Skocz do zawartości

Zakup nowego Forestera


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

15 wyszło bo kolega wsiadł do testówki - pewnie zimnej- wyleciał na autobahne i cisną do 150 - na krótkim odcinku ..

Więc jakiego spalania się spodziewano....?

przeleciał by 20km po tej autobahnie i zeszło by do 10-12max :)

bo komputer policzył duuuużą konsumpcję na rozpęd i krótki przebieg

 

 

Auto ciepłe, prędkość 150-170PLN bez dzidowania,redukowania 4 razy posój na światłach...przejchałem 40km autostradą, a przed wiazdem restart komputera... Wynik 15,5l :D Dla mnie przesada... I do 140km/h można oczekiwać większego komfortu...

 

Accorda 2,4 Type S...

 

 

Dla mnie najważniejsze jest żeby to był automat
 

 

Type-S ma automat ?

 

Oczywiście

 

http://otomoto.pl/honda-accord-2-4-i-vtec-at-type-s-C33579161.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Ojciec Założyciel

 

 

Auto ciepłe, prędkość 150-170PLN bez dzidowania,redukowania 4 razy posój na światłach...przejchałem 40km autostradą, a przed wiazdem restart komputera... Wynik 15,5l Dla mnie przesada

Z praktyki licznych podróży na trasie KRK - WROC z włączonym tempomatem i szybkością ( licznik 160 ) ~ 150 km/godz  dotartym Forkiem XT na oponach A/T i lekko podwyższony ( + 2 cm ) średnio ok. 12l/ 100 km.

Miasto zazwyczaj 10 ~ 12.

Bywa i poniżej 8, gdy przez przypadek załapię się na "zieloną falę", bywa do 15, gdy ciągle korek.

 

Przy prędkości 170 PLN zużycia paliwa nie mierzyłem  :biglol:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Auto ciepłe, prędkość 150-170PLN bez dzidowania,redukowania 4 razy posój na światłach...przejchałem 40km autostradą, a przed wiazdem restart komputera... Wynik 15,5l Dla mnie przesada

Z praktyki licznych podróży na trasie KRK - WROC z włączonym tempomatem i szybkością ( licznik 160 ) ~ 150 km/godz  dotartym Forkiem XT na oponach A/T i lekko podwyższony ( + 2 cm ) średnio ok. 12l/ 100 km.

Miasto zazwyczaj 10 ~ 12.

Bywa i poniżej 8, gdy przez przypadek załapię się na "zieloną falę", bywa do 15, gdy ciągle korek.

 

Przy prędkości 170 PLN zużycia paliwa nie mierzyłem  :biglol:

 

Pozdrowienia

 

a jaka to różnicza czy km/h czy PLN przy 170km/h i tak jest drogo, za drogo.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

a jaka to różnicza czy km/h czy PLN

Już tłumaczę. Za 170 PLN można kupić ok.  30 litrów paliwa ( 98 oktan ).

Zużycie na poziomie 30l/100 km osiągamy XT przy prędkości ok. 230 km/godz.

 

Zależność jest więc 170 PLN = 230 km/h :biglol:  ( uwaga : nie jest to zależność liniowa )  

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak Forester jest fajnym samochodem, jednym z (już) niewielu prawdziwych samochodów na rynku gdzie prym wiodą plastikowe zabawki bez silnika. :D Wróce jeszcze raz do pomysłu Forestara przy wyborze auta dla żony ona robi 1000km miesięcznie...

Edytowane przez Lucky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Tak z ciekawości porównałem w Carspecs dane cytowanej Hondy z F XT oraz OBK D A/T.

Honda chyba stosuje jakąś starszą wersje skrzyni A/T, bo przyspieszenie do 100km/godz tylko minimalnie lepsze od OBK D A/T, pomimo wyraźnie wyższej mocy ...

http://pl.subaru.client.portals.jato.com/pl.subaru/ASPX/Brochure.aspx?sub=Safety&category=eb

 

No ale auto ładne :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucky szkoda, że przed ostatecznym wyborem nie zapytałeś się użytkowników jakie jest faktyczne spalanie. Ja na jeździe testowej też miałem kosmiczne wyniki. Teraz w trasie pali śmiesznie mało, gdyby tylko bak był większy.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bo w żadnym cenniku ani danych technicznych Hondy 

 

Type- S nie występuje ze skrzynia AT

 

wersja S tak ale Type-S nie ma nawet takiej opcji

W automacie są tylko wersje S chyba że na specjalne zamówienie da się Type-S w automacie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem. Przebieg roczny w pierwszym poście podajesz 20000km, a potem piszesz, że robisz 8tys. miesięcznie.

Ja zrobiłem w pierwszym roku użytkowania 50000 km i średnie spalanie mam w granicach 10-11l.

 

Można mieć rożne zastrzeżenia, w końcu nie ma auta idealnego, ale uważam, że porównywanie Forestera do Hondy Accord nie ma żadnego sensu, bo to dwa zupełnie różne auta. Najpierw zastanów się czego tak naprawdę oczekujesz od auta, jak i gdzie chcesz nim jeździć, a potem wybieraj.

