Skocz do zawartości

Podświetlenie kabiny FOREK MY06


markus22100

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule chodzi o podświetlenie kabiny, które powinno się zaświecać po otworzeniu drzwi a nie zapala się.

Rodzi się pytanie dlaczego? No właśnie postanowiłem połączyć przednie lampki do czytania z środkową by się zapalały po otwarciu drzwi razem z tą na środku. Oczywiście zrobiłem małą roszadę kabelków przy lampce z przodu bo taka jest potrzebna i gdzieś w trakcie musiałem niefortunnie dotknąć, którymś kabelkiem tam gdzie nie trzeba i przestało działać. Dodam, że włączenie na stałe działa tylko brak przy otwieraniu i zamykaniu drzwi (brak ściemnienia i rozjaśnienia) lampki. Bezpieczniki sprawdzone.

Gdzie szukać przyczyny co mogło się spalić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wczesniej dzialalo jak otwierales drzwi? Ja mialem to samo w toyocie i jak zdjalem podsufitke to po prostu srodkowa lampka nie byla podlaczona pod wlaczniki drzwi, i trzeba bylo dolozyc kabel. Moze masz tak samo?

No raczej tak nie mam bo wszystko jest podłączone i wcześniej świeciło, ale dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać przyczyny co mogło się spalić?

 

Na 99.9% Keyless Cont Unit. Nie zmieniałeś czasem żarówki np, na ledową ? Mostkowanie które opisałeś oczywiście też mogło być przyczyną i najprawdopodobniej było :(

W MY06 moduł znajduje się za schowkiem kabiny tóż przy podszybiu. Wyjmij moduł otwórz i zobacz czy przypadkiem nie jest upalona jakaś ścieżka.

post-14719-0-79771800-1413810248_thumb.jpg

Edytowane przez Kamaryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie szukać przyczyny co mogło się spalić?

 

Na 99.9% Keyless Cont Unit. Nie zmieniałeś czasem żarówki np, na ledową ? Mostkowanie które opisałeś oczywiście też mogło być przyczyną i najprawdopodobniej było :(

W MY06 moduł znajduje się za schowkiem kabiny tóż przy podszybiu. Wyjmij moduł otwórz i zobacz czy przypadkiem nie jest upalona jakaś ścieżka.

Tak się składa że zmieniałem zwykłą żarówkę na ledową ale czy to mogłoby być przyczyną.

A czy da się to jakoś naprawić czy trzeba wymieniać tą część na nową. I jeśli się orientujesz to ile może to cudo kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

...Nie mogło a na 100% było przyczyną (zresztą gdzieś to wcześniej opisywałem) żarówka led którą założyłeś była bez modułu CAN-BUS komputer zwariował bo myślał że jest spalona a ona przez pewien czas i tak stawiała opór bo sprawna była i zrobiło się czarno na ścieżce !

    Samo udrożnienie ścieżki (zlutowanie) jedynie da efekt ciągłego świecenia lampki na podsufitce nawet po uzbrojeniu alarmu. Nie podmieniaj modułu bo auta nie odpalisz każdy klucz ma immo i jest zakodowany (wtedy droga zabawa z kodowaniem, a moduł w ASO o ile dobrze pamiętam w granicach >1000zł) niestety czeka Cię wizyta u mądrego elektronika. Pytałeś też o koszty z tym związane, do tej pory spotkałem 3 przypadki którego sam oczywiście doświadczyłem (bo nie miałem na to czasu) w pozostałych było; 60zł i coś około 200zł.

Suma sumarum wszystko wróciło do normy i w forku znów zrobiło się jasno nocą.

Powodzenia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie ratujcie.. Mam to samo, też testowałem ledy-y i nie działa wyłączanie lampki nad kanapą po zamknięciu drzwi, także podświetlenie stacyjki świeci się cały czas.. Ale pacjent to forek SG 2003. Czy tam też jest taki unit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

...Nie mogło a na 100% było przyczyną (zresztą gdzieś to wcześniej opisywałem) żarówka led którą założyłeś była bez modułu CAN-BUS komputer zwariował bo myślał że jest spalona a ona przez pewien czas i tak stawiała opór bo sprawna była i zrobiło się czarno na ścieżce !

