Skocz do zawartości

Jaka kamera cofania


raph

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Mogę odradzić bezprzewodową. 

Nie podzielam Twojego zdania.  Mam  taką  w   busie.

Wygoda przy  instalacji  Jakość  obrazu wystarczająca.

Owszem, czasami  coś  zaśnieży   na  ekranie  ale   to 1 na 10 przypadków.

Bez wahania założyłbym   ponownie  zestaw  bezprzewodowy.

Również  do OBK  MY07  zastanawiałem się  nad kamerą  cofana  ale nasz  wyświetlacz nie  obsługuje chyba   takich  cudów.

Idealnym rozwiązaniem  jest  radio z dużym wyświetlaczem, nawigacją  i możliwością  podłączenia  kamery.

Na  rynku są  kamery montowane  w miejsce oświetlenia   tablicy rej. Doskonałe  i dyskretne  rozwiązanie  a dodatkowo  nie  musisz   niczego wiercić.

Czujniki  cofania  w  dostawczaku też  mam bezprzewodowe.  W poprzednim   busie  takie  własnie  przelatały 10 lat  bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się zorientować w kosztach. Możecie polecić jakieś modele o przyzwoitej jakości?

Nie wiem czego oczekujesz od kamery. Ja mam taka za 150zl montowana w miejscu oświetlenia rejestracji, podnietą jest pod navi. Jakość jest ok, ale jak jest ciemno czy mocno pada to kiepsko widać. Czasem jeżdzę sportage która ma taka kamerę oem i jakość podobna.

Osobiście wole jednak bardziej czujniki niż kamerę.

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

 

Chciałbym się zorientować w kosztach. Możecie polecić jakieś modele o przyzwoitej jakości?

Nie wiem czego oczekujesz od kamery. Ja mam taka za 150zl montowana w miejscu oświetlenia rejestracji, podnietą jest pod navi. Jakość jest ok, ale jak jest ciemno czy mocno pada to kiepsko widać. Czasem jeżdzę sportage która ma taka kamerę oem i jakość podobna.

Osobiście wole jednak bardziej czujniki niż kamerę.

 

Ja bym chciał coś co działa także dobrze w trudnych warunkach - także w ciemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich albo cena  będzie  "Jak  na Batorym".

Żadna   kamera nie  bedzie   dobrze  widziała  w ciemości.

Musiałbyś   zamontować  chyba  reflektory   robocze  to być  może  doświetlą     kamerę.

Najlepszym rozwiązaniem będzie  i kamera  i czujniki cofania.  W takiej   parze   bedziesz  zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

podnietą jest pod navi.

Prawie oplułem monitor... :D

 

 

ehhh ten iPad :rolleyes:

 

 

Witam,

 

Chciałbym się zorientować w kosztach. Możecie polecić jakieś modele o przyzwoitej jakości?

Nie wiem czego oczekujesz od kamery. Ja mam taka za 150zl montowana w miejscu oświetlenia rejestracji, podnietą jest pod navi. Jakość jest ok, ale jak jest ciemno czy mocno pada to kiepsko widać. Czasem jeżdzę sportage która ma taka kamerę oem i jakość podobna.

Osobiście wole jednak bardziej czujniki niż kamerę.

 

Ja bym chciał coś co działa także dobrze w trudnych warunkach - także w ciemności.

 

 

Nie spotkałem takich, nawet w autach Premium.

Żeby działała w ciemności musi mieć podczerwień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Jakieś nowości w temacie? Zakupiłem stację GMS i wypada kupić jakąś kamerkę ? Niestety pomimo, ze GMS ma troche dedykowanych kamer to do subaru nic więc pozostaje uniwersalna:

 

55806278218106659116_thumb.jpg

 

Cena: ok. 250zł.

 

Nie wiem jak z innymi kamerkami ale zakładam, że połączenie radio + kamera jednego producenta = szybki i bezproblemowy montaż.. no ale może macie jakies inne sprawdzone urządzonka..? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejjjj Panowie koledzy! Tak kłamać kolegę! Wiekszosc kamer zadziała w ciemności! Masz przecież lampke cofania! Legacy 05 z kamerą fabryczna do czajnis multimedia stejszyn dają całkiem spokojnie sobie radę bez nawet księżyca. Obrazem nie da sie rozkoszować ale widać. Problemem jest syf z drogi ale tego nie przeskoczysz

 

Tapataknięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brud a szczególnie w połączeniu z wilgocią powoduje że na obiektywie tworzy sie dodatkowa brudna soczewka- efekt-,ja mam taki sam obraz po dużej dawce wody rozmownej. Ale na szczęście wystarczy paliuchem panie i jest ok. A jak jest mało luksow to kamera robi sie bw i widać też zjadliwie.

Skosni na nasze euro wymyślili kamery do monitoringu stadionów które miały przed obiektywem folię na szpulce i druga pustą. Jak kamera wykrywala że ktoś ją fuknal szprajem w obiektyw żeby bezkarnie grandzic przewijala kawałek tej ochronnel folii i nowka sztuka! Pomysł już jest:)

 

Tapataknięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery często mają diody podczerwieni. Widoczność lepsza w nocy niż w dzień.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Ale kolega coś takiego spotkał w kamerach do aut? Chyba nie byłoby to do końca bezpieczne? Systemy wspomagające jazdę i wykrywajace przeszkody nie bazują przypadkiem po części na odbijanej ir? O ile kojarzę to coś z vag-a udaje się zatrzymać w miejscu swiecac w lipko laserem (takim wskaźnikiem tylko ze dość mocnym). Bo promienniki są i dobrze dają radę w kamerach monitoringu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recki, a jaka kamerka współpracuje z twoim Bosionem ?:)

Nikt się na niej nie podpisał- była w zestawie z radiem ale powinna prawie każda- w opcjach radia ustawiasz pal/secam, zwykły albo lustrzane odbicie. Na upartego mógłbyś vhsa podpiąć i też by ruszył. Nie pamiętam tylko czy jest ntsc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wziąłem od gościa który miał 2 sztuki - raczej nie handlarz bo żadnej innej. Wieczorem lukne na pudełko w garażu ale na priva ktoś podsylal mi aukcje jakiegoś czleka z chyba Białegostoku- miał z 8-10 modeli bosiona łącznie z tym albo przynajmniej bardzo podobnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma coś takiego:

https://pl.aliexpress.com/item/4-3-TFT-LCD-Car-Windscreen-Rear-View-Rearview-Mirror-Monitor-with-Special-Bracket-2-Video/32246545228.html

Ciekawe rozwiązanie, ale sporo kasy, żeby wtopić. Martwi mnie głównie to, że ekran jest dość mały, pytanie czy wystarczający?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma coś takiego:

https://pl.aliexpress.com/item/4-3-TFT-LCD-Car-Windscreen-Rear-View-Rearview-Mirror-Monitor-with-Special-Bracket-2-Video/32246545228.html

Ciekawe rozwiązanie, ale sporo kasy, żeby wtopić. Martwi mnie głównie to, że ekran jest dość mały, pytanie czy wystarczający?

Osobiście uważam, że takie lusterko będzie problemem w ciągu dnia - słaba widoczność tego co się dzieje na ekranie. Zresztą - H. Urbański testował takie cudo, sprawdź ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...