Jump to content

Zamiana fabrycznego radia 1DIN na nie fabryczne 2DIN w MY06

Tinuviel

Recommended Posts

Hej

Nie wierze że gdzieś tu już nie ma takiego tematu, ale szukałem i nie znalazłem. Chciałby wymienić fabryczne radio z Imprezy (1DIN) na jakieś 2DIN na Androidzie, coby mieć Yanosika pod ręką zawsze, dostęp do Torque, nawigacje i muzykę, kamerkę cofania i przednią do nagrywania w czasie jazdy, wszystko w jednym urządzeniu. Pytanie jest następujące, co potrzebuje żeby taki przeszczep dokonać? Znalazłem świetny poradnik jak wymienić radio w Imprezie:

ale tam gość zmienia 2DIN subarowe na inne 2DIN, u mnie teraz jest 1DIN + ta dziwaczna dziuro-półka pod radiem (kogoś w subaru poniosło jak to projektował). Zakładam że muszę kupić sanki/zatokę 2DIN, taką jaka fabrycznie była dodawana do fabrycznego radia 2DIN tak? Gdzie to można dostać i dlaczego tak drogo :)? Do tego wymontowanie dziuro-półki idzie gładko? Zakładam że da się ją jakoś odkręcić?

Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

znalazłem jeszcze ten filmik:

wychodzi na to że nie muszę niczego dodatkowego kupować, blaszki są takie same jak dla radia 2DIN, chyba:)

EDIT:

Drobna uwaga dla potomnych, 2DIN w tym Imprezie tej generacji jest bardzo ciasny, radio które kupiłem nie mieści się, brakuje z 2mm po prawej i lewej i 1mm od góry, będę to musiał spiłować. Zagłębiając się w temat i szukająć po necie znalazłem że nie tylko ja mam taki problem, wiele 2DIN nie fabrycznych nie wchodzi tak bezproblemowo.

ja zmieniałem 2 DIN na 1DIN, ma taki sam problem a mianowicie próbowałem chyba 4 różne radia róznych marek i kazde o 2 mm z kazdej strony za duże, nie pozostało nic jak legancko wyciąć do okoła i chyba tez tak musisz zrobić.

A nie jest przypadkiem tak, że radio 2din wchodzi bez żadnej dodatkowej ramki, tylko jest bezpośrednio przykręcone do istniejącego stelaża? Przynajmniej tak było w forku.

Sent with Tapatalk

Radio które kupiłem nie wchodzi nawet bez ramki. Da się do niego przykręcić te oryginalne blaszki i póżniej wkręcić w zatokę - wchodzi idealni, z niczym się nie trzeba siłować, no ale plastiku/osłonki/maskownicy/jak zwał tak zwał; założyć się nie da bo dziura za mała :)

sc00by czym rzeżbiłeś ramkę? Da sie to estetyczne zrobić? Twardy ten plastik? Właśnie się za to zabieram, chyba kupie skalpel i powoli postaram się od linijki równo przyciąć ramkę.

dziesięć złamanych ostrzy od skalpela później... pasuje. Nawet nie bardzo widać że coś w ramce grzebałem, ale Skalpeli nie polecam, może i dokładnie, ale strasznie dużo roboty. 

Mam jeszcze jedno pytanie. W radiu mam dziurę na antenę, natomiast z auta mam kabelek który nijak do tej dziury nie pasuje. Gdzie mogę szukać i jak się nazywa kabel który mi pozwoli podpiąć radio do anteny w subaru?

Co ciekawe na obu filmikach które zamieściłem powyżej widać że w autach są normalne wtyczki antenowe... całkiem nie jak moja:)

Edit:

Chyba potrzebuje po prostu taki prosty adapter:

640x_CAR-RAD10.jpg

Już i tak po sprawie ale ja wycinalem od linijki nozemen Stanley i po godzinie było? Co do anteny u mnie w radio była normalna ale możesz poszukać przejściówki lub uciąć kabel i zarobić nowa wtyczkę :) tez myślałem nad androiden poczytalen kilka opinii i chińskie wynalazki nie dają rady, fajnie wygląda ale kiepska jakość wyświetlacza, dźwięku itp, kenwood i JVC robią coś z androiden ale cena kenwood to ponad 2300 zł wiec sporo i znalazłem go na eBay w USA, JVC nie znalazłem choć zapewnianie mnie ze tez są ale również rynek USA japoński wiec finalnie jest jeden Din poza tym radia mają nie ściągane panele kosztują sporo wiec łakomy kąsek dla złodziei

