Skocz do zawartości

Czy Forum zniechęca potencjalnych nabywców do kupna Subaru ?


ex-Dyrekcja

the Forum a szukający informacji nowi klienci  

286 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja powiem tak - jeśli ktoś "z poza" subarowego światka zarzuci sobie w dowolnej wyszukiwarce jakiś temat dotyczący Subaru to na 99% zostanie "przekierowany" na The Forum. I to jest OK.

Problem w tym że moim zdaniem niewiele dobrego się dowie. Nie daj Bóg żeby poszukiwał informacji o SBD - załamie się, wpadnie w deprechę, wyrwie sobie włosy z głowy i na pewno nie kupi takiego samochodu. A jak jest naprawdę - wiedzą jego uzytkownicy. Ale oni mają w tym wątku zdecydowaną mniejszość w dyskusji - najwięcej i najkrytyczniej wypowiadają się forumowicze którzy tego samochodu nie mają.

Podobnie z wątkami dotyczącymi silnika 2,5T.

Ok, oba te silniki nie należą do najlepszych, faktycznie mają swoje problemy - i nie nawołuję do zamiatania ich pod dywan, ale też nie zasługują na taki "hejt" jaki dostają od forumowiczów. To jest najzwyczajniej niesprawiedliwe i nieuczciwe. W przypadku SBD usterki nie wykraczają poza "standart" obecny również w innych markach - chciało by się żeby było zdecydowanie lepiej i żeby tych usterek było zdecydowanie mniej, świat jednak idealny nie jest.

Mam wrażenie że żadna inna marka korzystając z mediów Importera nie robi sobie większej krzywdy.

Wystarczy że "obiektywni inaczej" pismaki jadą po naszych samochodach ile wlezie, a my zamiast prostować ich bzdety dolewamy oliwy do ognia.

Oczekiwałbym również większej "aktywności" SIP w prostowaniu głupot - bierna postawa nie prowadzi do niczego.

Spodziewałbym się też że SIP otwarcie podejdzie do problemów bo póki co niestety nie są one podejmowane z otwartą przyłbicą a pozostawiane same sobie - np. kwestia silników SBD i ich problemów, szczególnie związanych z najpoważniejszymi i najdroższymi "fakapami" - wał, panewki, short block ... Osobiście uważam że problem jest - wymierny dający sie policzyć, a do tego z racji kosztów bardzo "medialny". I nawet jeśli jest to statystycznie niewielki odsetek silników, to media i forumowicze rozdmuchali go do rozmiarów tragedii narodowej. A raczej odwrotnie - to forumowicze temat rozdmuchali do gigantycznych rozmiarów a dziennikarze nie weryfikując, nie podejmując żadnej próby rzetelnego i obiektywnego określenia "rzeczywistości" podchwycili temat i dołożyli swoje. Do tego niestety wciąż nie ma jasnego, jednolitego stanowiska SIP - są "gesty handlowe", uwarunkowane wieloma czynnikami zewnętrznymi. Ponadto różnice w gwarancyjnym podejściu np. do tematu sprzęgła pomięcy PL a DE - a to wbrew pozorom nie jest koniec świata. Część użytkowników z zachodniej części kraju może się przenieść z serwisami i zakupami samochodów za naszą zachodnią granicę i korzystać z nieco lepszych warunków po "tamtej stronie" Odry, i SIP powinno to wziąć pod uwagę.

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że żadna inna marka korzystając z mediów Importera nie robi sobie większej krzywdy.

 

Nikt inny na świecie się nie odważył na oficjalne forum a szkoda, bo chętnie bym pogadał z przedstawicielami innych marek  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam wrażenie że żadna inna marka korzystając z mediów Importera nie robi sobie większej krzywdy.

 

Nikt inny na świecie się nie odważył na oficjalne forum a szkoda, bo chętnie bym pogadał z przedstawicielami innych marek  ;)

 

Tak, to fakt. Nie można pomijać i niedoceniać możliwości kontaktu z SIP - czy to w kwestiach handlowych czy technicznych. Tak samo z obecnymi na Forum Dealerami.

Do tego jest co najmniej kilkoro forumowiczów którzy sa kopalniami wiedzy i porad w różnych kwestiach.

