Skocz do zawartości

Czy Forum zniechęca potencjalnych nabywców do kupna Subaru ?


ex-Dyrekcja

the Forum a szukający informacji nowi klienci  

286 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

O! Ankietka :D

 

 

Najpierw się zarejestrowałam na The Forum, które (a właściwie ludzie i atmosfera tu panująca) do kupna Subaru mnie zdecydowanie zachęciło, ale to daaawno temu było i The Forum było inne ;)

 

Później miałam jeszcze drugie Subaru, ale to to pierwsze jest wciąż ze mną mimo problemów i trzeciego serduszka ;)

 

 

 

FTZ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Ojciec Założyciel
Czemu więc Subaru DE , grzecznie na swój koszt wymieniało SBD ? Dlaczego u nas nikt tego nie robił ?

Tu muszę prosić o wyjaśnienie - polityka w tym zakresie jest identyczna w DE i PL ( no tyle, że w DE brak jest Forum ).

 

 

Do tego dziwna polityka.... sprowadzało się np Trezię której chyba nikt nie kupił , czy mizernie sprzedającego się XV

- również tej uwagi nie rozumiem - polityka modelowa ( jak wielokrotnie już było wyjaśniane !) jest polityką FHI. Owszem, nasz wpływ nieco się zwiększa, lecz dalej jest niewielki .. .

Co do sprzedaży XV toi jest ( w PL ) na oczekiwanym poziomie. Naturalnie w tym segmencie sprzedaje się głównie cena, nie atrybuty dynamiczne, prowadzenie, czy możliwości trakcyjne. Dlatego też powstało tak wiele "suvosiek" , stanowiących gros sprzedaży w innych markach.

 

 

Nikt nie wpadł na to żeby siłami SIP ściągać dilersko Tribecę

 Tego to już w ogóle nie rozumiem

:question:  Tribeca była oferowana, lecz ( w całej Europie ) nie cieszyła się specjalnym powodzeniem ( wystarczy przeglądać wątek statystyk sprzedaży ).    Niezależnie od faktu, że importer nie ma w dzisiejszych czasach możliwości sprowadzania aut "dilersko" (Homologacja !), to pozytywna ocena sprzedaży tego modelu wobec negatywnej oceny sprzedaży XV jest matematycznie trudna do uzasadnienia.

Zaznaczam, że wszystkie powyższe informacje są na tym forum. Ponadto, w przypadku wątpliwości, można zapytać w "pytaniach do dyrekcji".

Myślę, że podjęta przeze mnie wypowiedź p.t. Autora Vilmark ( a przynajmniej jej fragmenty ) może służyć jako przykład wyrażania opinii, powiedzmy nieprzemyślanych  .

Opinii, które też dla pobieżnego czytelnika "idą w świat".

 

 

 

FTZ

Zmęczona funkcją Moderatora :biglol:  :question:

 

Pozdrowienia 

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najlepszej odpowiedzi - nie, bez żadnych ale i dopowiedzeń o autach do kitu.

Coś w ten deseń. Jeśli chodzi o usterki czy poważniejsze problemy - ludzie się wypowiadają nie tylko na tym forum.

Krytykę trzeba w pewnym stopniu traktować konstruktywnie. Co innego krytykanctwo, zwykłe narzekanie, czy wręcz złośliwe i nieprawdziwe posty osób, które nie dość, ze Subaru nigdy nie miały to możliwe chodzą jeszcze do gimnazjum - trudno, rzekłbym nie ma to większego znaczenia.

Jest jednak coś jeszcze - i chyba o to również chodziło Dyrekcji. To jest ogólne narzekanie i zniechęcanie potencjalnego klienta. Wiem co mówię, bo pamiętam jak sam zamierzałem kupić Forka - a to centralny dyfer, a to problem z koniecznością stosowania jednakowego ogumienia na wszystkich kołach, a to rozrząd - jednak proszę - Forka kupiłem.

Muszę jednak zauważyć, że pewne obawy są bardzo powszechne, gdyż z tego rodzaju opiniami spotkałem się wśród ludzi często. Samemu też trzeba wiedzieć co się chce.

Zresztą 'prawdziwa cnota krytyki się nie boi'. Można też jednak parafrazując wypowiedź Cezara stwierdzić, że 'Subaru powinno być jak żona Cezara - wolne od wszelkiej krytyki....'