Powered by HTC

przerabiałem to ostatnio i musiałem ciąć, przy okazji mam drugą zapasową ramkę do Hawka dociętą więc mogę komuś odsprzedać, niestety niby mamy 2 din, a trzeba pokombinować  by pasowało

Hej 

Musiałem dzisiaj jeszcze trochę poprawić ramkę, ale nie wytrzymałem i kupiłem Dremel... i żałuje...

że tego wczoraj nie zrobiłem, oszczędziłbym parę godzin. Z tym idzie błyskawicznie i bardzo dokładnie.

Co do radia to kupiłem tutaj:

http://allegro.pl/nowosc-android-4-2-2din-gps-wifi-3g-bt-dvd-i4671232212.html

Wrażenia:

- Cena: Drogo, w pizdu drogo, to jest tablet ze wzmacniaczem jakimś tam + DVD + trochę więcej wejść/wyjść. Takie urządzenie MARKOWE powinno kosztować 1000zł, może 1300zł a nie 2k za chiński noname. Można kupić taniej na ebayu, ale wtedy sprawa gorsza jest z gwarancją czy jakimś supportem.

- Jakość wykonania: spoko, nie powala, nie szpeci, dobrze się prezentuje, podeśle Wam fotki później.

- Wydajność: duuuży plus, chodzi bardzo sprawnie, w porównaniu do mojego starego tabletu to niebo a ziemia. Przyjemnie się obsługuje. Nigdy nie kupujcie Androida z jednym rdzeniem bo wymięka, u mnie są 2x1.6GHz (ponoć) i to działa już ok.

- Wyświetlacz: rozdzielczość niska ale tego nie widać gdy się prowadzi, ładne kolory, mimo tego że patrzy się siłą rzeczy ciągle pod kątem na ekran jest ok. jedyny minus to że nie ma czujnika światła tak jak w telefonach zatem sam nie dostosowuje jasności podświetlania, można oczywiście w ustawieniach ręcznie sobie ściemnić.

- Przyciski: dwie gałki, jedna daje głośniej/ciszej, druga zmienia piosenki, reszta przycisków w miarę sensowa, chociaż nie wiem czy można sobie np. zmienić aby przycisk GPS prowadził do innego programu.

- radio: no jest, działa, jest rds :)

- Bluetooth: działa, zaciąga książkę adresową, można dzwonić z poziomu urządzenia, dźwięk idzie wtedy przez głośniki w aucie, w radiu jest wbudowany mikrofon. Działa również OBD, więc mamy komputer wmontowany komputer pokładowy :)

- Net: jest tylko WiFi, można albo zrobić HotSpota z telefonu, albo podpiąć modem usb na 3G, no albo mobilny hotspot sobie w aucie zamontować

- Jakość dźwięku: Nie mam dobrego słuchu, w Imprezie nie ma chyba super głośników, ciężko mi coś powiedzieć, no gra, fajnie można ustawić sobie poziom głośności ze wszystkich głośników ustawić.

- DVD/CD: jest, ale nie używam płyt więc nie wiem jak działa.

- Pamięć: jest jakaś wbudowana, nie wiem ile, są też dwie karty microSD, jedna "gps" druga "sd", nie wiem czy ma to jakiś głębszy sens czy po prostu tak to nazwali. Android widzie obie karty.

- GPS: fajnie i szybko łapie zasięg, jest antenką którą trzeba wyciągnąć gdzieś pod szybę.

Inne:

Można użyć AIRplay  z iPhonem i wtedy na ekranie wyświetla się wszytko to co na telefonie, tak samo można zrobić z androidem, ale w obu przypadkach urządzenia powinny być w tej samej sieci lokalnej.

