Skocz do zawartości

Impreza GH 2,5T 380ps


KrzysiekR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym kupić Imprezę GH WRX niecałe 400ps zrobione w Katowicach w firmie 4T

Auto ma przejechane około 130tys km.

Auto kupione w Polskim salonie i od nowości ma jednego właściciela.

Modyfikacje zrobione były 5tys km czyli jak miało około  125tys.

Nie uczestniczyło w rajdach, koszt inwestycji niby około 90tys.

 

http://otomoto.pl/subaru-impreza-gh-wrx-400-km-zakuty-C34070612.html

 

Ile taki silnik myślicie wytrzyma? Czy ładować się w taką moc?

Edytowane przez KrzysiekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przede wszystkim zastanów się do czego ma Ci służyć auto? Chcesz się nim ścigać? Ogarnąć 400 koni i w pełni je wykorzystać nie jest łatwo. Jeśli jesteś początkującym to nie jesteś w stanie ogarnąć takiej mocy pod tylkiem:-). Ile taki silnik wytrzyma to zależy od tego jak zostało wszystko zrobione, jak będziesz serwisowal scoobiego! Nigdy nie ma gwarancji i ewentualnie trzeba się liczyć z kosztami! Subaru jest autem niesamowitym, ma swoje wady ale również dużo zalet! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym kupić Imprezę GH WRX niecałe 400ps zrobione w Katowicach w firmie nie-ASO

Auto ma przejechane około 130tys km.

Auto kupione w Polskim salonie i od nowości ma jednego właściciela.

Modyfikacje zrobione były 5tys km czyli jak miało około  125tys.

Nie uczestniczyło w rajdach, koszt inwestycji niby około 90tys.

 

http://otomoto.pl/subaru-impreza-gh-wrx-400-km-zakuty-C34070612.html

 

Ile taki silnik myślicie wytrzyma? Czy ładować się w taką moc?

Nie bez jakiegoś powodu ponad rok to auto się sprzedaje i sprzedać nie może. Również kiedyś się do niego przymierzałem, ale sprzedajacy zawiał taką cebulą w kontakcie, że mi się odechciało.

Nie silnikiem bym się martwił, tylko skrzynią - jeśli jest tam swap z STI to jest szansa na dłuższe pożycie, jeśli to jest seria WRXowa - to nawet przy seryjnej mocy to przeniesienie napędu potrafiło klęknąć.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jeździłeś kiedyś takim autem i czy go ogarniesz :). Czy potrzebna Ci taka moc, czy raczej żeby mieć o czym z kumplami pogadać :). Seryjne STI już daje dużo frajdy a niewielkim kosztem można go podciągnąć do wartości 350KM i 500Nm. Tu właściciel poczynił wiele a nie wspomina o momencie, który jest ważniejszy od mocy... Nic nie pisze o skrzyni a jak seria WRX to  :o

Jak impreza robiona przez Katowice, to raczej dobrze przygotowana, bo tam raczej się nie oszczędza.

Auto wytrzyma dużo o ile będzie użytkowane z głową. Można upalać, ale nie katować. Problemy tego silnika zostały zrobione - tłoki, upg, martwiłbym się o skrzynię. Pytanie jak było przez te 5tys. km użytkowane, bo docierać trzeba przez ok. 3tys. km. 

Najlepiej pogadaj z kimś z Katowic z 4T, robili to auto, wiedzą najlepiej.

Edytowane przez Matsil
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - to ile trzeba docierać zależy tylko i wyłącznie od tunera i nie można powiedzieć, że 3k km - bo można dotrzeć motor szybciej i skuteczniej(minimalnie kosztem żywotności).

po drugie - przedstaw jakieś konkretne argumenty na to, że moment jest ważniejszy od mocy. na kontrargument stawiam F1, które ma mniej niż 300 Nm przy ponad 700 KM. ciekawe jakim cudem to w ogóle jedzie, jeśli moment jest ważniejszy od mocy a w tym przypadku go prawie nie ma...

po trzecie - jeśli skrzynia z wrx ma się sypać przy seryjnych 265 KM, to przy obecnych ~400 KM przy pierwszym, góra drugim dodaniu gazu powinna się zmielić - a tu o dziwo już 5k km przebiegu i dalej żyje... zakładając, że jest z wrxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej myślałem nad zakupem E60 M5 507PS ale dowiedziałem się, że vanos się sypie a koszta około 20k i wysyłka do USA.

Nigdy nie miałem subaru ale zawsze byłem pod wrażeniem ich osiągów.

Chciałbym przed zakupem sprawdzić w okolicy warszawy to auto lub bym prosił o pomoc kogoś kumatego w tych autach.