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru ma w sobie cos takiego ze jest nie tylko 'emocjonujace' ale i fajne, wzbudza pozytywne emocje. Widze to chocby po tym jak ludzie reaguja na mojego BRZ-ta.

 

Podobnie jest na tym forum; fajny klimacik sie tu wytworzyl, dlatego wracam.

 

Mam swoje zdanie na temat SBD ale min. uprzejmosc mojego lokalnego dilera oraz poczucie wspolnoty z czlonkami :huh: tego forum sprawiaja ze mam ochote na nowego OBK;

 

...mimo wymienionej dwumasy w SBD;

....i turbosprezarki.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech dyrekcja wpisze w google:

-subaru boxer diesel

-subaru 2.0i

i zobaczy co wyskakuje na 1 miejscu .Podpowiem wyskakuja watki z tego forum w ktorych uzykownicy odradzaja zakup wyzej wymienionych jednostek napedowych. W przypadku sbd watek o pekajacych walach awariach sprzegla itp, w przypadku 2.0i watek w ktorym uzytkownicy pisza ze 2.0i to mul, nie jedzie, modla sie przy wyprzedzaniu itp. Podsumowujac moja wypowiedz uwazam ze forum zniecheca potencjalych nabywcow do zakupu subaru z wyzej wymienionymi jednostkami napedowymi. NIestety nie kazdy potrzebuje forestera w wersji XT. Cale szczescie nie bylem uzykownikiem forum przed zakupem mojego XV bo z pewnoscia po przeczytaniu watkow na dealerskim forum subaru nie kupilbym tego auta.

Najgorsze w tym wszystkim jest to ze wiekszosc uzytkownikow negujacych te siliniki i auta nawet nie mialo z nimi stycznosci !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum, chyba jako jedyne motoryzacyjne ( a chyba już nie tylko motoryzacyjne) forum - wciąga. Dosłownie. Jak dobrze się zastanowię - jestem zapisany na kilku forach muzycznych (audio), forach sportowych , forach ... gdzie musiałem się zarejestrować tylko dlatego, że szukałem jednej jedynej informacji i pewnie jeszcze kilku innych forach, których już nie pamiętam.

 

Na inne fora wchodzisz, zaglądasz , gdy czegoś szukasz, nie wiesz, potrzebujesz. Musisz coś kupić nietypowego albo dopytać. I na tym temat się zamyka. Nie masz potrzeby śledzenia codziennie. Bo i po co?

 

Forum Subaru jest inne. Chcąc, nie chcąc zaglądasz prawie codziennie. Czytasz wątki, które nie zawsze nawet Ciebie, Twojego modelu dotyczą. Jak to wytłumaczyć - nie wiem, racjonalnej odpowiedzi chyba nie ma. Jest w tym chyba jakaś magia ( i pisze to człowiek z wykształceniem technicznym ! ).

 

Oczywiście, jak wszędzie , znajdą się optymiści jak i pesymiści. Sam nawet uśmiecham się czasami do siebie pod nosem, wrzucając nowe zdjęcie Forestera do jego wątku. Mało kto napisze: " O fajne zdjęcie, coś nowego, innego, ..." . Większość odpowiedzi wygląda w ten deseń: " Eeee, ten to nie, za niski" Albo " Za zółty", " Nie na polskie warunki, a te części to napewno drogie ... " . Cóż - tych pesymistów , póki co,  chyba więcej.

 

Czy forum zniechęca potencjalnych nabywców? Nie zniechęca. Forum to kopalnia wiedzy. Daje Ci swego rodzaju bezpieczeństwo. Na praktycznie temat znajdziesz odpowiedź. Jeśli szukasz ciekawych dla siebie wiadomości - napewno je znajdziesz. Możesz czytać godzinami. I jak to w życiu bywa - pomimo myślenia życzeniowego - nie zawsze tak jest jak sam chcesz, lecz z reguły jest to prawda, którą trzeba przyjać.