Wreszcie - banda totalnie zakręconych ludzi którzy mają "kręćka" na punkcie swoich samochodów :)

Przekonałem sie też że na kierowców "oświniaczonych" samochodów można liczyć w wielu różnych tematach - czy to pomoc "wymierna" czy ta mniej "namacalna" - to jest nieoceniona "wartość dodana" która powinna być zawarta w ulotkach samochodów :)

Tego nie ma w wielu innych markach :)

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chcesz powiedzieć, ze Forek XT musi palić nie mniej jak 15 l/100km bo ma 240 KM ;) to chyba jeden z tych mitów o Subaru

nie nie chce tego powiedziec co napisales i nie powiedzialm (napisalem). Jezeli tak bardzo chcesz mnie lapac za slowka przeczytaj to co napisalem i wyciagnij wnioski:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi lektura tego forum zniechęciła mnie do zakupu STi jako auta do upalania. Wybrałem auto konkurencji.

Jako dupowoza kupiłem OBK z SBD mimo złej opinii na forum czy też zniechęcającego podejścia kilku salonów w kraju. Auto po jezdach próbnych obroniło się samo i póki co jestem z auta zadowlony.

 

Jako że lubię samochody "skarbonki" dokupiłem bugeye'a WRX'a do kompletu ;) Teraz odkładam w skarpetę na nowego STi :)

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moge sie mylic, ale chyba Fiat ma swoje forum.

 

Fiat nie ma ale forum Fiata jest... jest ich wiele ale nieoficjalnych.

 

Nawet Ducati słynące z najbardziej fanatycznych klientów się nie odważyło na forum oficjalne. Fora są przy lokalnych DOC.

 

Takie forum to naprawdę wiele radości ale i niestety cała masa udręki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie fora są dobrym miejscem do tego by zbierać opinie klientów nt. samochodów i ich usterek/niedomagań co przekłada się na poprawę jakości produktu w kolejnych wypustach (w końcu najlepszymi testerami są klienci), niestety w przypadku subaru taka forma komunikacji i sugestii chyba nie działa ;)

Edytowane przez slavok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mechanik kupujac auto majace 240 rumakow napedzane Pb kazdy przyszly uzytkownik jest przygotowany na spalanie 15l/100 +
 

 

chcesz powiedzieć, ze Forek XT musi palić nie mniej jak 15 l/100km bo ma 240 KM  ;) to chyba jeden z tych mitów o Subaru

1229.gif

 

Palą tyle ile piszą użytkownicy Uwaga zadam sobie ten trud .[podejrzewam daremny ale ...]

 

 

 

Właśnie wróciłem z rodzinką z weekendu w Kotlinie Kłodzkiej. Zobaczyliśmy jeden OS na Rajdzie Dolnośląskim oraz przemierzyliśmy wiele kilometrów lokalnych dróg w towarzystwie dwóch "uturbionych" Imprez :evil2: Wiadomo, że chłopaki jakby chcieli, to odjechaliby mnie Imprezami raz dwa, ale i tak nasze tempo było dalekie od spacerowego. Tryb S i S# poszedł w ruch, redukcje łopatkami, pisk opon (całorocznych ;) )też się pojawiał. Auto spaliło na dystansie 804 km dokładnie 100l, w tym 500km na autostradzie A4 z tempomatem na licznikowe 150km/h i 300km j.w. Średnio wyszło 12,4l, na autostradzie 11,2l, a maks. na krętych drogach 15l/100km

 

 

Przejechałem 10.000km w 3 miesiące i spalanie mam 10,4 (15% miasto i krótkie lokalne odcinki, 60% autostrada, reszta krajówki). Raz na odcinku Poz-Wro-Poz spalił mi 8,6 ale się nie spieszyłem. Natomiast jak mam zły dzień i spalam cały bak na #S to 13 wychodzi - nigdy nie spaliłem więcej. Poprzednie Volvo S80 z 2,5T (podniesione do 250KM) paliło 12-13 średnio, więc tu spalanie miło zaskakuje tylko bak przydałby się większy bo czasem 3 razy dziennie muszę tankować.

 

 

Nie zdzierżył bym jedynie spalania na poziomie 14-17L i awaryjności do 6-7 lat ....

 

Jeżeli się chce mniejsze spalanie to pozostaje 2.0i bo 240 koników musi łyknąć jak się turbinę załączy :)

Aktualnie mój ojciec turla się XT po mieście i codzienna jazda według komputera wychodzi 10.5 - 11 przy normalnej jeździe ale dosyć dynamicznej, a nie eco driving.

Ostatnio na trasie fakt że krótkiej bo 50km i to pod Lublinem i nie żadne ekspresówki tylko zwykła krajówka plus tempomat 100km/h wyszło według kompa 6.8.

O awaryjności to raczej jeszcze nikt nie powie.

