Skocz do zawartości

pomoc w ustaleniu jakie głośniki są montowane fabrycznie


Henryk82

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wszystkie informacje jakie są dostępne lub gdzie te informacje można zdobyć na temat jakiej firmy są montowane głośniki w subaru legacy II z lat 94-95 w wersji sedan. Już wyjaśniam o co chodzi, prawie 4 tygodnie temu oddałem auto do pomalowania i odebrałem je po 3 tygodniach robienia. Dzień po odebraniu potrzebowałem włożyć coś do bagażnika i po otwarciu nie zapaliła sie lampka (klapa bagażnika nie była malowana) ale że ciemno było to nie dociekałem co to za przyczyna braku światła. W niedziele w dzień postanowiłem sprawdzić czemu nie pali sie lampka i przyczyna była prozaiczna , wypięta wtyczka. Zastanawiałem się całą niedziele po cholerę wypinali tą wtyczkę aż do dziś do 18:00 gdy włączyłem radio, radio ciszej gra (głośniej było słychać przed oddaniem auta) a jak podgłośnie do 40 vol to charczy z głośników czego wcześniej nie słyszałem. Podświetlając telefonem na parkingu marketu wstępnie widziałem że kable do głośników mają założoną koszulkę termokurczliwą odchodzącą od wiązki w stanie luźnym (nie obkurczona). Jutro w dzień zajrzę tam i sprawdzę dokładnie czy jest ślad lutowania kabli, ale będę wdzięczny za wszelkie informację i zdjęcia podłączenia głośników do wiązki w bagażniku. 

Dodatkowe informację, które może pomogą ustalić czy zapierniczyli mi głośniki to takie że radio to fabrycznie montowany Blaupunkt i wersja legacy to GX

Liczę na szybką pomoc bo im dłużej będę zwlekać z tym to trudniej będzie mi udowodnić ich winę chyba że rozwalili mi głośniki słuchając se na maxa radia w co nie wierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się Chłopaki obłowili :)

Ja zmieniałem w Forku, z 2002 roku.

Na oryginalnych głośnikach, nie było nazwy producenta, ani żadnego logo, tylko jakiś numer.

Te głośniki Fabryczne, są tak niskiej jakości, że nikt nie ma odwagi, podpisać się pod nimi.

A ten który je, podobno ukradł, to chyba nie wiedział co robi ;)

 

Edit:

 

Kurde, zmusiłem się, do wejścia na strych.

Głośniki z Forka są, No Name.

Podejrzewam że, w Legacy było podobnie.

Tak że, może być Ci ciężko cokolwiek udowodnić.

 

848efd5545da4fefmed.jpg

Edytowane przez Max 84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się Chłopaki obłowili :)

Ja zmieniałem w Forku, z 2002 roku.

Na oryginalnych głośnikach, nie było nazwy producenta, ani żadnego logo, tylko jakiś numer.

Te głośniki Fabryczne, są tak niskiej jakości, że nikt nie ma odwagi, podpisać się pod nimi.

A ten który je, podobno ukradł, to chyba nie wiedział co robi ;)

 

Edit:

 

Kurde, zmusiłem się, do wejścia na strych.

Głośniki z Forka są, No Name.

Podejrzewam że, w Legacy było podobnie.

Tak że, może być Ci ciężko cokolwiek udowodnić.

 

848efd5545da4fefmed.jpg

Glosniki ze zdjecia sa produkowane przez Panasonic, kosztuja 25$ za sztuke i nie sa takie zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zazwyczaj w naszej generacji Legasiów były montowane głośniki firmy CLARION. Ok miesiąc temu zabrałem się za samodzielną wymianę na nowe/inne i się ciut oswoiłem z tematem.

Powiem tyle, po moich obserwacjach, : Wiązka wiązką, ale najpierw trzeba by było sprawdzić które i jak zabarwione kabelki wychodzą na "tylne głośniki' z odtwarzacza i sprawdzić, czy tak oznaczone/zabarwione znajdziesz na kostce z tyłu w okolicy głośników.  Czy tylne głośniki Ci w ogóle grają? Czy tylko wszystko gra gorzej..?  

 

Niemalże zapewniam, że nikt nie chciałby wykradać fabrycznie montowanych głośników z Legasia II, i to jeszcze tak wysłużonych czasem...

 

Może gdzieś czegoś nie dopięli po prostu. Foto jakieś może wrzuć  :huh: Albo odwrotnie podpięli bieguny na jednym z głośników = gra w przeciwfazie i się znoszą cześciowo fale/moc

Edytowane przez SLEPSON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem i faktycznie jeden z głośników ten bliżej lampki klapy był odwrotnie podpięty  :huh: a głośniki też u mnie clariona. Teraz gra ładnie nie ma zakłóceń. To teraz będę mieć czym się zastanawiać po jakiego czorta odłączali kable od lampki i głośnika tym bardziej że malowane było z drugiej strony auta i tam demontowali lampę tylnego oświetlenia by wyprostować kawałek karoserii    :wacko:

Dzięki slepson za info pomogłeś mi bardzo bo już chciałem im awanturę zrobić i bym wyszedł na idiotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...