Skocz do zawartości

Czy Forum zniechęca potencjalnych nabywców do kupna Subaru ?


ex-Dyrekcja

the Forum a szukający informacji nowi klienci  

286 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

Najpierw cytat z wątku "podziękowania dla Forumowiczów" z wypowiedzi p.t. Forumowicza zzaKrzaka

 

"Chcę podziękować całemu forum subaru,zawsze jak nachodzi mnie ochota na kupno tej zacnej marki,wy,czyli ludzie którzy mają,mieli,te auta,skutecznie mnie zniechęcacie przed kupnem.Tak że wielkie dzięki,jak nie odezwę się w dziale Forester,to rozum wziął górę."

 

Pomijając dyskusyjną polszczyznę wypowiedzi, a tym bardziej avatar p.t. Autora, meritum jako takie znajduje pewne uzasadnienie w czytanych czasem na tym Forum wypowiedziach.

 

Stąd, na zasadzie tak dziś modnego badania opinii publicznej, pozwoliłem sobie założyć niniejszy wątek.

 

Jestem niezmiernie ciekaw Państwa opinii, tak w formie głosowania w ankiecie, jak i samych wypowiedzi.

 

Oczywiście proponowane odpowiedzi są subiektywne, ale przecież nikt z nas - pomimo starań - nie jest w pełni obiektywny.

 

Pozdrowienia 

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 260
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiadomo, że narzekanie zawsze znajdzie ujście - jeśli nie na forum SIP to na innym.

 

Wg mnie ciekawsze pytanie brzmi: ile osób ma świadomość, że forum jest inicjatywą SIP i jak w tym kontekście odbiera krytykę produktów FHI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najlepszej odpowiedzi - nie, bez żadnych ale i dopowiedzeń o autach do kitu. Dlatego musiałem kliknąć w jedyną pozostałą (nie)słuszną opcję FTZ :)

TF nie zniechęciło mnie do zakupu (kiedyś w niedalekiej przyszłości w odległej galaktyce) nowego Subaru.

 

Jeśli nawet kogoś TF zniechęci, to nie zniechęci bardziej niż kropka tudzież inne forum motoryzacyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, co stać musiało. Sam długo nosiłem się z zamiarem zagajenia dyskusji w stylu "quo vadis The Forum" ponieważ wytworzyła się nieco irracjonalna sytuacja - SIP za własne pieniądze utrzymuje antyreklamę swojego produktu. Nie twierdzę, że nie ma powodów do krytyki czy uwag pod adresem Subaru, ale konstruktywna krytyka to jedno, a opluwanie gospodarza w jego własnym domu to drugie.

 

Znów zakończę wierszykiem

 

 

Nim zawołasz "mam rację"

sprawdź następstwa wszystkie

i zorientuj się w czyim

masz ją towarzystwie

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem najlepszym przypadkiem do psychoanalizy potencjalnego kupca bo czytam forum od pół roku i mimo tego kupiłem swoje pierwsze Subaru... ;)

 

Czy forum zniechęca? Cóż... prawda jest taka, że na forach głównie udzielają się ludzie którzy mają jakieś problemy. Kiedy miałem Forda to po przeczytaniu niektórych wątków wychodziło mi, że mam najgorsze auto na świecie.

Kiedy jeździłem LandRoverem to dziękowałem Bogu codzienie wsiadając do auta bo wychodziło, że nie mam prawa ruszyć się spod domu... no może ewentualnie przejechać kilometr do następnej usterki. A ja na przekór wszystkim specjalistom na forach jeździłem wiele lat i nic cholerka się nie spsuło...

 

Na to forum trafiłem kiedy zainteresowałem się marką Subaru. No i mam Subaru!

Wg mnie Forum więc nie zniechęca.

 

A co jest dla mnie unikatowe w tej społeczności to choćby właśnie ten post Członka Dyrektora, udział SIP w imprezach, próby integracji środowiska, samo to forum, itp. itd.

Tego nie doświadczyłem jeżdżąc innymi samochodami.

 

Jeszcze nie mogę się określić jako wielki fan Subaru. Ale jestem na dobrej drodze także dzięki temu forum.

