Skocz do zawartości

Konserwacja podwozia.


kleyou

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem w sierpniu w innym aucie. Od razu odrzucajcie wszelkie oferty, w których deklarują zrobić to w jeden dzień. Popryskać na czarno podwozie, to każdy potrafi.

Również warsztaty, które nie maja kołyski, a jedynie robią to z kanału, czy podnośnika uważam za mało skuteczne.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem ostatnio. Mycie pod cisnieniem,odkrecanie wszystkich oslon,piaskowanie, troche pracy przy tym bylo, Auto stalo w warsztacie tydzien. Caly przebieg konserwacji podwozia widzialem od poczatku do konca i wiem ze jest zrobione solidnie!

Edytowane przez abecer
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w sierpniu w innym aucie. Od razu odrzucajcie wszelkie oferty, w których deklarują zrobić to w jeden dzień. Popryskać na czarno podwozie, to każdy potrafi.

Również warsztaty, które nie maja kołyski, a jedynie robią to z kanału, czy podnośnika uważam za mało skuteczne.

 

No właśnie - ja bym chciał uniknąć niesolidnego wykonania, a jak się nie znam, to najlepiej by było mieć kogoś z polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W tamtym tygodniu konserwowalem swoje Legacy bo gdzie niegdzie wychodzily rdzawe naloty. Zeszlo mi z tym 2 dni,odkrecalem oslyny i nadkola. W miejscach gdzie byla ruda konserwacje usuwalem mlotkiem igielkowym a potem piaskowalem. Pozniej malowalem to podkladem epoksydowym i chlorokauczukiem. Moim zdaniem bez piaskowania nie usuniesz rdzy z trudno dostepnych miejsc.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Godzinę temu, markos007 napisał:

poszukuję opinii na temat specyfików do konserwacji podwozia.

Czy jest jakiś lepszy środek od Tectyla?

Nie ukrywam, że Tectyl Bodysafe z nadkoli zniknął po ostatniej zimie, czy są jakieś specyfiki bardziej trwałe? :)

 

A czy ten środek to nie jest coś a'la wosk?

 

Ja patrząc po podwoziu swojego samochodu, które było zabezpieczone właśnie czymś 'chlorokauczykowym' odnosze wrażenie, że to bardzo dobra konserwacja. W tej chwili sam zabezpieczyłem nadkola i progi w podobny sposob (czyszczenie, podklad epoksydowy, blachogum) i mam nadzieje że wytrzyma kilka kolejnych lat. Grunt to dobrze przygotować powierzchnie i usunąć solidnie ewentualną rdzę, żeby nie kwitła pod warstwą zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszelkie fora lakiernicze i wątki z tym związane.

Raczej każdy dobrej firmy się nada. Ja użyłem BOLL'a i jest spoko. Tworzy fajną warstwę, która później dobrze przyjmuje kolejne specyfiki, a także szybko schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brunon napisał:

Tworzy fajną warstwę, która później dobrze przyjmuje kolejne specyfiki, a także szybko schnie.

 

później coś jeszcze kładłeś na tą powłokę czy baranek starczy?

 

Widzę, że cenowo nieźle wychodzi, na to jakbym rzucił jeszcze Tectyla to mogłoby nieźle trzymać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, markos007 napisał:

 

później coś jeszcze kładłeś na tą powłokę czy baranek starczy?

 

Widzę, że cenowo nieźle wychodzi, na to jakbym rzucił jeszcze Tectyla to mogłoby nieźle trzymać :) 

Nie, więcej nie kładłem. I tak wyszła fajna gruba warstwa. Najważniejsze to oczyscić dobrze powierzchnie na poczatku. Jak są jakieś ogniska rdzy to wyczyścić i zastosowac jakiś inhibitor korozji (tak to się chyba nazywa). Najpopularniejszy Brunox Epoxy nie jest najlepszy. Od razu uprzedzam bo jest wszędzie ale to tylko dobry marketing. Ja 2 lata temu użyłem Troton rust filler na podrdzewiały element w Toyocie Corolli i nic nie wychodziło, więc ufam temu środkowi.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2017 o 18:15, zawa napisał:

Noxudol - ja środkami tej firmy akurat nie robiłem, ale  słyszałem od paru osób że jest dobry. Na forum zresztą jak dobrze pamiętam ktoś tym robił podwozie.

 

 

Witam 

 Też się zastanawiam nad tymi środkami z Noxudol bo robiłem Boll-em nadkola u siebie i w niektórych miejscach zaczyna się łuszczyć zwłaszcza tam gdzie kamienie się odbijają :(  http://www.noxudol.pl/ tu są opisane te środki :) Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłem sam (OBK 2001), znalazłem takiego jednego magika w Legionowie który mi wszystko ładnie oczyścił z fabrycznych konserwacji i połozył grubszą warstwę nowego preparatu (+ profile zamknięte). Jak ktoś potrzebuje, to mogę poszukać jake srodki używał i mogę też poszukac namiarów na niego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...