Kamera cofania: można podpiąć, po wrzuceniu wstecznego powinna się odpalić, dziś będę testować

Kamera do rejestracji: można zwykłą kamerkę internetową pod USB podpiąć, resztę ogarnia android

Sterownia z kierownicy: jakoś można, ale nie mam przycisków w kierownicy więc nie wiem co i jak.

Uruchamianie: Od zera odpala się z 20s, uruchamia się to co ostatnio zostawiliśmy włączone. Tutaj trzeba coś pokombinować, ponieważ jak np. wyjmę kluczyk i nie zamknę jeszcze auta to radio się uśpi, gdy włożę kluczyk i przekręcę - radio wybudza się w 1s. Trzeba chyba inaczej zasilanie do niego podciągnąć, tak żeby nie było odcinane po jakimś czasie (zamknięciu auta?) ale tak żeby radio nadal było świadome że np. kluczyk ze stacyjki został wyjęty.

Urządzenie jest nietypowe więc jest trochę problem z marketem (google play), dla przykładu nie ma Yanosika w Markecie, znaczy jest ale nie można zainstalować bo "urządzenie niezgodne", trzeba pobrać apk na kompa, zrzucić na kartę, zainstalować z apk na urządzeniu. 

Tyle póki co wiem, jestem pozytywnie zaskoczony tym jak sprawnie to działa, najbardziej obawiałem się tego że będzie mulić ten system.

• Upvote 2

Bardzo rzetelny opis. Czy probowales może uruchamiać 2 aplikacje na raz. Albo 3. Np obd torque + mapa + radio?

Odpalam muzykę Widgetem na ekranie głównym, później klikam w Yanosika i wracam na ekran główny, następnie odpalam torque i jakiś dashboard, np. ze spalaniem. Efekt jest taki że muzyka cały czas gra, po lewej mam półprzeźroczystą ikonkę yanosika która wyskoczy na ekran gdybym miał zbliżyć się do jakiegoś fotoradaru czy kontroli no i na ekranie cały czas wyświetlają się wskaźniki z torque. Zatem wielozadaniowość pełną gębą. Dodatkowo np. jak słuchasz muzyki i masz też odpaloną nawigację GPS to gdy nawigacja ma jakiś komunikat (np. skręć w lewo) to przycisza muzykę na czas komunikatu. Działa z tą nawigacją która jest w zestawie, ale np. z Yanosikiem już nie ścisza muzy.

To co mi się jeszcze bardzo podoba to to że nie ważne w jakim programie jestem, lewym pokrętłem zawsze mogę ściszyć/podgłośnić muzyką a prawym przerzucić piosenki przód/tył. Minus taki że pokrętło prawe działa tylko z tą już zainstalowaną aplikacją do słuchania muzyki która jest bardzo prosta i nie ogarnia nawet losowego odtwarzania utworów. Można oczywiście zainstalować każdą inną do słuchania muzyki ale wtedy nie działa przerzucanie piosenek prawym pokrętłem. 

• 3 years later...

Odgrzeje stary temat, wczoraj dostalem od zony radio 2din :D gdy rodzina poszla spac biegiem do garazu szybki demontaz konsoli, montaz stacji wszystko cacy gra i swieci.. 

Biore sie za skaldanie i czar prysl ramka za mala - znalazlem za to ten temat, wiec kieruje do Was pytanie - jak i czym powiekszyc otwor na radio? 

Radio 2din standardowych rozmiarow. 

Prosze pomoc ew. instrukcje jak ugryzc temat. 

6 godzin temu, allin napisał:

Odgrzeje stary temat, wczoraj dostalem od zony radio 2din :D gdy rodzina poszla spac biegiem do garazu szybki demontaz konsoli, montaz stacji wszystko cacy gra i swieci.. 

Biore sie za skaldanie i czar prysl ramka za mala - znalazlem za to ten temat, wiec kieruje do Was pytanie - jak i czym powiekszyc otwor na radio? 

Radio 2din standardowych rozmiarow. 

Prosze pomoc ew. instrukcje jak ugryzc temat. 

Nie wiem czy tu nie pisalem o tym. Ja to robilem skalpelem na poczatku ale nie polecam. Dremel + papier scierny znacznie bardziej sie nadaja do tej roboty.