymi słowy - ile kosztowało utrzymanie tego Forum i tolerowanie takich wypowiedzi
 

 

Można tez zadać odwrotne pytanie - ile zarobił dzięki przykładom pozytywnym, które na forum znaleźć można ?

 

Tak czy inaczej jakieś forum Subaru w 38 mln państwie będzie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I shitstorm na SBD, SLS i EJ25T będzie szedł na Kresce tudzież innym Forum. Google to i tak zaindeksuje, hejt i tak będzie na szczycie wyników wyszukiwania, a SIP straci resztki kontroli nad tym faktem.

 

I oczywiście wszystkie zyski wizerunkowe z The Forum.

 

Mało IMO sensowna opcja.

 

 

Ale w opinii szefów Dyrekcji całkowicie uzasadniona (podejrzewam).

 

Wrócę do tego co napisałem na początku wątku: wchodzisz tu pierwszy raz, orientujesz się że to forum importera, czytasz kilka wątków i są dwie możliwości:

1) myślisz sobie, że SIP jest fantastyczny bo nie boi się dać ludziom swobodę wypowiedzi o swojej działalności

2) myślisz sobie, że SIP upadł na głowę bo ludzie wylewają (tu i ówdzie) pomyje a on to finansuje

 

I najważniejsze pytanie: czy klienci docelowi dojdą do wniosku nr 1 a wniosek nr 2 zniechęci pozostałych?

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Można tez zadać odwrotne pytanie - ile zarobił dzięki przykładom pozytywnym, które na forum znaleźć można ?

To jest absolutnie oczywiste. M.in. po to forum zostało stworzone i jest to rzecz normalna i naturalna, więc nie ma co się nad tym rozwodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I najważniejsze pytanie: czy klienci docelowi dojdą do wniosku nr 1 a wniosek nr 2 zniechęci pozostałych?

 

Lepiej z mądrym stracić, niż z głupim zyskać. ;)

 

 

Ale zawsze jest pytanie: ILE ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I shitstorm na SBD, SLS i EJ25T będzie szedł na Kresce tudzież innym Forum. Google to i tak zaindeksuje, hejt i tak będzie na szczycie wyników wyszukiwania, a SIP straci resztki kontroli nad tym faktem.

 

I oczywiście wszystkie zyski wizerunkowe z The Forum.

 

Mało IMO sensowna opcja.

 

 

Ale w opinii szefów Dyrekcji całkowicie uzasadniona (podejrzewam).

 

Szefów Dyrekcji? Chyba SIP jest samodzielną i niepodlegającą nikomu firmą. Jeśli się mylę, proszę o sprostowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I najważniejsze pytanie: czy klienci docelowi dojdą do wniosku nr 1 a wniosek nr 2 zniechęci pozostałych?

 

Lepiej z mądrym stracić, niż z głupim zyskać. ;)

 

 

Ale zawsze jest pytanie: ILE ? :P

 

I tu jest miejsce na odpowiedź na moje 1-sze pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

[ długa wypowiedź wycięta żeby nie trzeba było przewijać ]

...

Specjalnie piszę o postronnych obserwatorach - nas przekonywać nie trzeba, niezależnie co kto myśli :)

 

To wprost wskazuje, że niechybnie pojawi się (lub już się pojawiła) presja by to forum zamkąć. I to w interesie SIP.

 

I shitstorm na SBD, SLS i EJ25T będzie szedł na Kresce tudzież innym Forum. Google to i tak zaindeksuje, hejt i tak będzie na szczycie wyników wyszukiwania, a SIP straci resztki kontroli nad tym faktem.

 

I oczywiście wszystkie zyski wizerunkowe z The Forum.

 

Mało IMO sensowna opcja.

 

 

Lepiej Kontrolować niż zwalczać...

Tutaj Importer/Dealer ma możliwość obrony swojej racji lub pomocy [jak już nie raz widzieliśmy]

Na forum zewnętrznym takiej opcji nie będzie a i na pewno nie będzie [jak już] ona przyznana w tak dużym stopniu.

