Jump to content

Poziom oleju w skrzyni jak najlepiej sprawdzić ?

sc00by
 Share

Recommended Posts

pytanie może banalne, ale jak najlepiej sprawdzić sprawdzić poziom i stan oleju w skrzyni , chcę wymienić niebawem ale postanowiłem sprawdzić poziom ponieważ nie robiłem tego od zakupu ponad 4 miesiące. Dzisiaj na zimnym silniku sprawdziłem bagnet ale był ledwie pokryty olejem, olej był prawie przezroczysty , ale nie było go na bagnecie tak doraźnie jak oleju w silniku, Coś tam było ale chyba powinno obficie pokrywać bagnet a tu ledwo co i ten przezroczysty kolor, więc czy w skrzyni olej się nie brudzi ? skrzynia troskę ciężko chodzi szczególnie wsteczny a była nowa ma przejechane jakieś 20k więc chciałem zobaczyć co i jak ale ten olej mnie zastanawia :) więc prosze o jakieś sugestio, ewentualnie mogę dolać, już mam kupiony cały zestaw do silnika, dyfera i skrzyni. Czy wlewa się go tym otworem gdzie jest bagnet , czy jest tam też jakiś filtr jak w silniku ?

dzięki i pozdro

Edited by sc00by

U mnie też był na bagnecie czysty, po zlaniu dopiero widzisz jak wygląda.

U mnie było przelane, jak po wymianie dolałem za mało (tyile ile masz teraz, ledwo zmoczony bagnet) to bardzo było słychać napęd.

leje sie przez bagnet, przygotuj sobie jakiś lejek albo przewód, Nie ma jakotakiego filtra, jest chyba odpowietrznik albo pare (nie wiem czy na skrzyni ,ale na dyfrze jest) + korek magnetyczny

Edited by Matiz

Coś tam było ale chyba powinno obficie pokrywać bagnet a tu ledwo co i ten przezroczysty kolor, więc czy w skrzyni olej się nie brudzi ? skrzynia troskę ciężko chodzi szczególnie wsteczny

Olej w skrzyni nie zmienia się tak szybko jak w silniku, u mnie też jest czysty. Czasami 2-3 razy sprawdzam bagnetem, żeby wyłapać prawidłowy stan. Co do wstecznego to ten typ tak trochę, sprawdzałem w kilku sztukach i było podobnie. 

spoko jutro za dnia podlubie bagnetem zeby obadac czy jest ok czy jednak trzeba dolac :) dzieki za pomoc

kurde dzisiaj dzióbałem bagnetem i co mi sie udało uzyskać to jakieś 2 mm na bagnecie więc chyba jednak trzeba dolać, sprawdzałem na ciepłym silniku ale nie gorącym, po przejechaniu jakiś 6km