Skocz do zawartości

polskie tarcze hamulcowe MIKODA - czy warto?


Kralky

Rekomendowane odpowiedzi

Mikoda z tego co mi wiadomo produkowała przez jakiś okres dla Brembo. Mailem w Audi założone te nawiercane ale z tego co pamiętam dość szybko zjadały klocek a jeździłem na Ferodo Premier

 

 

Cytat chlopaka z innego forum który pracował w ATM w czestochowie

 

 

"a ja wam powiem jedno mikoda z częstochowy i brembo również z częstochowy są PRODUKTEM IDENTYCZNY, ODLEWANY W JEDNEJ FABRYCE A OBRABIANYM W DRUGIEJ I PAKOWANY DO DWÓCH ROŻNYCH PUDEŁEK!!! i jeśli ktoś jeździ normalnie i czasem szaleje to w zupełności mu te tarcze starczą.Powtórzę jeszcze raz jak ktoś nie załapał, Mikoda produkuje Brembo obrabia i w ten oto sposób macie swoje ukochane tarcze." :-)

Edytowane przez kubabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie buty! Czyli nacinane Brembo z IC za ~150pln to Mikody. No to w sumie jeden czort co się założy.


Tyle tylko, że o Mikodach każdy pisał w samych superlatywach, a o Brembo przeciwnie.

Ale to pewnie tak jak z najtańszą wodą mineralną z marketu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widziałem kiedyś test różnych kombinacji tarcz i klocków w jakimś fiacie. Materiał tarczy miał pomijalny wpływ na osiągi hamulców więc śmiem twierdzić że jak tanie tarcze się nie rozpadną to jedyne co może się stać to zużyją się szybciej. A to czy się pokrzywią to loteria niezależnie od producenta, oczywiście droższe markowe tarcze mają mniejsze teoretycznie prawdopodobieństwo że to się stanie.

Poszedł bym dalej. Tarcze z kiepskiego materialu na 100% sie pokrzywią przy upalaniuz dobrymi klockami.

A brembo gładkie za 150€ na 120% z klockami CL od 5+

Malowanie na niektórych tarczach pokaże temperature przy której pracowały. U mnie wszystkie malowania bledną :( i wiekszość tarcz sie krzywi. Nacinane trochę później. Lanos jest jednak ciężki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z innej beki, ostatnio Hołek reklamuje jakieś Breck'i, niby polskie, dobre, itd...

Jeśli firmuj swoim nazwiskiem jakiś produkt, teoretycznie nie może być on (ten produkt) zły.

To jak z tymi Breck'ami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brecki założyłem do dwóch dupowożów.

Jeden całe 75 Kuca, drugi 50 i spowalniają jak złe :yahoo:

Jakość wykonania nie mam nic do zarzucenia, cena super, ale jak to się sprawdzi przy dużej mocy.

I przy większej prędkości, nie mam pojęcia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Miałem tarcze Mikoda (nawiercane, z klockami Ferodo Performance) w Hondzie Civic 6g, której raczej nie oszczędzałem i hamowało to bardzo poprawnie, nic nie biło, nic nie pękło, auto sprzedałem i nowy właściciel jeszcze długo na tych tarczach jeździł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...