 

Z wielkimi pozdrowieniami, prawie 10-cio letni użytkownik forum Subaru ( jak i samochodów Subaru ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeceniacie wpływ forumowych wpisów na otaczającą nas rzeczywistość. Pewnie z 95% nabywców Subaru w Polsce w ogóle nie ma pojęcia, że takie forum istnieje  :P

 

Zresztą czytając forum mam wrażenie, że ostatnimi czasy użytkownicy zniechęceni atakami na SBD czy po prostu własnymi slabymi doświadczeniami kupują w zamian... Forestera XT, także per saldo "dywersja" przeciw SBD na Forum może się Dyrekcji nawet opłacać   :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0i watek w ktorym uzytkownicy pisza ze 2.0i to mul, nie jedzie, modla sie przy wyprzedzaniu itp

A jak wpiszesz Forester XT, to wyjdzie, ze pali 18 litrów/100km i ma za kierownica badziewna szmatkę 'za 5gr'.

A prawda w tych stwierdzeniach przecież jest.

Forester 2,0 n/a jest mało dynamiczny, jednak tańszy w zakupie, mniej pali, tańszy w eksploatacji, diesle nie cieszą się opinia trwałych - nie trzeba do tego Forum - artykuły pojawiają się średnio co drugi tydzień w prasie motoryzacyjnej i w artykułach na portalach w necie.

XT natomiast jest silny, ale droższy w zakupie i eksploatacji, a pomimo nowoczesnych rozwiązań spali średnio więcej niż Fabia 1,2TSI.

Cóż w tym nadzwyczajnego, ze ludzie dzielą się na forum społecznym swoimi uwagami - jak w życiu. Jeśli człek wie czego chce komentarze nie powinny sprawić, ze zmieni zdanie o 180 stopni, ani nawet o 45.

Moja żona nie musi się podobać innym - podoba się mnie. Samochód również - gdybym chciał diesla - kupiłbym go - bez wzgledu na opinie Forumowiczów.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Nokia wyrobila sobie marke dawno temu i myslala, ze na samej renomie daleko zajedzie. Subaru chyba mysli tak samo.

To jest chyba klasyka subiektywnych uprzedzeń ( i ich publikowania ).

Sprzedaż Nokii spadała na łeb na szyję - stąd i problemy.

FHI nie nadąża z produkcją ( o tym też pisałem ) ...

 

Skąd więc wniosek, że FHI opiera się tylko na renomie ?

Tak nota bene to nie jest to off-top, lecz fajna ilustracja ( części) problematyki zarysowanej przez zzaKrzaka : opinie subiektywne, nie poparte faktami. Na ile takie ( tego rodzaju ) właśnie opinie zaczynają żyć własnym życiem ...  :question:

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czemu więc Subaru DE , grzecznie na swój koszt wymieniało SBD ? Dlaczego u nas nikt tego nie robił ?

Tu muszę prosić o wyjaśnienie - polityka w tym zakresie jest identyczna w DE i PL ( no tyle, że w DE brak jest Forum ).

 

Hmm, gwoli ścisłości forum w DE jest i to nie jedno. Google od razu daje link do: https://www.subaru-community.com.

Rezygnacja prze SIP prowadzenia forum nie rozwiąże problemów negatywnych wpisów o SBD, nie tędy droga, one się przeniosą na kreskę, ew na jeszcze inne fora...

btw niemcy tez maja swoj dział poświęcony SBD i z tego co widze to wcale nie są to same wątki pochwalne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czemu więc Subaru DE , grzecznie na swój koszt wymieniało SBD ? Dlaczego u nas nikt tego nie robił ?

Tu muszę prosić o wyjaśnienie - polityka w tym zakresie jest identyczna w DE i PL ( no tyle, że w DE brak jest Forum ).

 

 

Do tego dziwna polityka.... sprowadzało się np Trezię której chyba nikt nie kupił , czy mizernie sprzedającego się XV

- również tej uwagi nie rozumiem - polityka modelowa ( jak wielokrotnie już było wyjaśniane !) jest polityką FHI. Owszem, nasz wpływ nieco się zwiększa, lecz dalej jest niewielki .. .

Co do sprzedaży XV toi jest ( w PL ) na oczekiwanym poziomie. Naturalnie w tym segmencie sprzedaje się głównie cena, nie atrybuty dynamiczne, prowadzenie, czy możliwości trakcyjne. Dlatego też powstało tak wiele "suvosiek" , stanowiących gros sprzedaży w innych markach.

