Skocz do zawartości

Jaka kamera cofania


raph

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kamery często mają diody podczerwieni. Widoczność lepsza w nocy niż w dzień.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Ale kolega coś takiego spotkał w kamerach do aut? Chyba nie byłoby to do końca bezpieczne? Systemy wspomagające jazdę i wykrywajace przeszkody nie bazują przypadkiem po części na odbijanej ir? O ile kojarzę to coś z vag-a udaje się zatrzymać w miejscu swiecac w lipko laserem (takim wskaźnikiem tylko ze dość mocnym). Bo promienniki są i dobrze dają radę w kamerach monitoringu
Oczywiście moja kamera cofania miała diody. Kamera jest z tyłu skierowana w dół, uruchamia się w momencie cofania...

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6361158669

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kamery często mają diody podczerwieni. Widoczność lepsza w nocy niż w dzień.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Ale kolega coś takiego spotkał w kamerach do aut? Chyba nie byłoby to do końca bezpieczne? Systemy wspomagające jazdę i wykrywajace przeszkody nie bazują przypadkiem po części na odbijanej ir? O ile kojarzę to coś z vag-a udaje się zatrzymać w miejscu swiecac w lipko laserem (takim wskaźnikiem tylko ze dość mocnym). Bo promienniki są i dobrze dają radę w kamerach monitoringu
Oczywiście moja kamera cofania miała diody. Kamera jest z tyłu skierowana w dół, uruchamia się w momencie cofania...

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6361158669

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Daje to rade ?:) Ogólnie nigdy mi się kamery montowane w ramce nie podobały ale że cena mocno słuszna może by się warto zastanowić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W związku z tym, że żona czasem jeździ moim "maleństwem" to trochę się obawiam o jej umiejętności parkowania. Zresztą sama mówi, że nie lubi parkować moim autem, bo nie ma wyczucia, bo boi się że o coś zawadzi...dlatego postanowiłem ułatwić jej życie i zamontować kamerkę cofania. Rozważam coś w tym stylu https://smartcams.pl/58-kamery-cofania-z-lusterkiem-wstecznym Czy warto instalować takie cuda? Macie jakieś doświadczenie? Pomoże to żonie nabrać pewności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery, niestety prawie wszystkie, mają ogromną wade- brudza się niewspolmiernie i okrutnie w sezonie zimowym. Jak przychodzi zmrok to w ogóle lipa się robi. Wiem, vag chyba w tiguanie montuje na kamerę spryskiwacz ale to jest wyjątek. Osobiście bardziej ufam czujnikom a najbardziej własnym oczom. Nie odwazylbym się cofać w nieznanym terenie tylko wg kamery

melduje ze nic nie musze

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, recki napisał:

Kamery (...) brudza się niewspolmiernie i okrutnie w sezonie zimowym.

 

Przed cofaniem trzeba je przetrzeć, nawet palcem. Pomaga w 100%.

 

1 godzinę temu, recki napisał:

Nie odwazylbym się cofać w nieznanym terenie tylko wg kamery

 

I to jest kwintesencja wszystkiego, co dotyczy wszelkiego rodzaju ułatwiaczy - kamer, wzroków, komputerów, nawigacji ...

Kamera jest jedynie miłym i niewątpliwie przydatnym pomocnikiem, ale nie można jej ufać bezkrytycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ffreakers napisał:

W związku z tym, że żona czasem jeździ moim "maleństwem" to trochę się obawiam o jej umiejętności parkowania. Zresztą sama mówi, że nie lubi parkować moim autem, bo nie ma wyczucia, bo boi się że o coś zawadzi...dlatego postanowiłem ułatwić jej życie i zamontować kamerkę cofania. Rozważam coś w tym stylu https://smartcams.pl/58-kamery-cofania-z-lusterkiem-wstecznym Czy warto instalować takie cuda? Macie jakieś doświadczenie? Pomoże to żonie nabrać pewności?

Kamery cofania zazwyczaj maja szeroki kąt widzenia co zaburza proporcje. Wydaje ci sie, ze przejedziesz a w rzeczywistosci mozesz zawadzić. Pomagają w zasadzie tylko w końcowej fazie parkowania tyłem czyli dojezdzaniu do obiektu. 

 

Jeśli żona ma problemy z czuciem auta podczas cofania, to moim zdaniem zamiast takiej kamery, jako wspomagacz lepiej zamontować czujniki cofania. A najlepiej poćwiczyć na placyku i nauczyć sie korzystać z dobrze ustawionych lusterek bo to one są najbardziej pomocne w manewrowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptasi0r dobrze mowi. Najlepiej moim zdaniem kupic kamerke z czyjnikami cofania. Sa dostepne taki na ali. Masz wtedy na ekranie obraz z kamerki + paski z czujnikow pokazujace Ci jak daleko jest do przeszkody. Dobrze tez kamere zamontowac gdzies wyzej zeby widziec w niej samo auto, inaczen ciezko zlapac punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ptasi0r dobrze mowi. Najlepiej moim zdaniem kupic kamerke z czyjnikami cofania. Sa dostepne taki na ali. Masz wtedy na ekranie obraz z kamerki + paski z czujnikow pokazujace Ci jak daleko jest do przeszkody. Dobrze tez kamere zamontowac gdzies wyzej zeby widziec w niej samo auto, inaczen ciezko zlapac punkt odniesienia.


Widzę temat nie zdechł. :)

W sumie - po co wybierać, jak można mieć dwa w jednym?

Czy ktoś może polecić jakiś konkretny model? A jak jeszcze ma go w Legacy IV MY05 to już w ogóle idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...