    Samo udrożnienie ścieżki (zlutowanie) jedynie da efekt ciągłego świecenia lampki na podsufitce nawet po uzbrojeniu alarmu. Nie podmieniaj modułu bo auta nie odpalisz każdy klucz ma immo i jest zakodowany (wtedy droga zabawa z kodowaniem, a moduł w ASO o ile dobrze pamiętam w granicach >1000zł) niestety czeka Cię wizyta u mądrego elektronika. Pytałeś też o koszty z tym związane, do tej pory spotkałem 3 przypadki którego sam oczywiście doświadczyłem (bo nie miałem na to czasu) w pozostałych było; 60zł i coś około 200zł.

Suma sumarum wszystko wróciło do normy i w forku znów zrobiło się jasno nocą.

Powodzenia

Kamaryn... Orientujesz się,czy Forek MY'04 musi mieć zmieniane żarówki podświetleń na CAN-BUS? Z tego co się orientuje ten "system" jest używany od nieco młodszych modeli Subarynek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek nie potwierdzę tego w 100% ale ostatnio pewien forumowicz prosił o sprawdzenie forka (z ogłoszenia) pacjetem był SG z 2003 wszystko wskazywało na to że zadbany i godny uwagi egzemplarz ale... oświetlenie nie działało przy stacyjce nie świeciło więc zapytałem co jest nie tak, po czym sprzedający oznajmił że chciał wymienić żarówkę bo się spaliła ale miał za słabą :) i nie zakładał jej wogóle !

Nie wiem jak na to patrzeć ale niby czemu nie świeciła ta przy stacyjce, o której nawet nie wspomniał a zwróciłem szczególnie na nią uwagę ?!

 

Myślę że jednak warto się w takowe zaopatrzeć z uwagi na ryzko i śmieszną różnicę w cenie.

 

PS: coś jednak na rzeczy jest sam szukam odpowiedzi i ciężko coś konkretnego znaleźć, a najbardziej dręczy mnie to że nie raz już zmieniałem zwykłe na ledy i nigdy nic się nie przepaliło ! (w kilku autach z grupy VAG jedyne co wyskoczyło to bład spalonej żarówki, po zmianie wszystko w róciło do normy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamarynku... Dupa:) Są problemy, natury których jeszcze nie zgłębiłem. Mianowicie:

 

1. Przełącznik Bright On/Off nie działa (to akurat jest zrozumiałe przy ledach).

2. Wiecznie włączona kontrolka R.Diff Temp i Ręcznego (wypiąłem później tę odpowiadającą za wajchę).

3. Delikatnie podświetlona kontrolka ABS (oczywiście rozświetla się w pełni przy przekręceniu kluczyka na czas testu).

 

Czy kontrolka symbolizująca przeciwmgłowe przednie oraz ta od Cruise powinny się rozświetlać? Tempomat działa - kontrolka nie. Przeciwmgłowe włączone - kontrolka nie. Będę pewnie dalej coś kombinował jutro u sprzedawcy Rysia;-) Troszkę droższe niż na alledrogo, ale mogę na miejscu je wymieniać.

 

Nie wiem, czy coś wylookasz na załączonych zdjęciach (strzelone na szybko z tel.), ale za uwagi będę wdzięczny.

 

Ps. Podświetlenie kabiny/bagażnika (wszystko ledy nonCAN-BUS) wymienione i zero problemów. Pięknie się wyłączają przy zamykaniu autka. Postojówki - LEDy Philips.

post-6466-0-41032300-1423608402_thumb.jpg

post-6466-0-48945600-1423608429_thumb.jpg

Edytowane przez radek_shin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zagwostka jest niezła !

 

1. Bright ten na przełączniku zespolonym (lewa strona) wstyd pisać ale nigdy go nawet nie przekręcałem (jedyne co w forku przyciskam to sprzęgło i gaz  :D  więc nie mam pojęcia za co odpowiada !   Bright pod navi rozświetla radio i samą navi   ale pierścień ?

2. Z temperaturą oleju w tylnym dyfrze to bym się trochę przejął bo jeśli świeci to jest zbyt wysoka temperatura oleju i jak coś ledy nie powaliły to pewnie coś nie teges z oliwą a może tylko czujnik.