 

No chyba, że mój SBD Forester raczy paść i nie wstanie... 

(tfu, tfu na psa urok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, co stać musiało. Sam długo nosiłem się z zamiarem zagajenia dyskusji w stylu "quo vadis The Forum" ponieważ wytworzyła się nieco irracjonalna sytuacja - SIP za własne pieniądze utrzymuje antyreklamę swojego produktu. Nie twierdzę, że nie ma powodów do krytyki czy uwag pod adresem Subaru, ale konstruktywna krytyka to jedno, a opluwanie gospodarza w jego własnym domu to drugie.

 

Czy:

- Dziesiątki ciekawych projektów w "Nielegalu", takich jak Błękitna, Hołki, Coliny;

- Setki fotek z Forumowych spotkań, pojeżdżawek i upalań;

- Peany na cześć Plejad i SJS;

- Ciekawe inicjatywy promocyjne marki (tu akurat wymienię "Subaru Badge of Ownership", do którego się nie chwaląc przyłożyłem ;) )

- Pomimo powoli przyrastającej ilości buraków świetna, sympatyczna Społeczność

Faktycznie stanowią o antyreklamie Subaru?

 

Fakt, trzeba zrobić porządek z kilkoma "antyspołecznymi" wątkami i Użyszkodnikami ("Skoda lepsza od Subaru?" i podobne temu wątki faktycznie są nie na miejscu, a z całą pewnością tego typu tytuł jest niewskazany na OFICJALNYM Forum Subaru), ale narzekania na Boxer Diesle i EJ25T można zrozumieć, i na to wpływu SIP nie ma - tak jest też i "poza Polszą", więc jeśli nie narzekalibyśmy tu, to narzekalibyśmy gdzie indziej.

 

Ergo - zrobić porządek i chrumkamy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie forum mnie nie zniechcecilo do zakupu subaru.... Tak samo jak pare lat temu nie dalem sie zniechecic do zakupu auta rownierz z blekitnym owalem aczkolwiek z za drugiej wielkiej wody. ..

Natomiast patrzac przez pryzmat traktowania przez dilera to juz w zyciu bym nie zawital do salonu....

 

...bo marzenia trzeba spelniac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, na forum można przeczytać głównie o problemach i kłopotach aut, niemniej taka obecnie natura internetu. Trzeba jednak umieć korzystać z tego medium, my się ciągle uczymy oddzielać co jest indywidualnym doświadczeniem a co problemem masowym. Per saldo moim zdaniem forum działa jednak na plus w kontekście sprzedaży i działalności SIP. Ja osobiście zachęcam do zakupu subaru, ostatnio zachęcałem do FXT 13, ale ostatecznie kolega zakupił OBK 2013 2.0D, wybrał CVT. Po lekturze forum, 30 tys przejechany i raczej negatywnych doświadczeniach z ASO niestety żałuje podjętej decyzji :( Takie życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ergo - zrobić porządek i chrumkamy dalej :)

 

 

Z porządkiem bym nie przesadzał. Teraz widać, że to Forum jest żywe i autentyczne.

Nie jest to kolejny kanał reklamowy SIP tylko prawdziwe miejsce wymiany informacji o marce i wszystkiemu co z nią związane. 

Jeśli ktoś kiedyś wpadnie na pomysł cenzury - Forum moim zdaniem upadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Natomiast patrzac przez pryzmat traktowania przez dilera to juz w zyciu bym nie zawital do salonu...

Czasem nieco dłużej to trwa - nie wszystko da się zorganizować "na już".

Ale : http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/75499-subaru-polmotor-szczecin-nowy-salon-i-serwis-subaru-kto%C5%9B-co%C5%9B-wie-na-ten-temat/

 

 

 

post Członka Dyrektora

Hmm, to brzmi dość .... dwuznacznie ( szczególnie w kontekście cytowanego w poście avataru forumowicza zzaKrzaka  )  :biglol:

 

 

 

Jeśli ktoś kiedyś wpadnie na pomysł cenzury

Nie ma obaw. "Cenzura" została już dawno oddana w ręce ... p.t. Forumowiczów :censored:  i dotyczy przestrzegana Regulaminu.