 

A jak już kupisz to przejedź się w zimie górską nieodśnieżoną drogą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wybiera na co ma ochotę i nie ma co na siłę przekładać własnych racji.

Honda też fajne autko.

Dla każdego ważne co innego.

Autostrada/prędkość/spalanie/cisza.

@Lucky płaci i On też wybiera finalnie, nie my.

Może przy następnym autku zagości znów :-)

Najważniejsze, by każdemu z nas nasze auta sprawiały radość.

Edytowane przez wilkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaja. Wczoraj wróciłem z Berlina . autostardy + Polska . 8,4 Litra i bez powolniactwa.

Zepsuł Ci się może... albo masz diesla i nie wiesz o tym :coffee:

No już ustaliliśmy, że to silnik SBDIT ;) więc spali od 7 do 27 :D

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 spalanie na trasie przy 150km/h też nieczegosobie

2.4 i-VTEC to świetny silnik, mocny, bezawaryjny i trwały. i turbiny nie trzeba studzić :)    Ale przy 150-170 km/h też Ci, Kolego, będzie żłopać nieźle...(wcale nie tak mniej od 2.0 DIT), a 0-100 będziesz miał prawie 10sek. (z automatem), a nie 7 z kawałkiem jak w XT....Ale to szczegóły. Ogólnie - Gratuluję, bo Accord to świetny i sprawdzony wóz. Osobiście zanim sam kupiłem w maju swojego XT brałem i Type-S pod uwagę, jednak nie wybrałem dlatego, że dość już niestety "leciwa" kostrukcja (6 lat  http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/honda/accord/viii/sedan/silnik-benzynowy-2.4-vtec-201km-od-2008/)  i długo na rynku.   Natomiast dla mnie wybór rozgrywał się między XT a IS-em 250 (też w sumie całkowicie inne fury), żadne auto nie dawało mi takiej radości z jazdy jak lex, a Subaru wybrałem za całokształt!

Edytowane przez Adasko75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie alternatywą dla Forka było Mitsubishi Pajero Sport. Jak widać zupełnie inny kierunek. Analiza potrzeb wykazała, że bardziej przyda się dobra jazda po szosie, niż reduktor. (wcześniej miałem i Suva i terenówki - wiedziałem w co idę). W terenie forestera nie męczyłem, ale to co już widziałem robi bardzo dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spalanie jakieś nie realne 15L :o
Ja na jeździe testowej odpaliłem zimny samochód [rano] i czekałem aż zgaśnie lampka od "zimnego silnika" po czym przejechałem po mieście kawałek stojąc na 3 skrzyżowaniach ze światłami + wyjazd z bardzo ruchliwej podporządkowanej gdzie trzeba było deptać a że była to moja pierwsza jazda tym samochodem bardzo podobała mi się żwawość to dociskałem pedał...po czym wyleciałem na drogę szybkiego ruchu skręciłem w utwardzoną kamienistą drogę przejechałem i zawróciłem i pocisnąłem na autostradę..stojąc na światłach, po czym rozpędziłem auto do 160 [tu mazda cx5 zachowywała się jak moja 20Letnia Gska] a w Forku było "znośnie" po czym zjechałem i wsadziłem na fotel żonę która leciała do 140.... i powrót do salonu 2x światła - 12.5L spalanie. Komputer resetowany po odpaleniu samochodu.

Na prawdę pociskałem to auto i nie wiem jak to się stało że koledze po 40Km Autostrady wyszło 15 :wacko: :wacko: :wacko:

BTW.Accord świetny wózek jak bym szukał zwykłego kombi na pewno bym go wybrał.Biały jeszcze bardziej robi robotę ...

Gratulacje Wyboru ;)

Ps.Ps.PS

Jeśli chodzi o alternatywy do Forka to uczciwie można porównywać

Mazda CX5 -[wszystkie gazety chwalą za prowadzenie chyba do 60Km/h po powyżej jest masakra, nie mówiąc już o studzienkach w drogach Bilstein B12 je lepiej wybiera]

 

Mitsu Outlander- [duży plus za 7 miejsc-wnętrze tragedia [forester też nie rozpieszcza ale jest róznica], prowadzenie .... na morkym wyjeżdża przodem jak moja 20Letnia Gska ....

Toyota Rav 4 - Wnętrze ładne, ciekawy silnik 2,2 w dieslu ponoć poprawiony względem tego z Avensisa, [ale auto Damskie] prowadzenie takie se...

Suzuki Vitara - nie jeździłem nie oglądałem - ale wnętrze porównywalne do Forestera/Outlandera [Japan to Japan...]

Volvo XC60 - niby nie ta półka i to na pewno nie cenowo jeśli by porównać Platinium Forestera do tego samego w Volvo ..

Ale środeczek niuniuniua jeszcze w R-Design, Ciekawe ponoć poprawione diesle ..

 

Ale na pewno nie porównał bym tego auta do
Superba,Accorda,Avensisa,:)
I tak naprawdę dziwi mnie fakt że ludzie te samochody tak porównują .. Albo Ktoś szuka Suva albo ktoś szuka rodzinnego kombi....

 

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...