Skocz do zawartości

Różnice miedzy Legacy MY04 a MY 07 H6 skrzynia i audio


rad66

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

 

Własnie przymierzam sie do zakupu Legacy H6. Rozwazam zarowno opcje starsza przed liftem (rocznik 04) jak i polift w automacie.

 

Czy ktos z Was wie jakie sa miedzy nimi roznice odnosnie skrzyni automastycznej i systemu audio?

 

Zalezy mi na potwierdzeniu nastepujacych kwestii:

 

Skrzynia automatyczna - przedlift brak manetek to zauwazylem, pytanie czy przedlift tez ma trybyu inteligent, sport i sport sharp? Jesli nie to jakie tryby wystepuja i czy odnosnie osiagow daja porownywalne efekty?

 

Podlaczenie Aux w radiu - czy jest taka opcja przed liftem? Podlaczenie jakiegos zrodla zewnetrznego do radia, odtwarzacz mp3, telefon etc.

 

Bede wdzieczny za info, na forum nie znalazlem tego nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko na temat przed-lifta. Skrzynia ma tylko dwa tryby: zwykły i sport. Nie jeździłem po-liftem więc ich nie porównam. W trybie sport biegi zmieniają się przy 7k w trybie normalnym przy 5k obrotów. Reakcja na pedał gazu w trybie Sport jest taka jaka powinna być w tym aucie fabrycznie ;) W trybie normalnym jest "za mało żwawy".

 

Co do Aux/USB/Bluetooth w przed-lifcie najlepsza rzecz to zdecydowanie GROM Audio.

 

http://www.gromaudio.com/store/all-sub08.html

 

Przetestowane wszystkie tryby łącznie ze streamingiem audio z telefonu(Android) i obsługą telefonu z kierownicy...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, o taka odpowiedz mi chodzilo :) Dzieki!

 

A przy okazji, jak to jest z przyspieszeniem w automacie, w katalogu niby 8,2 s do setki, a jak przegladam chociazby YT przy tym modelu widac najczesciej wyniki zblizone do 7s przy automacie (ale nie widac czy to polift czy nie).

Sprawdzales? Cche miec jakiekowliek porownanie odnosnie przyspieszenia z poprzednim autem, a to w zasadzie jedyny parametr odnoszacy sie do przyspieszenia, ktory podaja producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do setki ma coś ok 7 sek :) Pytałeś o Aux, mam wersję poliftową, w której powinien być Aux ale go nie mam :) Przeczytałem gdzieś, że rocznik 2006 tak miał :(

 

Przedlift nie ma si-drive i moim zdaniem działa tak jak tryb S w polifcie. Tryb Sport w skrzyni to jeszcze coś innego. Wpływ na spalanie ma wybranie S#, wtedy automat trzyma auto na niższym biegu niż w S :)

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie napisałem :) Automat jest taki sam, ale dzięki si-drive możesz ustawić tryb pracy silnika i skrzyni. W trybie I masz obniżoną czułość prawego pedału na gaz, silnik długo myśli zanim przyspieszy a skrzynia szybko wrzuca jak najwyższy bieg. Tryb S to normalny tryb pracy, moim zdaniem samochód działa tak jak te przed liftem. Spalanie w trybie I jest nieco niższe, średnio, od trybu S. Różnica będzie widoczna w mieście, na trasie nie stwierdziłem różnic.

 

Tryb S# wyostrza reakcję na gaz, skrzynia szybciej redukuje bieg, wystarczy musnąć gaz. Jedzie się na niższym biegu, czyli na wyższych niż w S obrotach silnika co ma wpływ na spalanie ( jest większe niż w S) ale masz za to odczuwalnie lepsze osiągi. Piszę odczuwalne, bo niczego nie mierzyłem, ale wyraźnie czuć, że auto się lepiej zbiera :)

 

Tryb sport w skrzyni umozliwia zabawę łopatkami, trzyma auto na wybranym biegu - sam nie zmienia :)

 

Tryb sport w skrzyni wybiera się niezależnie od trybu si-drive :)

 

Czy warto zapłacić więcej? Na to odpowie Twój portfel, mi się polift podoba bardziej, zwłaszcza sedan, którego mam :)

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msi, dzieki za tak rozbudowane wyjasnienie :) Teraz wszystko jasne. Czyli pewnie w osiagach beda marginalne roznice, jesli wogole, a spalanie...kto by taki silnikiem wrzucal tryb inteligent ;) 

Na razie sklaniam sie ku wersji starszej, ale czas pokaze jaki sie znajdzie egzemplarz, w koncu to nie nowy z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem przez pierwszy miesiąc, musiałem się przyzwyczaić do osiągów - poprzednie moje auto nie miało nawet 90 koni ;)

 

Plusem wersji poliftowej jest bogatsze wyposażenie, m. in. Bi-ksenony, fotel el. z pamięcią (przydatne bardzo przy dwóch kierujących)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprzednio jezdzilem Civikiem 8 gen w dieslu, z 350 Nm momentu, zbieral sie dosc zwawo, ale teraz szukam czegos szybszego - w Legacy praktycznie tylko benzyna, bo diesle awaryjne.

