Skocz do zawartości

Radio Outback


harnas_007

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Wiecie może czy radio z Outbacka 2007/08 z wersji europejskiej zadziała i będzie pasować do Outbacka 2006 w wersji amerykańskiej? Obie wersje z automatyczną klimatyzacją.

Na foto wygląda, że pasuje ale czy zadziała?

 

Tak jak tutaj:

http://legacygt.com/forums/showthread.php/08-outback-radio-installed-my-05-legacy-120882.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam - w US OBK z 2006r jest już szyna CAN, więc jest jak wpiąć.

Wydaje mi się też, że w obu (US 2006 i EU 2007/08) jest już sterowanie nawiewami i klimą kierowca / pasażer.

Czyli powinno hulać i możesz sobie nawet oryginalną navi dokupić w miejsce schowka między nawiewami

Z pozdrowieniami!

Maciek.

PS: polecam dopełnienie forumowych formalności tu: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/60648-tutaj-si%C4%99-witamy-dzia%C5%82-dla-nowych-forumowicz%C3%B3w/page-660 :D

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na foto wygląda, że pasuje ale czy zadziała?

 

Nie wiem, czy przypadkiem jesteś zupełnie pewien, że chcesz pozbyć się dźwięku w aucie?

Bo to co generują modele EU w stosunku do US to jakieś nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam - w US OBK z 2006r jest już szyna CAN, więc jest jak wpiąć.

Wydaje mi się też, że w obu (US 2006 i EU 2007/08) jest już sterowanie nawiewami i klimą kierowca / pasażer.

Czyli powinno hulać i możesz sobie nawet oryginalną navi dokupić w miejsce schowka między nawiewami

Z pozdrowieniami!

Maciek.

PS: polecam dopełnienie forumowych formalności tu: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/60648-tutaj-si%C4%99-witamy-dzia%C5%82-dla-nowych-forumowicz%C3%B3w/page-660 :D

 

W MY04 EU byla juz czyna CAN i LAN :), pamietam ze radia sego czasu roznily sie wtyczkami.

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już, więc mogę się mylić. Być może jest/było tak, że był CAN ale różnica pomiędzy OBKami z tych samych roczników polegała na tym, że nie było możliwości dostosowania HVAC :) bo w EU nawiew jednostrefowy na pasażera i kierowce a w US nie (dwustrefowy). Ale i tak nadal wydaje mi się, że po 2005 (EU MY 2006) jest zachowana kompatybilność - a wtyczki da się zmieni

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem u siebie w OBK MY05 US radio z wersji europejskiej, wymagało to drobnej rzeźby z wtyczkami (rzeczywiście się różnią) jednak nie było to jakoś specjalnie skomplikowane.

Musisz tylko zorganizować sobie radio z dwustrefowym panelem klimatyzacji - jeśłi wrzucisz jednostrefową to nie będzie działało sterowanie nawiewami.

post-9434-0-12505300-1390391279_thumb.jpg
post-9434-0-33440100-1390391275_thumb.jpg
 
u góry radio US, na dole EU
Edytowane przez kociou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Pozostaje zabrać się za wymianę. Co do głośności to myślę ze europejskie normy mi wystarczą. W tym momencie na audio z usa poziom volume rozkręcam max do 12 i w zupełnosci mi to starcza. W razie czego wrócę do starego ;)

 

Mam jeszcze pytanie. Jak rozpoznać dwustrefową klime? Myślalem ze jak ma dwie gałki po lewej i prawej stronie to jest dwustrefowa. Czy są jakies inne różnice?

 

@kociou

Działa Ci wejcue aux? Jak to jest z temp, jest w celsjuszach czy farrenheitach?

Duzo zabawy jest z tą wtyczką czy powinienem sobie poradzić z wymianą? A może są przejsciówki?

 

Dzięki jeszcze raz.

Pizdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aux mi nie działa bo... go nie zrobiłem (nie mam oryginalnej wiązki pod aux, potrzebna jest do tego specjalne gniazdo z izolowanym elektrycznie przełącznikiem które kosztuje... 1.2PLN :D planuję je kupić ale zabieram się za to od 8 miesięcy :P )

Klima dwustrefowa ma gałki w które są wbudowane dwa przyciski (jak na załączonym zdjęciu - to akurat wersja US, ale EU wygląda identycznie).

Temperatura jest w F (gdzieś wyczytałem że aby było w C należałoby zmienić licznik na EU - ale nie sprawdzałem tego).

 

z wtyczkami roboty nie jest dużo, ja potrzebowałem przejściówki subaru->iso (albo odwrotnie - nie pamiętam) i zestawu takich kabelków z pinami (jak na drugim zdjęciu) plus oczywiście lutownica i opaski termokurczliwe, nowe radio dostałem razem z wtyczkami więc zrobiłem po prostu przejściówkę - z jednej strony wtyczki od nowego radia, z drugiej dałem gniazdo subaru plus piny żeńskie w które wetknąłem wtyczki z oryginalnej instalacji - całość na 4h roboty (raz się pomyliłem i musiałem wszystko przelutowywać - ale to już inna historia)

 

przejściówke można kupić w stanach

 

http://legacygt.com/forums/showpost.php?p=2469279&postcount=3 - tu masz schematy, gdzieś tam jest też link do kolesia który to sprzedaje :)


o - tu link do postu w którym podałem właściwe linki: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/61923-wymiana-radia-kodowanie/?p=1963933

post-9434-0-63654600-1414078037_thumb.jpg

post-9434-0-16775400-1414078074_thumb.jpg

Edytowane przez kociou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jaki jest powód Twojej wymiany z US na EU. Ja mam US i po zrobieniu przerwy na kablu zasilania anteny jestem zadowolony. A z Fahrenheitem także da się żyć. Także miałem wymienić ale 500 zł. to jak na taką operację to trochę moim zdaniem to za wygórowana cena.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chce wydać ale chce mieć możliwość podłączenia smartfona (gdzie mam zawsze swoją muzotekę) i nie musieć zgrywać wszystkiego na płyty cd bo tych płyt potrzebowałbym ze 100. Nie wiem co w tym dziwnego w/g ciebie?

Jak juz mówiłem mozliwosc odpalania plyt z mp3 mi nie wystarcza. Potrzebuje aux przez ktory podłącze jedno urządzenie gdzie mam swoją playliste.

Napisałes ze z tym da się zyć. Oczywiscie, ale koszt 500zl jest dla mnie do zaakceptowania bo późniejsza wygoda jest nie do opisania ;)

 

180 zl za radio do outbacka to narawde trafiles okazję. Na allegro 600zl najtaniej a dodatkowo nie ma aux. Jednak dla mnie aux to podstawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

liczyłem bardziej na zestaw głośnomówiący ale nie doczytałem że musi być cały czas przełączone na CD aby odebrać połączenie, co za tym idzie nie mogę słuchać radia. Założyłem standardowy zestaw głośnomówiący Nokia. Do groma mam wszystko co tam w opcji jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie taki budżetowy dynks do subarowego kenwooda symulujący oryginalną zmieniarkę.

gra mp3 z karty/usb, ma wyprowadzenie auxa i nie wymaga dłubania przy instalacji. opisywałem go tutaj:

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/2794-audio-w-subaru/page-70#entry2114665

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...