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy: - Dziesiątki ciekawych projektów w "Nielegalu", takich jak Błękitna, Hołki, Coliny; - Setki fotek z Forumowych spotkań, pojeżdżawek i upalań; - Peany na cześć Plejad i SJS; - Ciekawe inicjatywy promocyjne marki (tu akurat wymienię "Subaru Badge of Ownership", do którego się nie chwaląc przyłożyłem ;) ) - Pomimo powoli przyrastającej ilości buraków świetna, sympatyczna Społeczność Faktycznie stanowią o antyreklamie Subaru?

Niepodważalnie masz rację, tyle, że na pewno duuuża ilość osób potencjalnie zainteresowana zakupem Subaru, ale w żaden sposób nie związana z tą marka emocjonalnie zwróci głównie uwagę głównie na wątki o awaryjności i porównania do innych marek, a tu zachodzi swoiste darcie szat - generalnie użytkownicy SBD są osobami przegranymi w życiu, wdepnęli w guano, CVT i DIT prawie na pewno zaraz będzie się sypać, a w ogóle to właściwie każda marka ma model, do którego Subaru nie ma startu właściwie pod żadnym względem.

Obawiam się, że takie osoby w tym wątku się raczej nie wypowiedzą. Wiem, że dla ortodoksyjnych wyznawców religii Subaru to lepiej, bo mniej przypadkowych użytkowników, ale z punktu widzenia komercyjnej działalności SIP już tak różowo nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

post Członka Dyrektora

Hmm, to brzmi dość .... dwuznacznie ( szczególnie w kontekście cytowanego w poście avataru forumowicza zzaKrzaka  )  :biglol:

 

 

Ten paskudny wieloznaczny język polski  :P

 

Teraz spojrzałem na post forumowicza zzaKrzaka - cóż... każdy ma swoją miłość. Ja wolę stanowczo kochać swoją żonę  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem przeciwny jakieś cenzurze i usunięciu np wątku "Skoda Lepsza od Subaru"  tylko dlatego że ktoś porównuje że jego skoda pali mniej i jest tańsza itp. 

Są to rzeczy, które człowiek troche choć inteligenty sam sobie znajdzie w katalogach.  

 

Jest oczywiście regulamin - obrażania i chamskich wpisów oraz zakazu reklamowania konkurencji czy coś w tym stylu i jawne jego naruszanie powinno i raczej jest karane. To co innego niż usunięcie wątku bo jest nie pomyśli. 

 

Natomiat, jestem zdania, że forum bardziej zachęca niż zniechęca. Zdecydowanie takie medium, które jednak pozwala na promocje i dotarcie do szerokiego grona wpływa pozytywnie.

Jak ktoś jest nastawiony negatywnie tu przychodząc to tylko potwierdzi swoje przypuszczenia czytając o awariach i subaru nie kupi tak czy siak. 

Ale wierzę,że więcej osób przchodzi tu z otwartym umysłem żeby poznać za i przeciw (które każda marka oferuje). A forum pozwala łatwiej te aspekty poznać. I historii że ktoś kupił nowe subaru po lekturze forum jest sporo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam wszystkich, na forum wpadlem szukajac Subaraka. Teraz po zakupie chetnie sie przywita i troche tu zabawie:) Pozdrawiam
 

Czyli nie zniechęca.

 

 

 

Świeżynka ale już oficjalnie posiadaczka Subaru - Witam wszystkich forumowiczów!
 

Kupiła po obecności na dwóch Subariadach.

 

 

 

Zarejestrowałem się i czytam to forum od wieków, więc wreszcie wypada się przywitać
 

 

 

Przymierzam się do Forestera
 

Na forum od 2007r. - czyli nie zniechęca.

 

 

 

Na forum jestem już jakiś czas,
 

 

 

Po dwóch Imprezach stałem się ostatnio właścicielem docelowej dla mnie już wersji nad którą moją pracę będę chciał przedstawić w nielegalu

Nie.

 

 

 

Witajcie. W sobotę, z jednym z forumowiczów zrobiłem ponad 400km w zawrotnym dla mnie tempie i dźwiękach trzycalowego wydechu i... oszalalem:-)
 

Wiadomo co to znaczy.