Czy firma 4T poda jak zadzwonię informacje o tym aucie? Co potrzebuje podać nr rejestracyjny czy vin?

Edytowane przez KrzysiekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - to ile trzeba docierać zależy tylko i wyłącznie od tunera i nie można powiedzieć, że 3k km - bo można dotrzeć motor szybciej i skuteczniej(minimalnie kosztem żywotności).

po drugie - przedstaw jakieś konkretne argumenty na to, że moment jest ważniejszy od mocy. na kontrargument stawiam F1, które ma mniej niż 300 Nm przy ponad 700 KM. ciekawe jakim cudem to w ogóle jedzie, jeśli moment jest ważniejszy od mocy a w tym przypadku go prawie nie ma...

po trzecie - jeśli skrzynia z wrx ma się sypać przy seryjnych 265 KM, to przy obecnych ~400 KM przy pierwszym, góra drugim dodaniu gazu powinna się zmielić - a tu o dziwo już 5k km przebiegu i dalej żyje... zakładając, że jest z wrxa.

Wszystko prawda, aczkolwiek:

1. Docierać zawsze trzeba i czy 2k czy 4k km trzeba to zrobić dobrze.

2. Z tego co widzę, to ta impreza jak bolid nie wygląda, nie ma też jego masy i aerodynamiki. A moment a w zasadzie jego rozkład jak dobrze wiesz jest dość istotny w przyspieszaniu i elastyczności. Można mieć 250KM i 400Nm i auto o lepiej i chętniej będzie jechać w szerszym zakresie niż 300KM i 350Nm.

3. Sam stroję swoje auto na seryjnej skrzyni WRX na 450Nm i jakoś szczególnie się nie martwię, bo tyle to ona przeżyje przy użytkowaniu z głową. Skrzynia liczona jest na moment a nie na moc, tak na marginesie. Można zmielić i przy 350Nm jak się będzie chciało.

 

Chciałbym przed zakupem sprawdzić w okolicy warszawy to auto lub bym prosił o pomoc kogoś kumatego w tych autach.

To jest forum SIP, więc nikt oficjalnie poza ASO polecić nic nie może. Poszukaj w dziale "jadę nielegala", tam przewija się kilka godnych polecenia warsztatów w Warszawie i okolicach. Edytowane przez Matsil
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nic tym postem nie wniosę do dyskusji która się tu toczy, ale mimo wszystko dobije sobie posta. szukasz szybkiego samochodu, fajnego, zdrowego, bezawaryjnego ze spora mocą,do tego w miarę wygodnego to kup lepiej Forda RS dołóż trochę kasy, a będziesz dużo bardziej zadowolony niż przy zabawie z tak modzonym wrx w którego prędzej czy pózniej znów trzeba będzie wpakować worek kasy. Powodzenia

Ps ten wrx jest tak paskudny ze aż oczy zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze względu na skrzynie odpuścić sobie? Jakby była skrzynia Sti to brać? Szukałem na allegro to skrzyń sti z 2007r brak. Są tylko sti 05r za 4500pln

 

Czyli ze względu na skrzynie odpuścić sobie? Jakby była skrzynia Sti to brać? Szukałem na allegro to skrzyń sti z 2007r brak. Są tylko sti 05r za 4500pln

musisz wymienic skrzynie dyfer pólosie piasty i pare jeszcze drobnych rzeczy,tak w skrócie ;) jak kupisz sti w okolicach 340ps nie powinnien byc mocno problematyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam auta za około 60-70k. Auto musi być 4-drzwiowe(rodzina) choć mam drugie auto w domu -żony.

Auto musi mieć około 4s/100

Już sam nie wiem co kupić?

Audi RS6. Będziesz miał rodzinne sportowe kombi. 4s do setki to subaru musi być mocno dłubnięte.

 

Skrzynia z STI z DCCD i napędami to koszt gruuuubo ponad 10k plus oczywiście przekładka i remap. I weź taką znajdź :).

Edytowane przez Matsil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta kosztuje 55k a nie 70k. Za 70k nie widziałem z 380ps a ta jest przygotowana nawet do 550ps jak zmieni się turbo i wtedy np. skrzynie sportową


Ale ta jest zrobiona profesjonalnie w Krasnobrodzka Racing. Strojona 4T i wiele innych.... Rachunki na 90k. Przygotowana jest do 600PS. Jedyny minus skrzynia. Może jakaś sportowa podejdzie.

Za 70K nie kupie STi z takimi gratami. tylko około 80k i nie taką.

Edytowane przez KrzysiekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...