Jump to content

Chłodnica wody, Impreza WRX 2003 US

wojtek1908
 Share

Recommended Posts

Witam Panów i Panie!

Jako, że moja chłodnica wody powiedziała papa. Rozszczelniła sie w górnej czesci i miałem spore ubytki płynu chłodniczego. Pierwszym ratunkiem było wlanie uszczelniacza do chłodnic, pomogło na te pare dni. Ale teraz przyszedł czas na wymianę/naprawę. I tutaj moje pytanie czy robił to ktoś samemu w domu we własnym zakresie? Da sie to wykonać bez podnośnika/kanału? Chodzi mi oczywiście o demontaż chłodnicy. I kolejne pytanie czy po wlaniu w/w uszczelniacza konieczne jest jakies płukanie ukladu?

Witaj. Pomogę tylko odnośnie wymiany "domowej". Jak najbardziej mozesz to zrobic na podwórku czy parkingu. Miałem ten sam problem i pomógł mi kolega. Zwróć tylko uwagę na rurki aluminiowe od chlodnicy klimatyzacji (jeśli posiadasz) aby nie dotknąć lub oprzeć sie bo łatwo rozszczelnic. Powodzenia i aby Subarak ci służył jak najdłużej !!!

Miałem dokładnie ten sam problem u siebie - rozszczelnienie w górnej części. Wymiana jak kolega Kraszana pisze dość prosta. Można to zrobić nie podnosząc auta.

Co do uszczelniacza raczej nie ma potrzeby, żeby go wypłukiwać specjalnie z układu. U siebie też zalewałem ten specyfik, po wymianie chłodnicy po prostu zalałem nowy płyn i wszystko działa OK.

Działać będzie wszystko ale po pewnym czasie silnik zacznie się przegrzewać, ogrzewanie braknie i będzie mozolne szukanie przyczyny. Te specyfiki zatykają nie tylko wycieki w chłodnic ale także małe kanały wodne w silniku a szczególnie nagrzewnicę. Lepiej przepłukać cały układ po wlaniu tego ustrojstwa a najlepiej go w ogóle nie wlewać!

....a najlepiej go w ogóle nie wlewać!

Już trochę za późno...

No nic,, na sobotę zakupie sporą ilość płynu, spuszczę ten z tym środkiem wleje trochę nowego pomieszanego z woda. Odpalę auto pochodzi, przepłucze się. Powtórzę tak  2 razy i biorę się ze demontaż chłodnicy i montaż nowej. Tak chyba powinno być ok?

No nic,, na sobotę zakupie sporą ilość płynu, spuszczę ten z tym środkiem wleje trochę nowego pomieszanego z woda. Odpalę auto pochodzi, przepłucze się. Powtórzę tak 2 razy i biorę się ze demontaż chłodnicy i montaż nowej. Tak chyba powinno być ok?

Zalej cały układ wodą destylowaną z dodatkiem kwasku cytrynowego lub octu. Przejedz  jakiś spory odcinek drogi, spuścić całą maź i czynność powtórz jeszcze raz a po wszystkim zalej płynem ;)

a uszczelniacz byl plynny czy ten w proszku? wymiana prosta, zmieniałem rowniez samemu, trzeba faktycznie uwazac tlyko na weze do klimy i delikatnie śrubki podejsc bo u mnie 2005 rok a byly tak skorodowane ze malo co ich nie pourywalem.

a uszczelniacz byl plynny czy ten w proszku? wymiana prosta, zmieniałem rowniez samemu, trzeba faktycznie uwazac tlyko na weze do klimy i delikatnie śrubki podejsc bo u mnie 2005 rok a byly tak skorodowane ze malo co ich nie pourywalem.

Uszczelniacz był taka gęsta mazią. A ma to jakies znaczenie?