 

 

Nikt nie wpadł na to żeby siłami SIP ściągać dilersko Tribecę

 Tego to już w ogóle nie rozumiem

:question:  Tribeca była oferowana, lecz ( w całej Europie ) nie cieszyła się specjalnym powodzeniem ( wystarczy przeglądać wątek statystyk sprzedaży ).    Niezależnie od faktu, że importer nie ma w dzisiejszych czasach możliwości sprowadzania aut "dilersko" (Homologacja !), to pozytywna ocena sprzedaży tego modelu wobec negatywnej oceny sprzedaży XV jest matematycznie trudna do uzasadnienia.

Zaznaczam, że wszystkie powyższe informacje są na tym forum. Ponadto, w przypadku wątpliwości, można zapytać w "pytaniach do dyrekcji".

Myślę, że podjęta przeze mnie wypowiedź p.t. Autora Vilmark ( a przynajmniej jej fragmenty ) może służyć jako przykład wyrażania opinii, powiedzmy nieprzemyślanych  .

Opinii, które też dla pobieżnego czytelnika "idą w świat".

 

 

 

FTZ

Zmęczona funkcją Moderatora :biglol:  :question:

 

Pozdrowienia 

 

Eh i to jest właśnie problem , brak zrozumienia. Znam dwa przykłady wymiany SBD w DE , bez ŻADNYCH kosztów ze strony właściciela....

U nas to już tak różowo nie było chyba ?

A co z padającymi UPG po 40-60 tys przebiegiu ? Bo tam też użytkownik robił to na własny koszt.

Rozumiem że po prostu wszystkie wątki poświęcone OBD na tym forum , oraz osoby niezadowolone to kłamcy.

 

Prosty przykład , mój Forester , SLSy padły dwa razy , powiedzmy przy 80 tys km , wymienione w ASO na nowe , koszt 3100 pln.

Trochę później zdycha jedynie lewy SLS , właściciel znowu wymienia , 1780 pln. Mija następne 20 tys...... SLSY znowu zdychają...

Auto jeżdzone tylko po mieście... i nie jestem tutaj odosobnionym przypadkiem.

 

Dla porównania 2 BMW X5 które mam w firmie zrobiłi już po 170 tys km , po górach , dołach , łąkach. W jednym zdechło zawieszenie tył już po gwarancji.

BMW grzecznie wymieniło zawias , uznając wadę fabryczna i dając auto zastępcze.

 

JEST RÓŻNICA ?

 

Gratuluję też odpowiedzi a propo Tribeci , szkoda że SIP opiera się uwaga NA ILOŚCI AUT które Subaru sprowadziło do Europy.

Nie biorąc pod uwagę setek sztuk sprowadzonych indywidualnie z USA. Te pewnie jeżdzą bez homologacji ?

 

Pozdrawiam , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Hmm, gwoli ścisłości forum w DE jest i to nie jedno

Forum importera ? To dla mnie nowość :)

 

 

Rezygnacja prze SIP prowadzenia forum
  :question:  Rezygnacja z Forum ? Skąd takie przypuszczenie ?

Opcja FTZ  to jedna  z tradycji, w które Forum w trakcie swego istnienia obrosło. Gdybym jej nie zamieścił w ankiecie, natychmiast posypałyby się na mnie gromy ze strony wieloletnich użytkowników     :biglol:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak wpiszesz Forester XT, to wyjdzie, ze pali 18 litrów/100km i ma za kierownica badziewna szmatkę 'za 5gr'. A prawda w tych stwierdzeniach przecież jest. Forester 2,0 n/a jest mało dynamiczny, jednak tańszy w zakupie, mniej pali, tańszy w eksploatacji, diesle nie cieszą się opinia trwałych - nie trzeba do tego Forum - artykuły pojawiają się średnio co drugi tydzień w prasie motoryzacyjnej i w artykułach na portalach w necie. XT natomiast jest silny, ale droższy w zakupie i eksploatacji, a pomimo nowoczesnych rozwiązań spali średnio więcej niż Fabia 1,2TSI. Cóż w tym nadzwyczajnego, ze ludzie dzielą się na forum społecznym swoimi uwagami - jak w życiu. Jeśli człek wie czego chce komentarze nie powinny sprawić, ze zmieni zdanie o 180 stopni, ani nawet o 45. Moja żona nie musi się podobać innym - podoba się mnie. Samochód również - gdybym chciał diesla - kupiłbym go - bez wzgledu na opinie Forumowiczów.