 

 

 

,od pażdziernika 2012 jestem szczęśliwym posiadaczem Subaru Legacy IV 2.0R  z 2009r, często odwiedzałem tę stronę od tak żeby poczytać coś ciekawego i właśnie dzisiaj postanowiłem się zarejstrować  więc JESTEM tadammmmm 
 

Nie.

 

 

 

Śledzę forum od dawna ale dopiero teraz zdobyłem się na odwagę i  zarejestrowałem się.

 

 

Dostałem pozwolenie od małżonki na poszukiwanie zabawki dla dużego chłopca i dzięki forum już wiem, że aby nie popełnić błędu i nie szukać auta dwukrotnie musi to być wersja z turbo.  
 

:rolleyes:

 

 

 

Jestem tu bo mam nadzieję , że  lada dzień przesiadę sie na Forestera. Obserwuje forum juz niemal rok i to dzięki waszym wpisom zdecydowałem sie na Subaru.
 

 

 

 

Od 3 tygodni jestem posiadaczem Legacy H6 MY08 w sedanie. Kupiłem go w dużej mierze dzięki temu forum,
 

 

 

 

Mimo, że czytam od ponad roku, dopiero teraz już oficjalnie mogę się przywitać The Forum :-) Stałem się wczoraj posiadaczem Forestera, MY09 2.0XE manual, rejestrowany w 2010, polski salon:-)
 

Nie.

 

 

 

Na forum od dłuższego czasu, posiadacz Subaru od 3 miesięcy
 

 

I tak można jeszcze długo.

 

Z wątku wynika, że najbardziej przekonują jazdy próbne. :)

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod wszystkim co napisał Eustachy.

Od siebie dodam, że odpowiedź nr 3 "Trochę tak, trochę nie..." w pełni oddaje moje doświadczenia z TF.

Gdybym nie spotkał się tutaj z krytyką Forków uznałbym, że panuje tu cenzura i forum jest tylko narzędziem marketingu.

Idealne auta po prostu nie istnieją i zawsze są jakieś problemy, mocne i słabe strony. Tego chciałem się tutaj dowiedzieć

i jak najbardziej to się udało. Co więcej byłem przekonany, że po zakupie rola TF się skończy, a jest tu na tyle ciekawie,

że bywam tu do dziś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zachęca do kupna subaru, chociażby ze względu na bazę wiedzy jaka się tu znajduje - co przy długotrwałym użytkowaniu auta jest wielkim plusem. Gdyby nie Forum, nie byłbym na Subariadzie, gdzie na własne oczy widziałem, dotykałem i siedziałem w nowym FXT - które to auto chwaliłem później na każdym kroku i być może przyczyniłem się do kupna jednego egzemplarza w Gdańskim ASO :) (rozmawiałem z parą, która wahała się między Subaru a Toyotą, z tego co wiem, wybrali Subaru)... Na pewno jest jakaś wartość dodatnia. Czy ujemna? Wątków czy opinii o subarowskich silnikach diesla jest dość dużo w internecie i ktoś kto zastanawia się nad tym silnikiem i chociaż trochę pogrzebie w temacie na pewno je znajdzie. Dobrze, jeśli trafi na to forum i będzie miał okazję poznać opinię zarówno zadowolonych jak i tych niezadowolonych. 

Każda marka ma jakieś słabsze strony, wszystkim dogodzić się nie da... koledze w Fabii niedawno pękła szyba (sama z siebie, podczas jazdy - nie przednia, tylko tylna) - reakcją jego żony było "już nigdy nie zaufam Skodzie" - tacy ludzie też się zdarzają i na to lekarstwa nie ma :) 