I Panowie sądzę że trochę zagalopowaliście się w tych wszystkich materialnych korzyściach lub stratach ...

 

Apropo moderacji/cenzury - bardzo szybko poniesie się plotka że ta forum SIP nie masz co pytać bo Ci prawdy nie powiedzą....albo usuną posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lepiej Kontrolować niż zwalczać... Tutaj Importer/Dealer ma możliwość obrony swojej racji lub pomocy [jak już nie raz widzieliśmy] Na forum zewnętrznym takiej opcji nie będzie a i na pewno nie będzie [jak już] ona przyznana w tak dużym stopniu.

100% zgody :)

 

 

Apropo moderacji/cenzury - bardzo szybko poniesie się plotka że ta forum SIP nie masz co pytać bo Ci prawdy nie powiedzą....albo usuną posta

Nie demonizowałbym znaczenia takiej plotki. Wszyscy PR-owcy doskonale wiedzą, że siła jej oddziaływania na opinię społeczną jest znacznie mniejsza niż potwierdzona niekorzystna informacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w ankiecie brakuje odpowiedzi: "a kto to moze wiedziec Panie Kierowniku?"  :)

poki tego sie jakos wiarygodnie nie zbada to ta ankieta jest poznawczo niewiele warta, chyba ze ma posluzyc do uzasadnienia/usprawiedliwienia jakiegos pomyslu...i jedyne co mi do łba przychodzi to niestety jakas bardziej intensywna cenzura/moderacja

 

moim (zdecydowanie intuicyjnym)zdaniem:

1) nie sądze zeby Forum mialo specjalny wplyw na wyniki sprzedazy Subaru w PL. a jesli juz...to ciekawe w ktora strone ;)

2) o ile jak najbardziej moge zrozumiec irytacje Szanownej Dyrekcji z powodu utrzymywania forum nie szczędzacego (czesto niewybrednej) krytyki gospodarzowi to cenzurze/intensywniejszej moderacji mowie to samo co parówkowym skrytożercom! :) serio to takie mocno moderowane fora staja sie na ogól martwe i nieciekawe i ja paradoksalnie wole wizerunkowo kogos kto ma jaja utrzymywac cos szczerego. A i z drugiej strony dzieki temu dajemy naprawde kupe wartosci pozytywnej, tez cos tam wartej marketingowo...

 

Wolnoć Tomku w swoim domku czyli jak uzna Derekcja tak bedzie ale ja bym nie ruszal

Edytowane przez JanekS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzona niekorzystna informacja

Ale Ona będzie tylko w innym miejscu i jeszcze okraszona prześmiewczymi komentarzami i pikanterią użytkowników VAG'a o mocno wysublimowanym poczuciu Humoru, którzy to na 1.9 TDi wypłacili już tyle samo albo więcej kasy w serwisie tylko na -raty i nikt z nich o geście handlowym nie słyszał chyba że w TVN Turbo ....a i tak większość z nich serwisuje pokątnie nie w ASO....

 

A jak już tak wszyscy chcemy doradzać lub dopatrywać się działań które mogą powstać po to pewnie będzie wzmożona aktywność "działu technicznego" ;)

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

serio to takie mocno moderowane fora staja sie na ogól martwe i nieciekawe

Również jestem przeciwny wszelkim przejawom cenzury. Natomiast - podkreślę to jeszcze raz - bardzo brakuje mi konkretnego wkładu kompetentnych (ze strony SIP) osób w przypadku nasilającego się hejtu. Oczywiście chodzi o  argumenty i potwierdzone informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie do końca wiem co to zmieni.Zaden producent nie ma w gamie idealnych samochodów ma zawsze modele bardziej i mniej udane i subaru nie jest tu wyjątkiem wiec zamiast marnować czas na zwalczanie hejterow lepiej go poświęcić na poprawę tego na co hejtuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...