Jump to content

KJS Niepodległość NMnP- kilometraż jak RD3L i chronometraż PZM


t_sebek

Recommended Posts

Uwaga, super impreza, zapraszam wszystkich chętnych na wyszalenie się w bezpiecznych warunkach. Wszystko jak na prawdziwym rajdzie tylko klatek nie trzeba. Szczegóły poniżej:

 

Serdecznie zapraszamy na V rundę Mistrzostw Okręgu Warszawskiego PZM organizowaną przez Moto-Auto-Klub „KJS NIEPODLEGŁOŚĆ 2014”. W sobotę 15 listopada 2014 r. uczestnicy wystartują na ciekawych szybkich i wymagających próbach zlokalizowanych na lotnisku w Nowym Mieście nad Pilicą.
Zgłoszenia przyjmujemy od 29 października 2014r, druk zgłoszenia można pobrać na stronie klubu
http://mak123.vot.pl/?site=m2&id=36&menu2=tak&ide=44&menu3=tak#1. W sobotę rano o godzinie 08:00 odbędzie się odbiór administracyjny, a od godziny 08:10 badanie kontrolne. Na trasie zlokalizowane będą 3 próby sprawnościowe o maksymalnej dopuszczalnej długości 2,5km każda , pokonywanych przez uczestników 3 razy. W sumie w tej rundzie Mistrzostw Okręgu Warszawskiego rywalizacja toczyć się będzie aż na 9 próbach o łącznej długości 22,5km! Impreza zabezpieczona będzie przez profesjonalne służby ratownicze i medyczne. Pomiar czasu na próbach będzie prowadzony w identyczny sposób jak podczas każdej rundy RSMP przez sędziów chronometrażu PZM. Załogi startować będą co jedną minutę. Na każdej próbie zlokalizowana będzie meta lotna wyposażona m.in. w fotokomórkę, która bezbłędnie złapię czas załogi. Za metą lotną znajdować się będzie meta stop, na której trzeba się bezwzględnie zatrzymać. Meta imprezy przewidziana jest na ok. godz. 15:00.
Termin zamknięcia listy zgłoszeń mija 13 listopada (czwartek) o godzinie 16:00.
Pojemność trasy: 60 załóg
Wpisowe: 220 zł (200 zł dla kierowców zrzeszonych w klubach PZM oraz 180zł dla kierowców zrzeszonych w Auto-Moto-Klub z opłaconą składką na 2014 r.)
Wypełniony formularz zgłoszenia należy wysłać na adres: mak.zgloszenia@op.pl
Zapraszamy!

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/843865632310733/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular

Edited by t_sebek
Link to comment
Share on other sites

Regulamin KJS 2014, zał.1 dot. BK KJS, Dopuszczone samochody

Ponadto każdy samochód musi spełnić następujące wymogi:

...

4.Nie wolno stosować na oponach żadnych elementów przeciwpoślizgowych,zarówno mechanicznych jak i chemicznych.

5.Dopuszcza się używanie tylko opon handlowych, posiadające znak homologacji E.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia dodatkowych wymagań, które muszą być ogłoszone komunikatem przed imprezą.

 

@skuterJet napisze na prv do ciebie, a na kiedy potrzebujesz??

 

Edited by t_sebek
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zacznę może od wyjaśnienia przerwy między pętlami: organizując kjs czy rajd, pomiędzy próbami czy oesami są dojazdówki, dzięki którym impreza się nie zapętli. A przy tak strasznie długich dojazdówkach tak jak na tym kjsie (maks 700m) przerwy były konieczne. Poza tym trzeba dać chwilę sędziom, czy na wypicie ciepłej herbaty czy na inne potrzeby (na punktach byli przed 9 do ok 16).

Było kilku fotografów i sami czekamy na efekt ich pracy :)

Niestety całe poranne opóźnienie było spowodowane przez spóźnienie się ekipy techników od BK... Wkurzony byłem jak nie wiem na to, że część załóg nie miała możliwości zapoznać się z trasą dwukrotnie.

Ale... Sam stałem na starcie pierwszej próby od 8:50 żeby poprowadzić kolumnę zapoznania. O 9:15 ruszyłem i 2 załogi za mną... Reszta się nie pojawiła, dopiero 20 min później wszyscy nagle na ura... 

Braki osobowe od kilku lat, na tego typu imprezach są największym problemem, chociaż stawka jest wyższa niż na rsmp....

Będę szczery do bólu, ten kjs przygotowały 3 osoby. Od samego początku po sprzątanie lotniska do 22:30.

Dziękuję Agatce z całego serca za prace biurowe, odbiór, .... oraz Michałowi za całą resztę a było tego tyle, że sobie nawet nie wyobrażacie.

Tak naprawdę udało się nam zorganizować w bardzo krótkim czasie imprezę praktycznie rangi III ligi. Pomimo kilku "wpadek", których nie cierpię, imprezę uważam za udaną. 

Dziękuję za przybycie, mam nadzieję że za rok się spotkamy :-)

Maciej Konarzewski

Link to comment
Share on other sites

Jedną z tych dwóch załóg byliśmy my :) Dziękuję za bardzo szczegółowe wyjaśnienia dotyczące przerw. Jasna sprawa, argument do mnie trafia. W mojej opinii jeden z fajniej zorganizowanych KJS-ów. Ja za rok będę, jeśli nie w roli kier/papug to jako fotograf :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...