Skocz do zawartości

Opinie na temat Subaru BRZ i czym ono się różni od GT86?


Mateusz Domżalski

Rekomendowane odpowiedzi

BRZ w wersji Sport ma na pewno lekką szperę (Torsen, min 30% momentu na jedno z kół), bardzo łatwo to poczuć dodając gazu przy wyjściu z zakrętu o 90 stopni. Samochody są delikatnie inne stylistycznie i IMHO, Toyota ma lepsze audio, bo świecący na zielono system w BRZ przy czerwonym podświetleniu zegarów to porażka (także z punktu widzenia jakości dźwięku).

Delikatnie inaczej jest zestrojone zawieszenie - na korzyść Subaru, jak wyszło podczas porównania na torze Kielce (gdzieś na sieci jest filmik).

Większe różnice chyba wychodzą przy kupnie nowego. W Subaru masz gratis świetne szkolenie w SJS i zaproszenie na Plejady. Dodatkowo ja zamówiłem wymianę całej tapicerki w ramach zakupu (wykonanej w Polsce, po dostawie auta), w Toyocie nie było takiej opcji.

No i Subaru występuje w najpiękniejszym na świecie kolorze Blue Mica :)

Edytowane przez Piter-BRZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I BRZ ma z tyłu szperę... chyba Przyjdzie Than Junior i wszystko powie

 

:icon_arrow:

 

 

 

Wg specyfikacji ze strony SIP-u szpera jest obecna w wersji Sport. 

 

 

jak ja lubie ta szpere - w aktualnej jesiennej aurze przy dynamicznym starcie tylko slychac i czuc szrutu-tu-tu-tu-tu i brz usilnie szuka trakcji  :mrgreen: Ale musza byc do tego zalozone porzadne opony :)

 

 

 

Toyota ma lepsze audio, bo świecący na zielono system w BRZ przy czerwonym podświetleniu zegarów to porażka (także z punktu widzenia jakości dźwięku).

 

tu znow widac kto jest audiofilem, a kto nie :) Dla mnie, zwyklego smiertelnika, jak i dla wszystkich moich dotychczasowych pasazerow seryjne audio gra wysmienicie - czego zdecydowanie nie mozna bylo powiedziec o radiu w Spec.B.

 

 

 

 

PS temat dubel, bo jest duzy watek o BRZ przeciez :)

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/48727-subaru-brz/page-44#entry1593298

 

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota gt 86  ma w każdym aucie na Polske blokade mechanizmu róznicowego(nawet w najtanszej wersji na 2015 rok).

W BRZ w odmianie podstawowej czyli Active nie ma blokady.

Wiec szukaj BRZ tylko w wersji Sport!

(poza tym wykonczenie wnetrza w wersji Active jest ogolnie mowiac kiiepskie pod wzgledem materiałów,w Sport jest duuuużo przyjemniej i klima automat.)\

Audio gra calkiem ok(w Sport tylko jest,Active bez radia)

No i jak kupisz używane BRZ to jazdy w SJS nie ma  ;) 

Czas oczekiwania na nowego BRZ ok 6 miesiecy,na Gt86 2-3 miesiace.

Edytowane przez wasz_hugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu znow widac kto jest audiofilem, a kto nie :) Dla mnie, zwyklego smiertelnika, jak i dla wszystkich moich dotychczasowych pasazerow seryjne audio gra wysmienicie - czego zdecydowanie nie mozna bylo powiedziec o radiu w Spec.B.

 

 

 

 

Ja radio wyłączam, bo drażni mnie ten zielony, a poza tym uważam, że najpiękniejsza w tym samochodzie muzyka, to dźwięk silnika pomiędzy 4 a 7 tys obrotów :)

Toyota gt 86  ma w każdym aucie na Polske blokade mechanizmu róznicowego(nawet w najtanszej wersji na 2015 rok).

W BRZ w odmianie podstawowej czyli Active nie ma blokady.

Wiec szukaj BRZ tylko w wersji Sport!

(poza tym wykonczenie wnetrza w wersji Active jest ogolnie mowiac kiiepskie pod wzgledem materiałów,w Sport jest duuuużo przyjemniej i klima automat.)\

Audio gra calkiem ok(w Sport tylko jest,Active bez radia)

Raju kiedyś mówił mi, że Active jest wersją targetowaną dla ludzi, którzy i tak go wybebeszą i wstawią swoje mody. Tak, jak to zrobił Przygoński ze swoją GT86.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu znow widac kto jest audiofilem, a kto nie :) Dla mnie, zwyklego smiertelnika, jak i dla wszystkich moich dotychczasowych pasazerow seryjne audio gra wysmienicie - czego zdecydowanie nie mozna bylo powiedziec o radiu w Spec.B.

 

Dokładnie, całe szczęście, że nie jestem audiofilem. :D Radio jest ok, najważniejsze, że wejście USB jest.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...