Skocz do zawartości

Forester III, ma ktoś w kierownicy przyciski do telefonu?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przyjeżdża dzisiaj zamówiona kierownica, robię przekładkę na multimedialną. Podobno i tempomat i sterowanie radia będzie działać :-) Kierownica wpadła mi taka z przyciskami do telefonu jak w poniższym linku:

 

http://allegro.pl/subaru-forester-08-12-kierownica-ze-sterowaniem-i4648528804.html

 

Czy jest szansa, że i zestaw głośnomówiący będzie działał? Co muszę mieć by to działało? Radio fabryczne ma bluetooth?

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie ci się przesunęła taśma... opis masz tutaj... Trzeba uważać:

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/70836-mój-ślimak/page-2

Airbag bedzie pasowal z Twojej kierownicy do tej "nowej"?

 

Tak będzie pasował, wszystko to samo... Dam znać z relacji po wymiance. A co z tym sterowaniem telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim modelu to robiłeś? Zobacz wątek: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/70836-mój-ślimak/page-2, w tych od 2008 roku w górę to działa. Widzę, że masz Forka tego po liftingu, 2007 rok. Tam miało prawo nie działać. A może wiązkę gdzieś rozerwałeś?

Edytowane przez Wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wymądrzam, ale przy odkręcaniu głównej śruby od kierownicy, nie powinieneś jej odkręcać do końca, wtedy "wyrywając" kierownicę przesunie Ci się może 0,5 cm. Potem odkręcasz już do końca. Dlatego podejrzewam, że Ci nie działa bo "wyrwałeś" wiązkę. Trochę masz zabawy ale da się to ogarnąć. Wg telefonu do ASO, rozmowa z serwisem niezależnym, a także jak widać na grupie, Subaru zostawia wiązki i po podpięciu powinno wszystko działać.

 

 

Wracając do radia, czy radio w samochodzie z kierownicą multimedialną czymś się różni od tego bez kierownicy z przyciskami? W menu jest coś takiego jak bluetooth? Parowanie z telefonem? Itp.?

Edytowane przez Wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też myślę o wymianie kierownicy mam Forka US 2,5 AT 2011 z goła kierownicą tylko z tempomatem, chciałem dokupić taką ze skóra i multimediami ale nie wiem czy da się to łatwo wymienić i czy jest okablowanie np do sterowania radiem i tel jak wymienię radio na stację multimedialną z BT??????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na pulpicie pusto. Zastanawiam dlaczego Ci się ESP wyłączyło... Co to ma wspólnego z kierownicą? Wyłączone ESP to jest włączona kontrolka jakby poślizgu? A ręcznie wyłączasz to po prawej stronie poniżej kierownicy?

 

Co do kontrolki położenia kierownicy. Ja bym rozebrał to raz jeszcze i popatrzył czy Ci się na tym plastikowym kółku zgadza wszystko do kierownicy, pewnie o jeden ząbek masz przekrzywione... Pierdółka jakaś....

Edytowane przez Wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mechanik mówi,że ma to związek bo ten czujnik widocznie połączony jest sygnałem z esp i normalna sprawa że jeśli jest błąd to wyłącza esp. Dzisiaj dalej spróbują go reanimowac jeśli nie da rady trzeba szukać używki ale ciężka sprawa znaleźć taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten od legacy być może będzie pasował , dzisiaj elektryk da znać czy szukać używki czy dało radę naprawić stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak w tej obracającej się części pod kierownicą ,gdzie jest taśma od poduszki powietrznej są dwie kostki jedna szersza u góry i mniejsza na dole - masz wystające piny w obu kostkach ? U mnie w oryginalne były tylko w szerszej a dzisiaj przyszła zamówiona część i są też w dolnej więc może tu leży cały problem ,że radio i tempomat nie działał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pinów na dole... Daj znać czy Ci zadziałało. Ale na 99% to jest dla telefonu i nie zadziała. Ale umieram z ciekawości jak u Ciebie. Wg mnie będzie jeszcze brakować modułu dla radia do sterowania ale może tempomat zadziała... :)

Edytowane przez Wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw głośno mówiący nie ma szans zadziałać i tak bo nie ma zainstalowanego mikrofonu na 99%, który i tak jest montowany fabrycznie jakby jakiś Pan Bogdan montował go w warsztacie po gwarancji... ( koło lusterka wewnętrznego jest) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy źle założony czujnik położenia kierownicy/ kąta skrętu czy jakoś tak :P może powodować to, że świecą mi się kontrolki od esp i abs? Taśma nie jest zerwana bo klakson działa, a taki przypadek miałem w GT, co jakiś czas kontrolki gasną i po skręceniu w prawo ( chyba ) znowu się zapalają i ostatnie, żadnych błędów z tym związanym nie wykrywa, tylko pompa powietrza wtórnego i jak co jakiś czas kasuję ten błąd to i tamte się kasują, chociaż ich nie wykrywa. Chyba nie zamotałem za mocno? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...