Jump to content

Opinie na temat Subaru BRZ i czym ono się różni od GT86?

Mateusz Domżalski
 Share

Recommended Posts

Według Mirka z SJS między GT86 a BRZ-em są odczuwalne różnice w zawieszeniu na korzyść plejad, ale powtarzam tylko zasłyszaną opinię.

Edited by bakkz

BRZ w wersji Sport ma na pewno lekką szperę (Torsen, min 30% momentu na jedno z kół), bardzo łatwo to poczuć dodając gazu przy wyjściu z zakrętu o 90 stopni. Samochody są delikatnie inne stylistycznie i IMHO, Toyota ma lepsze audio, bo świecący na zielono system w BRZ przy czerwonym podświetleniu zegarów to porażka (także z punktu widzenia jakości dźwięku).

Delikatnie inaczej jest zestrojone zawieszenie - na korzyść Subaru, jak wyszło podczas porównania na torze Kielce (gdzieś na sieci jest filmik).

Większe różnice chyba wychodzą przy kupnie nowego. W Subaru masz gratis świetne szkolenie w SJS i zaproszenie na Plejady. Dodatkowo ja zamówiłem wymianę całej tapicerki w ramach zakupu (wykonanej w Polsce, po dostawie auta), w Toyocie nie było takiej opcji.

No i Subaru występuje w najpiękniejszym na świecie kolorze Blue Mica :)

Edited by Piter-BRZ

I BRZ ma z tyłu szperę... chyba Przyjdzie Than Junior i wszystko powie

:icon_arrow:

Wg specyfikacji ze strony SIP-u szpera jest obecna w wersji Sport. 

jak ja lubie ta szpere - w aktualnej jesiennej aurze przy dynamicznym starcie tylko slychac i czuc szrutu-tu-tu-tu-tu i brz usilnie szuka trakcji  :mrgreen: Ale musza byc do tego zalozone porzadne opony :)

Toyota ma lepsze audio, bo świecący na zielono system w BRZ przy czerwonym podświetleniu zegarów to porażka (także z punktu widzenia jakości dźwięku).

tu znow widac kto jest audiofilem, a kto nie :) Dla mnie, zwyklego smiertelnika, jak i dla wszystkich moich dotychczasowych pasazerow seryjne audio gra wysmienicie - czego zdecydowanie nie mozna bylo powiedziec o radiu w Spec.B.

PS temat dubel, bo jest duzy watek o BRZ przeciez :)

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/48727-subaru-brz/page-44#entry1593298

Edited by Than_Junior

Toyota gt 86  ma w każdym aucie na Polske blokade mechanizmu róznicowego(nawet w najtanszej wersji na 2015 rok).

W BRZ w odmianie podstawowej czyli Active nie ma blokady.

Wiec szukaj BRZ tylko w wersji Sport!

(poza tym wykonczenie wnetrza w wersji Active jest ogolnie mowiac kiiepskie pod wzgledem materiałów,w Sport jest duuuużo przyjemniej i klima automat.)\

Audio gra calkiem ok(w Sport tylko jest,Active bez radia)

No i jak kupisz używane BRZ to jazdy w SJS nie ma  ;) 

Czas oczekiwania na nowego BRZ ok 6 miesiecy,na Gt86 2-3 miesiace.

Edited by wasz_hugo

tu znow widac kto jest audiofilem, a kto nie :) Dla mnie, zwyklego smiertelnika, jak i dla wszystkich moich dotychczasowych pasazerow seryjne audio gra wysmienicie - czego zdecydowanie nie mozna bylo powiedziec o radiu w Spec.B.

Ja radio wyłączam, bo drażni mnie ten zielony, a poza tym uważam, że najpiękniejsza w tym samochodzie muzyka, to dźwięk silnika pomiędzy 4 a 7 tys obrotów :)

Toyota gt 86  ma w każdym aucie na Polske blokade mechanizmu róznicowego(nawet w najtanszej wersji na 2015 rok).

W BRZ w odmianie podstawowej czyli Active nie ma blokady.

Wiec szukaj BRZ tylko w wersji Sport!

(poza tym wykonczenie wnetrza w wersji Active jest ogolnie mowiac kiiepskie pod wzgledem materiałów,w Sport jest duuuużo przyjemniej i klima automat.)\

Audio gra calkiem ok(w Sport tylko jest,Active bez radia)

Raju kiedyś mówił mi, że Active jest wersją targetowaną dla ludzi, którzy i tak go wybebeszą i wstawią swoje mody. Tak, jak to zrobił Przygoński ze swoją GT86.

Raju kiedyś mówił mi, że Active jest wersją targetowaną dla ludzi, którzy i tak go wybebeszą i wstawią swoje mody. Tak, jak to zrobił Przygoński ze swoją GT86.
To była pierwsza myśl po tym, jak zobaczyłem wyposażenie tej wersji.

Dokładnie, całe szczęście, że nie jestem audiofilem. :D Radio jest ok, najważniejsze, że wejście USB jest.  :P