 

Ketivv - czytaj ze zrozumieniem

 

Tyle z OT

Na temat odstraszania

Jestem idealnym przykładem na to że odstrasza ale od SDB - Jest jak jest i nie ma się co czarować jeżeli nie tu to został bym odstraszony od SBD na innym forum a tutaj już gdzieś przeczytałem że były "gesty handlowe" itp itd... o czym zapewne na zewnętrznym forum było by Cicho.

Natomiast ogólny zarys forum i jego działalnośc jak najbardziej in PLUS :) zdecydowałem [dzięki forum] że zakupie na pewno forestera [o ile zł się zgodzą :P]

Co forum dało że się przekonałem ?

Plejady - mistrzostwo marketingowe

Baza informacji od użytkowników którzy już nie pierwsze subaru posiadają i wiedzą co i jak

A przede wszystkim mam pewność że Ci ludzie faktycznie tymi samochodami jeżdżą, co na innych forach jest trudne do zweryfikowania.

Np na Forum Volvo - często są wpisy dzieci właścicieli np Xc60 :wub:

Dla mnie jest ok i powinno zostać tak jak jest uczciwie i czarno na białym

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

niestety w przypadku subaru taka forma komunikacji i sugestii chyba nie działa

Działa. Trzeba jednak pamiętać, że dla producenta opinia naszego rynku jest ( jak już wspominałem ) ... niekoniecznie najbardziej istotna ( ze zrozumiałych względów ).

Niemniej śmiem twierdzić, że i tak jest bardziej znacząca, niż by to wynikało z samej statystyki...( być może kiedyś to udokumentuję ... gdy już będę mógł  :biglol: ).

 

 

Dla mnie jest ok i powinno zostać tak jak jest uczciwie i czarno na białym

Uczciwie i czarno na białym - naturalnie. Cały temat powstał jako refleksja oparta na konkretnej wypowiedzi. Oraz wynik ciekawości ( mojej ) jak Państwo ten temat widzicie.

 

Pozdrowienia  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze, jestem na forum od niedawna, więc proszę tego nie odobierać jako nietakt, że wtrącam do dyskusji swoje trzy grosze (w ankiecie nie biorę udziału). 

 

(...) Cale szczescie nie bylem uzykownikiem forum przed zakupem mojego XV bo z pewnoscia po przeczytaniu watkow na dealerskim forum subaru nie kupilbym tego auta.

Najgorsze w tym wszystkim jest to ze wiekszosc uzytkownikow negujacych te siliniki i auta nawet nie mialo z nimi stycznosci !!!

 

Jako nawiązanie zacytuję samego siebie (wątek z zapytaniem o klasę premium):

 

PS: Co do Subaru - kupiłem, bo zależało mi na zgrabnym samochodzie, frajdzie z jazdy, dobrym napędzie AWD i nietuzinkowym wyglądzie. (...) XV trafił w mój gust i spełnił przyjęte założenia. (...) No cóż, gdybym wcześniej poczytał forum, to pewnie nie kupiłbym diesla, a może i w ogóle zmieniłbym markę, bo odkąd zacząłem czytać posty i nowe tematy na forum, nie potrafię się oprzeć wrażeniu, że jeżdżę tandetnym, awaryjnym i przestarzałym samochodem, który pod każdym względem jest gorszy od Skody.

 

Do kupna Subaru XV z SBD zachęciły mnie pozytywne opinie austriackich (ÖAMTC) i niemieckich (ADAC, Motorvision itd) dziennikarzy motoryzacyjnych (cóż za ironia, skoro niem. redakcja Auto BIld zarżnęła XV 2.0D w ciągu 100 tys. km testu). Znajomi odradzali diesla, bo "padają sprzęgła i DPFy, i dlatego, że jest taki mit, że "prawdziwe Subaru, to tylko w benzynie". 

 

Szukając informacji trafiłem na Wasze forum i wśród bardzo wielu negatywnych wypowiedzi o SBD znalazłem również te oparte na rozsądku i napawające optymizmem. Po kupnie przestałem śledzić te tematy, bo klimat niektórych wypowiedzi według mnie nie służy wizerunkowi marki jako takiej i odstrasza, albo przynajmniej poddaje w wątpliwośc sens kupna i jakość silnika SBD.  

 

O forum przypomniał mi poznany na Chorwacji pewien użytkownik bordowego Outbacka, z którym zamieniłem parę słów na temat jego samochodu (pozdrawiam). Miesiąc temu zarejestrowałem się i mam nadzieję tu dłużej zagościć. Z chęcią bym się spotkał z Wami w ramach Plejad czy Subariady, albo uczestniczył w Szkole Jazdy Subaru, bo tu w Austrii czegoś takiego nie ma. 