mechanik kupujac auto majace 240 rumakow napedzane Pb kazdy przyszly uzytkownik jest przygotowany na spalanie 15l/100 +. Najgorsze jest w tym wszystkim to ze najbardziej krzycza osoby ktore tymi autami  nie jezdza, cos gdzies kiedys przeczytaly i robia OT .Co do porownywania auta z zona, to nie porownuj w ten sposob. Z kobieta ktora jest twoja malza byles napewno przez jakis czas bez slubu. Kupujac nowe auto nie masz mozliwosci pojedzenia nim tak aby wylapac wszystkie + i - dlatego szukasz info na temat auta w  mediach, internecie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmm, gwoli ścisłości forum w DE jest i to nie jedno

Forum importera ? To dla mnie nowość :)

 

Ale to jest forum poświęcone przede wszystkim SUBARU a nie SIP'owi, przynajmniej tak mi się wydawało :)

 

Ale jest finansowane i utrzymywane przez SIP, a nie sumptem i łaską/niełaską Użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Jakoś trudno cytować, gdy cała wypowiedź staje się cytatem, więc odpowiem nieco inaczej p.t. Vilmark:

"Eh i to jest właśnie problem , brak zrozumienia. Znam dwa przykłady wymiany SBD w DE , bez ŻADNYCH kosztów ze strony właściciela..."

2 przykłady ? O.K. W czasie trwania gwarancji, czy jako gest handlowy importera ( po zakończeniu gwarancji ) . Polityka gwarancyjna jest identyczna ( i tak finalnie ląduje na tych samych zasadach w FHI ). Po gwarancji jest to traktowane indywidualnie, lecz w obydwu krajach na bardzo podobnych zasadach ...

Gratuluję też odpowiedzi a propo Tribeci , szkoda że SIP opiera się uwaga NA ILOŚCI AUT które Subaru sprowadziło do Europy.

Nie biorąc pod uwagę setek sztuk sprowadzonych indywidualnie z USA. Te pewnie jeżdzą bez homologacji ?

Dziękuję za gratulacje i jednocześnie potwierdzam : tak, importer sprzedając samochody musi mieć dla nich homologację. Ten kto sprowadza prywatnie - nie.

Generalnie - Pańską wypowiedź podjąłem wyłącznie w kontekście  wyrażania jako pewników opinii opartych na pogłoskach, braku wystarczającej wiedzy ( w przypadku choćby przepisów o dopuszczaniu samochodów do ruchu - jak najbardziej zrozumiałym )itp.  :) 

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ankieta jest źle sformułowana ...

 

Niestety lubimy narzekać, szukać złych emocji bo najczęściej tylko na to zwracamy uwagę. Mamy taką "wrodzoną" wadę jako ludzie: bardziej lubimy filmy grozy niż o miłości, zwalniamy autem gdy widzimy wypadek na przeciwległym pasie ruchu itd.

 

Od trzech miesięcy unikam Forum. Krótko mówiąc zdołowało mnie to towarzystwo, żółcią wylewaną na każdym kroku, a przecież tak nie powinno być. Przykładem jest już ten wątek. Stąd game over :biglol:

 

P.S. Tylko nie mówcie, że trzeba być obiektywnym i nie mówcie, że sam teraz narzekam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mechanik kupujac auto majace 240 rumakow napedzane Pb kazdy przyszly uzytkownik jest przygotowany na spalanie 15l/100 +
 

 

chcesz powiedzieć, ze Forek XT musi palić nie mniej jak 15 l/100km bo ma 240 KM  ;) to chyba jeden z tych mitów o Subaru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nokia wyrobila sobie marke dawno temu i myslala, ze na samej renomie daleko zajedzie. Subaru chyba mysli tak samo.

 

Skąd więc wniosek, że FHI opiera się tylko na renomie ?

Tak nota bene to nie jest to off-top, lecz fajna ilustracja ( części) problematyki zarysowanej przez zzaKrzaka : opinie subiektywne, nie poparte faktami. Na ile takie ( tego rodzaju ) właśnie opinie zaczynają żyć własnym życiem ...  :question:

 

Pozdrowienia

 

Droga Dyrekcjo, S.Lem dość fajnie napisał kiedyś "tam gdzie są ludzie nie ma faktów, tam gdzie są ludzie są tylko interpretacje" :) Tak a propos faktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...