Skocz do zawartości

Navi kenwooda (fabryczne impreza My08) - bluetooth nie może pobrać kontaktów?


Hrumque

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Nawigacja-multimedia fabryczne typu jak poniżej:

nav9.JPG

Pomijam jakość tego tworu (soft nawigacyjny tak z 5 lat przestarzały interfejsem, LCD paskudny, zegary na INFO słabo czytelne i nieprzydatne itd) - ale ma wbudowanego bluetootha, i to działa.
Oprócz jednej rzeczy - nie udaje mi się pobrać kontaktow w z telefonu. Probówałem z dwoma telefonami (oba - android 4.2) - gdy wybieram synchronizację kontaktów - pojawia się komunikat, że "bluetooth device disconected" i koniec. Jak anuluje przesyłanie - połączy się ponownie (jako głosnomówiący) i da się rozmawiać.

 

Ki czort ? czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tylko po co to robic?

 

bo wybranie kontaktow uzywajac navi jest 10x wolniejsze niz wybranie glosowe kontaktu z telefonu.

i zapewne gdy dodajesz kontakt to musisz to synchronizowac z navi od nowa.

 

przynajmniej tak mysle ze jest z androidem bo z ios siri zalatwia sprawe kompleksowo (oczywiscie zeby nie bylo tak wesolo to ios8 kompletnie spieprzyl sprawe i nic nie dziala jak powinno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co to robic?

Nie do wybierania, ale do tego, że jak ktoś dzwoni - to żebym widział kto (bez patrzenia na komórkę).

Spodziewałem się, że to będzie proste i będzie działało normalnie, bo wszędzie gdzie zestawy w samochodach mam, takie coś działa "od pierwszego dotknięcia" (nic nie trzeba instalować, niczego w telefonie wybierać, jedynie po zlinkowaniu na BT telefonu "pobierz/synchronizuj kontakty" , kilka minut przesyłania (~500 kontaktów z kilkoma nr każdy) i gotowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nawet po zgraniu książki do navi nie będzie chciała Ci pokazać kto dzwoni, a wyświetli jedynie numer. Subaru... u mnie w forku też mam BT ale bez navi i tam też jest problem z listą kontaktów... mogę siedzieć 3 dni w samochodzie i się nie zgra. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje kto dzwoni. Tylko numery musisz mieć wprowadzone pełne czyli z +48

 

Ja sie poddałem. Wpisałem sobie pare najcześciej dzwoniących osób a z reszta mam Niespodziankę. Ale ale.... Jutro sprawdzę ale np mozesz streamowac muzykę z komputera wiec może łatwiej jest wysłać kontakty z kompa?

 

Edit :

 

wiec... Transfer kontaktów z komputera jak najbardziej ok, idzie pięknie i bezbłędnie. Problem w tym ze zamiast polskich znaków mamy krzaczory a nie będę zmieniał kontaktów przecież.....

 

Czyli da sie ale kiszka :)

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny kamyk do stosiku p.t. "wywalić do dziadoskie navi"
Tylko że jest, i działa - kulawo ale jest, więc po co wydawać jakąkolwiek kasę?

Szczerze mówiąc - to chyba subaru trochę przegina. Ja rozumiem - to jest STI, to ma jechać , a wszystko inne jest nieważne, co się da zrobić prosto - robimy prosto by było lżejsze i mniej awaryjne, ale ta "topowa stacja multimedialna - nawigacja" to tak z 5-10 lat wstecz za resztą świata. 2008 rok a to nie zna czegoś takiego jak USB? Chodzi chyba na windows CE, z 100MHz procesorem? Ekran lcd - tak marnego to nawet chińczyki teraz nie wkładają do swoich sprzętów budżetowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny kamyk do stosiku p.t. "wywalić do dziadoskie navi"

Tylko że jest, i działa - kulawo ale jest, więc po co wydawać jakąkolwiek kasę?

Szczerze mówiąc - to chyba subaru trochę przegina. Ja rozumiem - to jest STI, to ma jechać , a wszystko inne jest nieważne, co się da zrobić prosto - robimy prosto by było lżejsze i mniej awaryjne, ale ta "topowa stacja multimedialna - nawigacja" to tak z 5-10 lat wstecz za resztą świata. 2008 rok a to nie zna czegoś takiego jak USB? Chodzi chyba na windows CE, z 100MHz procesorem? Ekran lcd - tak marnego to nawet chińczyki teraz nie wkładają do swoich sprzętów budżetowych?

 

Zestaw głośnomówiący może nie jest najlepszy, ale za to z navi jestem bardzo zadowolony i ja osobiście nie zamieniłbym ją na inną. Nie mam też zastrzeżeń odnośnie ekranu, stabilności czy prędkości działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja dokladnie tak samo uwazam, zdecydowanie bardziej pasuje mi UX niz google maps.

 

"+" i "-" sa latwo dostepne, nie gada za duzo :), jest przejrzysta.

 

sherif, a jakie masz mapy? :) masz cos aktualnego? PW? :D

Witam, mam mape europy wschodniaj z 2010

Potrzebna instalka

Blurtooth do fabrycznej navigacji Subaru impreza 2008

Edytowane przez djstefan21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...