Jump to content

Jaka kamera cofania

raph
 Share

Recommended Posts

• 4 weeks later...

Mogę odradzić bezprzewodową. 

Nie podzielam Twojego zdania.  Mam  taką  w   busie.

Wygoda przy  instalacji  Jakość  obrazu wystarczająca.

Owszem, czasami  coś  zaśnieży   na  ekranie  ale   to 1 na 10 przypadków.

Bez wahania założyłbym   ponownie  zestaw  bezprzewodowy.

Również  do OBK  MY07  zastanawiałem się  nad kamerą  cofana  ale nasz  wyświetlacz nie  obsługuje chyba   takich  cudów.

Idealnym rozwiązaniem  jest  radio z dużym wyświetlaczem, nawigacją  i możliwością  podłączenia  kamery.

Na  rynku są  kamery montowane  w miejsce oświetlenia   tablicy rej. Doskonałe  i dyskretne  rozwiązanie  a dodatkowo  nie  musisz   niczego wiercić.

Czujniki  cofania  w  dostawczaku też  mam bezprzewodowe.  W poprzednim   busie  takie  własnie  przelatały 10 lat  bezawaryjnie.

Witam,

Chciałbym się zorientować w kosztach. Możecie polecić jakieś modele o przyzwoitej jakości?

Nie wiem czego oczekujesz od kamery. Ja mam taka za 150zl montowana w miejscu oświetlenia rejestracji, podnietą jest pod navi. Jakość jest ok, ale jak jest ciemno czy mocno pada to kiepsko widać. Czasem jeżdzę sportage która ma taka kamerę oem i jakość podobna.

Osobiście wole jednak bardziej czujniki niż kamerę.

Edited by sherif

Witam,

Chciałbym się zorientować w kosztach. Możecie polecić jakieś modele o przyzwoitej jakości?

Nie wiem czego oczekujesz od kamery. Ja mam taka za 150zl montowana w miejscu oświetlenia rejestracji, podnietą jest pod navi. Jakość jest ok, ale jak jest ciemno czy mocno pada to kiepsko widać. Czasem jeżdzę sportage która ma taka kamerę oem i jakość podobna.

Ja bym chciał coś co działa także dobrze w trudnych warunkach - także w ciemności.

Nie ma takich albo cena  będzie  "Jak  na Batorym".

Żadna   kamera nie  bedzie   dobrze  widziała  w ciemości.

Musiałbyś   zamontować  chyba  reflektory   robocze  to być  może  doświetlą     kamerę.

Najlepszym rozwiązaniem będzie  i kamera  i czujniki cofania.  W takiej   parze   bedziesz  zadowolony.

podnietą jest pod navi.

Prawie oplułem monitor... :D

ehhh ten iPad :rolleyes:

Witam,

Ja bym chciał coś co działa także dobrze w trudnych warunkach - także w ciemności.

Nie spotkałem takich, nawet w autach Premium.

Żeby działała w ciemności musi mieć podczerwień.

• 2 years later...
  • 1 month later...

Jakieś nowości w temacie? Zakupiłem stację GMS i wypada kupić jakąś kamerkę ? Niestety pomimo, ze GMS ma troche dedykowanych kamer to do subaru nic więc pozostaje uniwersalna:

55806278218106659116_thumb.jpg

Cena: ok. 250zł.

Nie wiem jak z innymi kamerkami ale zakładam, że połączenie radio + kamera jednego producenta = szybki i bezproblemowy montaż.. no ale może macie jakies inne sprawdzone urządzonka..? :)

Ejjjj Panowie koledzy! Tak kłamać kolegę! Wiekszosc kamer zadziała w ciemności! Masz przecież lampke cofania! Legacy 05 z kamerą fabryczna do czajnis multimedia stejszyn dają całkiem spokojnie sobie radę bez nawet księżyca. Obrazem nie da sie rozkoszować ale widać. Problemem jest syf z drogi ale tego nie przeskoczysz

Tapataknięte

Brud a szczególnie w połączeniu z wilgocią powoduje że na obiektywie tworzy sie dodatkowa brudna soczewka- efekt-,ja mam taki sam obraz po dużej dawce wody rozmownej. Ale na szczęście wystarczy paliuchem panie i jest ok. A jak jest mało luksow to kamera robi sie bw i widać też zjadliwie.

Skosni na nasze euro wymyślili kamery do monitoringu stadionów które miały przed obiektywem folię na szpulce i druga pustą. Jak kamera wykrywala że ktoś ją fuknal szprajem w obiektyw żeby bezkarnie grandzic przewijala kawałek tej ochronnel folii i nowka sztuka! Pomysł już jest:)

Tapataknięte

Kamery często mają diody podczerwieni. Widoczność lepsza w nocy niż w dzień.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Ale kolega coś takiego spotkał w kamerach do aut? Chyba nie byłoby to do końca bezpieczne? Systemy wspomagające jazdę i wykrywajace przeszkody nie bazują przypadkiem po części na odbijanej ir? O ile kojarzę to coś z vag-a udaje się zatrzymać w miejscu swiecac w lipko laserem (takim wskaźnikiem tylko ze dość mocnym). Bo promienniki są i dobrze dają radę w kamerach monitoringu

recki, a jaka kamerka współpracuje z twoim Bosionem ?:)

Nikt się na niej nie podpisał- była w zestawie z radiem ale powinna prawie każda- w opcjach radia ustawiasz pal/secam, zwykły albo lustrzane odbicie. Na upartego mógłbyś vhsa podpiąć i też by ruszył. Nie pamiętam tylko czy jest ntsc

No ja wziąłem od gościa który miał 2 sztuki - raczej nie handlarz bo żadnej innej. Wieczorem lukne na pudełko w garażu ale na priva ktoś podsylal mi aukcje jakiegoś czleka z chyba Białegostoku- miał z 8-10 modeli bosiona łącznie z tym albo przynajmniej bardzo podobnym

A może ktoś ma coś takiego:

https://pl.aliexpress.com/item/4-3-TFT-LCD-Car-Windscreen-Rear-View-Rearview-Mirror-Monitor-with-Special-Bracket-2-Video/32246545228.html

Ciekawe rozwiązanie, ale sporo kasy, żeby wtopić. Martwi mnie głównie to, że ekran jest dość mały, pytanie czy wystarczający?

A może ktoś ma coś takiego:

https://pl.aliexpress.com/item/4-3-TFT-LCD-Car-Windscreen-Rear-View-Rearview-Mirror-Monitor-with-Special-Bracket-2-Video/32246545228.html

Ciekawe rozwiązanie, ale sporo kasy, żeby wtopić. Martwi mnie głównie to, że ekran jest dość mały, pytanie czy wystarczający?

Osobiście uważam, że takie lusterko będzie problemem w ciągu dnia - słaba widoczność tego co się dzieje na ekranie. Zresztą - H. Urbański testował takie cudo, sprawdź ;).