Skocz do zawartości

Outback 2014 demontaż podłokietnika, uchwyt na telefon


Jason

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

jestem nowym Użytkownikiem.

 

Potrzebuje zdemontować podłokietnik w Outbacku 2014, żeby doprowadzić zasilnie kabelkiem USB do ładowania telefonu bliżej kierownicy (nie lubię jak przewody sterczą). Czy ktoś ma doświadczenie jak zdemontować, lub spotkał się w internecie z manualem demontażu?

 

Swoją drogą długo szukałem odpowiedniego miejsca i uchwytu na telefon. Znalazłem uchwyt na kratkę wentylacyjną Tomtom (uchwyt solidny, ale samo mocowanie do kratki na zatrzask jest z góry skazane na wypadnie. Tanio kosztował 29zł więc kupiłem na próbę). Możecie uchwyt sprawdzony polecić? Oglądałem firmy brodit, ale do tego modelu jest montaż tylko na słupku szyby lub na tunelu - oba mi nie pasują:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie drugie po co ? Przecież nawet podstawowa wersja OBK ma obsługę BT.  No chyba że ktoś dużo korzysta i chce mieć telefon "pod ręką". 

 

Odnośnie przeprowadzenia kabli to w poprzedniej wersji należało zacząć rozbieranie od obudowy lewarka. W MY14 pewnie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że chcesz podpiąć ładowarkę do gniazda w podłokietniku a kabel ukryć w tunelu i przeprowadzić bliżej kierownicy?

 

Tak dokładnie chce przeciągnąć bliżej kierownicy kabelek ze złączem micro usb, pod plastikami, zeby go nie było widać bo tego nie lubie:)

pytanie drugie po co ? Przecież nawet podstawowa wersja OBK ma obsługę BT.  No chyba że ktoś dużo korzysta i chce mieć telefon "pod ręką". 

 

Odnośnie przeprowadzenia kabli to w poprzedniej wersji należało zacząć rozbieranie od obudowy lewarka. W MY14 pewnie jest podobnie.

 

Telefon w moim przypadku dobrze jak jest widocznym miejscu wiec w stabilnie w uchwycie w zakresie wzroku (można wybrać numer, maila przeczytać). Rozmowa naturalnie przez BT wbudowany. Do uchytu doprowadzone ładowanie - wystarczy wpiąć wtyk. Miałem tak w poprzednim aucie - zestaw własnie Tomtom 3 w 1 (uchwyt do szyby solidny, mocny + zestaw BT wbudowany + ładowanie telefonu. Swoją drogą polecam, używałem ok 2 lat, teraz kolega używa za całość dałem ok 300zł).

 

A wiec jak by ktoś miał pomysł jak doprowadzić kabelek pod plastkiami/tapicerką, a najważniejsze jak wydobyć go spod podłokietnika (gdzie jest 12V) proszę o info:)

Edytowane przez Jason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat montują CB w podłokietniku i przeprowadzając przewody od anteny i zewnętrznego głośnika.

Zdjąłem tylną zaślepkę obudowy podłokietnika - z tego, co pomiętam, wystarczyło ją szarpnąć w kirunku tylnej kanapy. Uzyskuje się wtedy dostęp do tylnej ściany "właściwego" podłokietnika. Wywierciłem w nim dwa małe otwory, przez jeden wprowadziłem przewód od głośnika, przez drugi od anteny. Po założeniu zaślepki na miejsce niczego nie widać. Przewód przeprowadziłem pod szyną od fotela, prosto do głośnika pod fotelem kierowcy.

Przewód można bez problemu poprowadzić dalej w stronę przodu samochodu odchylając lekko dolną krawędź plastiku "obejmującego" tunel środkowy (na styku z wykładziną podłogową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Próbowałem bezskutecznie zdemontować " tylną osłonę podłokietnika" Czy ten element widoczny na zdjęciu należy pociągnąć do tyłu? Widzę, że to najprostsza metoda zasilenia telefonu o o którym pisałem wcześniej.

 

Chciałbym przy okazji z tyłu podłokietnika zamontować gniazdo zapalniczki dla pasażerów z tyłu (wykonać otwór i zamontować dokupione gniazdo zapalniczki). Jakie są doświadczenia przy świadczeniach gwarancyjnych w takich przypadkach jeśli chodzi o taką przeróbkę? W instalację elektryczną wpinał się nie będę - chce wpiąć tylko do gniazda, żeby serwis nie miał nic przeciwko:)

 

 

post-18131-0-01596800-1414352336_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...