Jump to content

Wycie,buczenie powyżej 130km/h

Bo_Lo

Recommended Posts

Ostatnio zauważyłem pewien problem .Jadąc z z prędkością powyżej ok130km/h(dokladnie jak predkoscionierz pokazuje140 ,gps niecale 130) zaczyna się dość nagle robic halas,trudny do zlokalizowania(wydaje sie ze bardziej z tylu)cos chuczy,wyje.Momentalnie przestaje wyc jak wrzucę luz lub predkosc spadnie poniżej 130.

Czy to mogą być opony?mam letnie conti F1 (jodełki) rozm 205/45r16 ( felgi od toyoty celiki )ale stare kapcie 10letnie.

Na poprzednich letnich(185/65r14) jechałem 180 i byla cisza.

Edited by Bo_Lo

Opony, dyfer, łożysko. Najprościej wrzucić inne opony na chwilę - załóż szybciej zimówki i będziesz wiedział. Każda opona daje inny hałas przy konkretnych prędkościach. Dziwi mnie tylko, że przestaje buczeć jak wrzucasz luz - co wskazywałoby na coś w napędzie.

No właśnie .Mnie tez to niepokoi.Z drugiej strony dyfer nie powinien wyć niezależnie czy na biegu czy na luzie?Postaram sie jutro wrzucic filmik.

No właśnie,a u mnie jest.Z tym ze wrzucalem luz akurat przy tych 130 i może tu znaczenie miał spadek prędkości.Rano jak będę wracał z pracy pocisne troche szybciej tak pow 150 i wtedy wcisnę sprzęgło i zobaczymy czy tez hałas zniknie

Hmm,dziwna sprawa .Wracajac z pracy jechałem przez chwile ok 160 i cisza(jak na impreze;))

Przy ok 130 przez moment bylo ciut głośniej,ale mysle ze to kwestia wydechu i rezonansu.Teraz skojarzylem ze jakiś czas temu odkrylem ze oslona trmermiczna backboxu opiera sie o wieszak i ja dogiąłem żeby tak nie bylo.Może to wydech wpadał w taki rezonans i stad ten hałas przedtem.