Dla trzeźwo-myślącej osoby forum to na pewno plus i raczej do marki go nie zniechęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem istnienie TF dla zdecydowanej większości kupujących auto nie ma żadnego wpływu na ich decyzje zakupowe. Również zdecydowaną większość wspomnianych nie interesują Plejady, Subariady, pojeżdżawki i SJS-y. Wspomniani, jeżeli już tutaj zawitają, szukają argumentów za kupieniem Subaru, uważne czytanie ich dostarczy. Pobieżna lektura forum (przeskanowałem tytuły postów w technicznym) nie dostarczy argumentów za niekupieniem. Potraktowałbym wypowiedź @zzaKrzaka jako trolowanie i nie próbował wyciągać żadnych wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post zzaKrzaka jest po prostu diwaczny,

cos jak ekshibicjonista w bramie.... HOP, machu machu machu, HOP i juz go nie ma, pozostaje pytanie ale o co wlasciwie chodzilo..... ;)

 

 

Powazniej to na pewno forum zniecheca do SBD. Bez dwoch zdan.

 

Z mojego doswiadczenia.... szukalem kombi, w gre wchodzily  xc70, a4 lub OBK.

Dzieki forum mam OBK, i szykuje sie jeszce forek, co prawda oba uzywane wiec moze to na sytuacje SIP nie wplywa.

 

 

Mysle ze odbry produkt broni sie sam.

Jezeli obawiacie sie o sprzedaz z powodu zlych opinii na forum to po prostu nie pozwolcie google indeksowac postow.... forum pozostanie forum a nie bedzie tak widoczne dla Kowalskiego ktory wpisze "opinia o subaru diesel" gdzie dwa pierwsze wyniki wyszukiwania prowadza prosto do tego forum.... i nie chodzi tu o cenzure bo nic sie nie zmieni ale jako ze to Wasza piaskownica to i Wasze zasady

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo dla odmiany na przekor - na Subaru namowil mnie forumowicz, a lektura forum nakrecila jeszcze bardziej.

Ale troche sie cofne w biegu wydarzen - w roku 2008 stalem przed wyborem samochodu dla siebie i choc jestem fanem rajdow od dziecka, a Subaru od kiedy pamietam, powodowalo wzmozony puls, w ogole tej marki nie bralem pod uwage z prostej przyczyny - braku wiedzy.
Ja, ktory jako dziecko zamykalem oczy i rozpoznawalem nadjzezdzajace z tylu samochody po dzwieku, bylem swiecie przekonany, ze Subaru to trzystukonna niebieska Impreza, a Legacy to model jeszcze wyzszy, w zwiazku z czym absolutnie poza moim zasiegiem. Nawet nie szukalem zadnej informacji, bo przeciez Colin, Holowczyc, Kuzaj, to z czym ja do ludzi...


...az do momentu wyjazdu na Rajd Finlandii z forumowiczem Montem, ktorego przy okazji pozdrawiam. :) To on podsunal temat Plejad - ze w tutejszych (finskich) warunkach to niczym jak ryba w wodzie. Troche poniuchalem, znalazlem dwa fora, odkrylem Forestera, Outbacka i przezylem maly szok - stukonne Imprezy! :o

Gdybym te wiedze posiadal kilka lat wczesniej, to zapewne juz wtedy, w 2008 mialbym Impreze, moze nawet i WRX.

 

Reasumujac - forum wrecz zachecilo mnie do kupna i na dzien dzisiejszy jestem wlascicielem dwoch Subaru i malo tego - niby jakos tak bez celu, a co chwile przegladam dzial "Sprzedaz", sliniac sie do Bugeye STi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba główny problem nie wynika z forumowiczów tylko z niektórych usterek i podejścia SIP.

Z czym głównie jest problem , złe opinie i ferment na forum - 2.0 panewka , SLS , 2.5 UPG , 2.0 SBD.

Tak czy nie ? Bo moim zdaniem to 90% złych opini na temat forum. Nawet na rdzę nikt nie narzeka.

 

Czemu więc Subaru DE , grzecznie na swój koszt wymieniało SBD ? Dlaczego u nas nikt tego nie robił ?

Opłaciło się ? Chyba nie , bo którego artykułu w prasie nie odpalę to natychmiast pojawia się wątek tego nieszczęsnego silnika.

 

I o tyle o ile 2.5 Turbo z ich nieszczęsną UPG kupują użytkownicy świadomi o tyle z SBD czy SLS jest zupełnie inaczej...