3. Po przeczytaniu pkt 3 widzę że mogłeś uwalić całe zegary :( nie pamiętam ale chyba na forester org widziałem foty zegarów które raz jasno a raz ciemno świeciły...wiem że po wymianie było OK! Ale nie chce niepotrzebnie martwić i sugerować. Ogólnie rzadki temat, na pewno sprawdziłbym poz.2 bo to nie przelewki (serwisówka str. 66) a potem szukał przyczyn w tych wszystkich modułach pod kolumną kierownicy pod schowkiem.

 

 

 

PS: W bagażu mam jasno jak w dzień aż głupio go otwierać w nocy (każdy patrzy) led cree no can bus :)

Odpięcie AKU na 15-20 min ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle  :P

1. Bright służy do zmiany natężenia podświetlenia zegarka, wskaźnika temp.otoczenia etc. :) Nieprzydatny bajer.

2. Czujnik w porządku, oliwa też :) Po prostu Ledy są tak czułe, że prąd płynący przez układ cały czas je zasila. W tych miejscach założyłem z powrotem tradycyjne żaróweczki i jest ok.

3. Kontrolka ABS była rozświetlana przez bardzo mocne LEDy ;) Wszystko wróciło do normy:) 

Nie mam także nigdzie wskaźnika "Cruise", więc jestem spokojny. Lampka jest tylko przy przełączniku. Podobnie przy przeciwmgłowych przednich:) Za cholerę mi nie zapalają się na "zegarach", a jedynie wskaźnik przy przełączniku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak z halogenami miałem kiedyś, że na blacie nic się nie pojawiało a świeciły, po zmianie na inne led pomogło.

Ktoś pytał więc tak u mnie  to wygląda:

 

 

 

PW Marcin ledy nie są do dupy tylko do świecenia (dałeś 8zł za 6 ledów :blink: więc sam sobie odpowiedz jakiej są jakości, no i zmień jak najszybciej :P

                       poza tym z  ledami to jest  jak z ryżem, jak chinol zje dobry ... ;)

post-14719-0-12063800-1423686691_thumb.jpg

post-14719-0-30520800-1423686693_thumb.jpg

post-14719-0-73922700-1423686695_thumb.jpg

Edytowane przez Kamaryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tak ;)

Przepraszam za jakość, ale na szybko teraz telefonem walnąłem po powrocie ze służby.

 

Ps. Ty tam masz, Kamarynie, CRUISE???? Za cholerę u mnie na zegarach tej kontrolki nie znalazłem mimo, że tempomat mam (i działa!).

post-6466-0-04310900-1423690838_thumb.jpg

Edytowane przez radek_shin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruise mam i Ty też powinieneś mieć może żarówka padła. Świeci na zielono (foto 1 u mnie) między poziomem paliwa a temperaturą. Poświeć pod kątem latarką ale myślę że skoro jest tempo to i cruise

 

PS: U was też tyle kamer na skrzyżowaniach ? Robi się nieciekawie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni ma :P Mom ino diodke przy przełączniku ;)

Poza tym Ty tam masz jeszcze jakieś świecące MODE-SRODE :biglol:  Kolejny bajer jakiś. Wiesz...Ja tam mam zubożałego Forka MY'04 ;) Może to się po lifcie pojawiło?

 

Edit: GÓpek ze mnie - toż to sterowanie z kiery :yahoo:

Edytowane przez radek_shin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Przełącznik jest, ma 3 pozycje, i w żadnej z nich nie zapalają się przednie lampki. A przednie lampki mają sprawne żarówki, bo klikając przełącznik ręcznie obydwie się zapalają. Jak coś to ja mam forestera 2004 rok. No i szyberdach jeżeli to coś zmienia. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik jest, ma 3 pozycje, i w żadnej z nich nie zapalają się przednie lampki. A przednie lampki mają sprawne żarówki, bo klikając przełącznik ręcznie obydwie się zapalają. Jak coś to ja mam forestera 2004 rok. No i szyberdach jeżeli to coś zmienia.  
Poprawka. Z przodu w MY06 nie ma światła górnego. Są tylko spoty sterowane z przycisków. Światło górne jest tylko nad kanapą i w bagażniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...