 

Co do polifta, bez xenonow wytrzymam a utem glownie bede jezdzil ja wiec nie ma cisnienia na wiecej bajerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko na temat przed-lifta. Skrzynia ma tylko dwa tryby: zwykły i sport. Nie jeździłem po-liftem więc ich nie porównam. W trybie sport biegi zmieniają się przy 7k w trybie normalnym przy 5k obrotów. Reakcja na pedał gazu w trybie Sport jest taka jaka powinna być w tym aucie fabrycznie ;) W trybie normalnym jest "za mało żwawy".

 

Co do Aux/USB/Bluetooth w przed-lifcie najlepsza rzecz to zdecydowanie GROM Audio.

 

http://www.gromaudio.com/store/all-sub08.html

 

Przetestowane wszystkie tryby łącznie ze streamingiem audio z telefonu(Android) i obsługą telefonu z kierownicy...

 

Pzdr

Hey,

 

A jeszcze odnosnie tego audio, w linku widac produkty do subaru 06-09 (a dokladniej Subaru Legacy 2007-2009) czyli polifcie rozumiem, do przed lifta to tez pasuje? Do czego podlaczasz to ustrojstwo? pod zmieniarke cd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj, a co to za zarowka do doswietlania dlugich?

wyglada na to ze sam nie wiem co mam, ale z checia sie dowiem :) 

 

czyli ze jakbym mial wymieniac zarowki to co potrzebuje?

 

zarnik D2S, cos tam postojowego i wlasnie te magiczna zarowke do doswietlania dlugich ?

 

 

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj, a co to za zarowka do doswietlania dlugich?

wyglada na to ze sam nie wiem co mam, ale z checia sie dowiem :)

 

czyli ze jakbym mial wymieniac zarowki to co potrzebuje?

 

zarnik D2S, cos tam postojowego i wlasnie te magiczna zarowke do doswietlania dlugich ?

 

 

dzieki!

 

Tak, o ile pamietam to do doswietlania dlugich jest HB3, zarnik D2S do biksenonow i ta mala zaroweczka do postojowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czyli ze jakbym mial wymieniac zarowki to co potrzebuje?

 

zarnik D2S, cos tam postojowego i wlasnie te magiczna zarowke do doswietlania dlugich ?

 

 

dzieki!

Zapomniałeś o dwóch browarkach i szamocie  :biglol:

bez tego nie dasz rady... 

Tak, o ile pamietam to do doswietlania dlugich jest HB3, zarnik D2S do biksenonow i ta mala zaroweczka do postojowek.

Dokładnie tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czyli ze jakbym mial wymieniac zarowki to co potrzebuje?

 

zarnik D2S, cos tam postojowego i wlasnie te magiczna zarowke do doswietlania dlugich ?

 

 

dzieki!

Zapomniałeś o dwóch browarkach i szamocie  :biglol:

bez tego nie dasz rady... 

Tak, o ile pamietam to do doswietlania dlugich jest HB3, zarnik D2S do biksenonow i ta mala zaroweczka do postojowek.

Dokładnie tak 

 

 

Nie zapomnialem ...wprost przeciwnie, pisalem ze mam sprawe  ... :ph34r:

 

 

 

A wiecie moze jaki jest uzywany OEM zarnik ksenonowy? chodzi mi o temp. swiatla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może orientuje, czy po numerze VIN , można uzyskać na tyle szczegółową informację dot. wyposażenia, żeby sprawdzić czy danym aucie była fabrycznie kierownica ze sterowaniem przyciskami audio i ew. tempomatem. Mam Legacy kombi EU z końca 2005 roku (z vin model 2006 - JF1BP5LS56G044106) 2.0 121 kW automat, w wydaje mi się pełnej wersji wyposażenia dla tego rocznika. Wyjątkiem jest kierownica bez przycisków z dźwignią/przełącznikiem do tempomatu. Bardzo przyzwyczaiłem się do tego "gadżetu" w poprzednich autach i teraz mi go brakuje. Może wystarczy dokupić kierownicę ze sterowaniem i podłączyć (bo wymagane kabelki/złącza są już w aucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może orientuje, czy po numerze VIN , można uzyskać na tyle szczegółową informację dot. wyposażenia, żeby sprawdzić czy danym aucie była fabrycznie kierownica ze sterowaniem przyciskami audio i ew. tempomatem. Mam Legacy kombi EU z końca 2005 roku (z vin model 2006 - JF1BP5LS56G044106) 2.0 121 kW automat, w wydaje mi się pełnej wersji wyposażenia dla tego rocznika. Wyjątkiem jest kierownica bez przycisków z dźwignią/przełącznikiem do tempomatu. Bardzo przyzwyczaiłem się do tego "gadżetu" w poprzednich autach i teraz mi go brakuje. Może wystarczy dokupić kierownicę ze sterowaniem i podłączyć (bo wymagane kabelki/złącza są już w aucie)

Niestety numer VIN nie wskazuje na posiadanie opcji SWC. Sterowanie w kierownicy posiadały wersje silnikowe 3.0. Twoje wyposażenie to ECZK. W załączniku odnajdziesz swoje wyposażenie. Szukaj rozbitego 3.0. Da się przemontować do każdej wersji - sam tak mam. :)

opcje.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...