 

Problem nie jest w tym że odchodzą użytkownicy Imprez STI , odchodzą zwykli zjadacze chleba którzy właśnie poczytali sobie o SBD lub je kupili.

A to spora część klienteli , która mogła by zapewniać dochód na zupełnie inne , przyjemniejsze rzeczy.

 

Do tego dziwna polityka.... sprowadzało się np Trezię której chyba nikt nie kupił , czy mizernie sprzedającego się XV. Nikt nie wpadł na to żeby siłami

SIP ściągać dilersko Tribecę , której codziennie mijam 3-4 sztuki jadąc do pracy.

 

Takich spraw jest baaardzo dużo. I nie zwalał bym winy na użytkownikow , bo są wyjątkowi w stosunku do innych marek. 

To że klimat forum i ludzie nie podobają się użytkownikowi np Skody , to niestety nie nasza wina. Obawiam się że w jego wypadku

nie będą również podobały mu się fora Mercedes czy Lexusa.

 

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Subaru, być może stanę się właścicielem Outbacka lub Forestera SBD, ponieważ najbardziej odpowiada mi charakterystyka tego właśnie silnika i...po prostu uwielbiam ten dźwięk :D. Po lekturze wielu wątków dotyczących diesla mam mieszane uczucia- jednak z przewagą na TAK.

Wnioski jakie wyciągnąłem:  kupić w miarę młode, sprawdzone auto (góra 3 letnie) z pełną historią serwisową w ASO,dalej je tam serwisować, tak na wszelki wypadek, jakby trzeba było wymienić shortblock. Jeżeli miałby to być samochód na okres powyżej 5 lat- szukałbym innej marki. Ponieważ mam zamiar kupić auto "na firmę" i po zamortyzowaniu sprzedać je oraz fakt, iż zwyczajnie w świecie zakochałem się w tej marce i  w tym silniku o przepięknym dźwięku spychacza , zaciskam pasa i chyba jednak kupię jakieś SBD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To ja też coś dołożę od siebie.

 

Sporo nosiłem się z zakupem, analizowałem koszty, typowe usterki i problemy i tutaj akurat forum jest jak najbardziej przydatne. Kopalnia wiedzy która ma za zadanie wytworzyć świadomego użytkownika. Dzięki temu wiem czego i kiedy mogę się spodziewać kupując używane auto. Tego nie zdradzi mi pan Stasiu z warsztatu pod blokiem który do czynienia miał z jednym modelem i to 5 lat temu.

 

Wiadomo, że na forum jest więcej narzekania i opisywania problemów, niż pochwał i gloryfikacji danego modelu czy marki, ale od tego ma być chyba takie forum. Przecież nie założę wątku o tym jak to dobrze mi się jechało w trasie, jak inni patrzą na mój pojazd, albo że mi nadkole nie rdzewieje czy przegub nie stuka. Dopiero jak się zaczyna coś dziać z autkiem nie tak to się pytam. I dostaje odpowiedzi. No a prawda taka że z każdym jednym prędzej czy później coś się dzieje. Tyle że dzięki forum wiem kiedy to może nastąpić tudzież jak sobie z tym poradzić i ile to kosztuje. I to nie jest funkcja odstraszająca od zakupu, tylko edukująca.

 

Inną sprawą jest że są takie typy które za wszelką cenę chcą żeby auto się nie psuło. I szukają takiego czarnego kruka z nadzieją że takowe istnieje i chyba forumowicz zzaKrzaka jest przykładem takiego klienta. Czasami lepiej odpuścić sobie i nie przejmować się takimi jednostkami :)

 

Inna sprawą jest podejście SIP do niektórych tematów, ale to chyba inna ankieta powinna być do tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast patrzac przez pryzmat traktowania przez dilera to juz w zyciu bym nie zawital do salonu...

Czasem nieco dłużej to trwa - nie wszystko da się zorganizować "na już".

Ale : http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/75499-subaru-polmotor-szczecin-nowy-salon-i-serwis-subaru-ktoś-coś-wie-na-ten-temat/

 

No na szczescie pokazalo sie swiatelko w tunelu.... :).

Zobaczymy tylko jak jasno bedzie swiecilo za 3 k km (po przegladzie)

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...