Skocz do zawartości

Forester III, ma ktoś w kierownicy przyciski do telefonu?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis sprawdziłem taśma wydaje się że jest cała, robię 3,25 obrotów w prawą i sie zatrzymuje, jak by była zerwana to by sie kręciła w bez żadnego oporu?

To musze ten czujnik ogarnąć, bo juz mnie denerwuje wieczna choinka na zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam jeszcze na jebaju :-D

A może wie ktoś jakie ma oznaczenie ten czujnik?

 

Znalazłem tylko schemat

http://opposedforces.com/parts/forester/en_s11/type_16/electronic/switch_combination/illustration_2/

 

Wyślij mi VIN na PW to Ci napiszę numer części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie wiem ocb z tym czujnikiem? Czujnik to jest ta taśma?

Jak tak, to muszę, zdjąć kierownice i nawinąć taśmę prawidłowo? Bo np ktoś wymieniał wcześniej i to źle zrobił?

A jak nie, to co mam robić?

Taśma (zawijak - steering roll connector) ma za zadanie utrzymać ciągłość przewodów (sygnał dźwiękowy, sterowanie radiem, tempomat) podczas skręcania kołem kierownicy. Jeżeli wszystkie te urządzenia działają prawidłowo to znaczy, że taśmy w zawijaku są sprawne. Przy zdejmowaniu koła kierownicy zdarza się czasem, że zawijak się rozleci i zobaczymy strzelające na boki serpentyny z taśm. Opisuję to z własnego doświadczenia ku przestrodze. :)  Na szczęście taśmy się udało poskładać poprawnie. W samochodach z VDC za zawijakiem znajduje się czujnik położenia kierownicy. Ma on dwa wypustki i czasem przy składaniu można je uszkodzić lub źle złożyć. Jeżeli jesteś pewnien, że poskładałeś wszystko dobrze, to rzeczywiście podjedź do ASO, by podpieli Ci SSM i skalibrowali czujnik, przy okazji kasując błędy i niemałą kwotę z karty...

post-13696-0-12378400-1415537326_thumb.png

post-13696-0-59343900-1415537333_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...