 

Pozdrawiam z emigracji

Krzysztof.  

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w firmie mającej forum i ponad milion klientów - bywało różnie, chadzałem na spotkania z forumowiczami (nie łatwe czasem), czasem sam odpowiadałem, ale był w moim dziale pracownik oddelegowany do (jawnego) reprezentowania firmy jako ekspert techniczny i powiem tak - na forum było dużo żółci, ale też dużo pomocy, edukacji, rozwiązywania problemów, które musiał by rozwiązywać call centre. Ogólnie oceniam fakt istnienia takiego forum pozytywnie.

 

Tu też doceniam - odpowiedzi działu technicznego i dyrekcji oraz doświadczonych użytkowników. Pomysły, dyskusje itd. Jednak fakt, że gdybym więcej poczytał przed zakupem, to bym się dwa razy zastanowił. Bo asortyment omawianych problemów wydaje mi się poważniejszy niż na forach marek eksploatowanych poprzednio. Z uwagi na koszt samochodu obawiam się, że dla zielonych, nowych klientów forum może być zniechęcające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Z chęcią bym się spotkał z Wami w ramach Plejad

Na Zlocie Plejad ograniczenia dotyczące zakupu samochodu w SIP wobec rodaków mieszkających poza granicami kraju nie są stosowane - do zobaczenia :) 

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mechanik kupujac auto majace 240 rumakow napedzane Pb kazdy przyszly uzytkownik jest przygotowany na spalanie 15l/100 +
 
 

 

chcesz powiedzieć, ze Forek XT musi palić nie mniej jak 15 l/100km bo ma 240 KM   to chyba jeden z tych mitów o Subaru
 

 

nie nie chce tego powiedziec co napisales i nie powiedzialm (napisalem). Jezeli tak bardzo chcesz mnie lapac za slowka przeczytaj to co napisalem i wyciagnij wnioski:)
 
 

 

Ketivv - czytaj ze zrozumieniem
 
 
staram się  ;)
 
określenie "spalanie 15l/100 +" można zrozumieć jak nie mniej jak 15 l/100 km co jak widać prawda nie jest
 

 

Palą tyle ile piszą użytkownicy Uwaga zadam sobie ten trud .[podejrzewam daremny ale ...]
 
 
co dowiodłeś swoim zestawieniem w którym wartość 15 l/100km padła raz wszystkie pozostałe są wartościami znacząco niższe
 
 
wybaczcie,ze bronię tej tezy ale akurat Subaru Forester XT jest obecnie najbardziej uniwersalnym sprzedawanym przez SIP samochodem 
oferującym ciekawy, dynamiczny i stosunkowo niepaliwożerny silnik benzynowy
wmawiane, że musi spalić minimum 15l/100km to właśnie "zniechęcanie potencjalnych klientów"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmawiane, że musi spalić minimum 15l/100km to właśnie "zniechęcanie potencjalnych klientów"

nikt nikomu nie wmawia ze musi spalic 15l/100. Natomiast nalezy byc przygotowanym na takie spalanie w przypadku np. jazdy z pedalem gazu w podlodze czy dynamicznej jezdzie po miescie - nie oszukujmy sie obudzone 240 koni musi sie czyms odzywiac i kazdy potencjalny zainteresowany napewno o tym wie ( te 15l/100 i tak nie jest to duzo jak na 240koni i sporego suva) . Oczywiscie uskutecznaijac eko jazde, xt niektorym uzytkoiwnika potrafi spalic niecale 8l/100 . Jezeli ktos chce jezdzic eko i zalezy mu na kazdej kropelce kupuje SBD , ktory jak sam wiesz tez potrafi sobie lyknac :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysły, dyskusje itd. Jednak fakt, że gdybym więcej poczytał przed zakupem, to bym się dwa razy zastanowił. Bo asortyment omawianych problemów wydaje mi się poważniejszy niż na forach marek eksploatowanych poprzednio. Z uwagi na koszt samochodu obawiam się, że dla zielonych, nowych klientów forum może być zniechęcające.

 

Znajomy 'peżofil', który sporo robi przy samochodzie (bo lubi - tu akurat go rozumiem ;)) opowiadał mi kiedyś o specyfice forów samochodów francuskich. Wg jego słów (sam nie sprawdzałem) poziom wiedzy forumowiczów jest dość niewysoki. W sporadycznych porywach osiąga poziom samochodowej 'prasy kolorowej' (żeby zaprzyjaźnionych tytułów nie wymieniać).

I patrząc na Twoją wypowiedź, widać kolejne ryzyko dla SIP.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...