Jump to content

Dział "Moje Subaru"

H4lik

Recommended Posts

Droga Dyrekcjo!

Minęło półtorej roku od momentu małej burzy w "Nielegalu". Zwodzono nas, że sprawa będzie poruszona a to na zebraniu moderatorów, a to na Plejadach, a to znów na zebraniu i...

...do tej pory nic z tego nie wyniknęło.

Moje pytanie brzmi: dlaczego na Forum Subaru tak trudno stworzyć dział "Moje Subaru", choćby i nawet jako subforum "Nielegala" i dlaczego zajmuje to tak wiele czasu, skoro technicznie administrator może to zrobić jednym machnięciem myszki (chciałem napisać "pyty", ale jakoś się powstrzymałem :P )?

• 2 weeks later...
  • Ojciec Założyciel

Minęło półtorej roku od momentu małej burzy w "Nielegalu"

Ponieważ na "nielegalu" nie bywam, nie odnotowałem "burzy". 

dlaczego na Forum Subaru tak trudno stworzyć dział "Moje Subaru"

Istnieje ( przyklejony ) wątek  o tej właśnie nazwie. 

Czemu miałby służyć oddzielny dział ?

Pozdrowienia

Jak rozumiem, chodzi o to by użytkownicy, którzy nie mają modyfikowanych aut, mogli prowadzić własne wątki o swoich autach. Stąd inicjatywa działu a nie wątku Moje Subaru. W obecnej chwili jest jeden ogólny temat moje subaru, gdzie użytkownicy mogą przedstawić swoje auta, ale pośród pewnie tysięcy innych w tym samym wątku. Z kolei nielegal nie jest dobrym miejscem do prezentacji seryjnego auta. 

Tak jest.

Dyrekcjo, wystarczy w "Nielegalu" dodatkowy dzial "Moje Subaru", gdzie by sobie mozna prowadzic historie wlasnego samochodu. Aktualnie w nielegalnym jak sie zalozy wlasny watek, a auto ma tylko chlapacze dolozone, to wiele osob na to krzywo patrzy.
Brakuje miejsca dla szarakow. :mellow:

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam

Całkowicie serio. Czy jest jakieś przeciwwskazanie do powstanie takiego działu?

Forum jest jakby nie patrzyć jakąś tam społecznością, którą połączyło posiadanie/zamiłowanie do pojazdów FHI.

W takim dziale każdy forumowicz mógłby założyć temat o swoim samochodzie. Inni użytkownicy forum mogli by wyrażać swoje opinie itd..

Powstaje wtedy taki dziennik samochodu.

Np. Na innym forum, na którym jestem obecny: http://www.mazdaspeed.pl/forum/ istnieje dział "Nasze mazdy" i każdy może opisać swój pojazd.

Na forum MS nawet jest pod-forum "Pojazdy zastępcze" gdzie np. Jest opisane moje Subaru. Na tym forum nie jest, bo nie uważam, że zasługuję na dział "jadę nielegala"

Pozdrawiam

Dokladnie.Z tym DIY też popieram,brakuje takiego działu-w jednym miejscu filmy ,fotorelacje itp.Pytanie co na to SIP w kontekście ASO.;)

Co do struktury forum MS i działu"nasze mazdy" nie wiem dlaczego tutaj nie mogło by tak być.W końcu forum MS nie bez powodu jest podawane jako wzorzec w prasie motoryzacyjnej;)

• Ojciec Założyciel

Pytanie co na to SIP w kontekście ASO.

Obawiam się, że powyższego pytania nie rozumiem ...

W końcu forum MS nie bez powodu jest podawane jako wzorzec w prasie motoryzacyjnej;)

Forum Mazdy jest bardzo zacne.

Istnieje chyba jeszcze dłużej, niż nasze.

Niemniej na 38.000 użytkowników tamże ( 18.000 tutaj ) napisano 1.6 miliona postów ( tutaj : 2.1 miliona).

Wobec powyższego taki argument do mnie nie przemawia - Forum nie jest dla prasy, lecz dla Forumowiczów.

Zwracam uwagę, że tak naprawdę nie otrzymałem żadnej konkretnej odpowiedzi na pytanie :

Istnieje ( przyklejony ) wątek  o tej właśnie nazwie.    Czemu miałby służyć oddzielny dział ?

To nie ja finalnie decyduję o tym, jaki kształt ma mieć Forum ( decyduje grono moderatorskie ).

Ale jedną z jego zalet jest przejrzystość formy. 

Aby dokonać większej zmiany zapewne potrzeba zdecydowanie większej ilości pozytywnych opinii, niż w tym wątku.

Tym bardziej, że już wyrażone są ...niejednoznaczne.

Pozdrowienia 

Bo_Lo powiedział Pytanie co na to SIP w kontekście ASO. Obawiam się, że powyższego pytania nie rozumiem ...

Chodziło o to czy nie będzie stanowiło problemu że np jakiś tam procent ludzi  zamiast podjechać z jakąś tam usterką do ASO,zrobi to sobie sam z pomocą fotorelacji czy filmiku instruktażowego zamieszczonych w tymże dziale .

Forum Mazdy jest bardzo zacne. Istnieje chyba jeszcze dłużej, niż nasze. Niemniej na 38.000 użytkowników tamże ( 18.000 tutaj ) napisano 1.6 miliona postów ( tutaj : 2.1 miliona). Wobec powyższego taki argument do mnie nie przemawia - Forum nie jest dla prasy, lecz dla Forumowiczów.  

Tu nie chodzi o porównanie w sensie które lepsze czy gorsze i zgadzam się że nie dla prasy jest forum tylko dla użytkowników,bardziej chodziło o to że żaden wstyd ''skopiować'' taką strukturę działów modelowych jaka tam jest.Moim zdaniem tam jest to lepiej i przejrzyściej rozwiązane.

Tutaj jest ''Moje subaru'' gdzie jest wszystko wrzucone jest do jednego ''wora''(modele,użytkownicy)

Tam jest fajny podział na modele i każdy kto chce zakłada własny temat,aktualizuje na bieżąco,co zrobił przy autko,aktualne fotki itp.

Chyba że tutaj tez jest coś podobnego a nie zauważyłem :wacko:

Tam jest fajny podział na modele

Po pierwsze Subaru ma 4 modele na krzyż, po drugie są mało zróżnicowane, po trzecie nawet obecny podział w technicznym jest męczący. Wachlowanie między działami żeby przeczytać coś nowego nie ma tutaj większego sensu.

W dziale technicznym ok,masz racje.Ale mówimy o dziale "nasze subaryny"czy jak tam zwał,gdzie kto chce to w odpowiednim sub dziale(Np impreza,czy forester itp)zalozy swój temat,z fotkami ,opisem wersji,wyposażenia i będzie prowadził swoisty dziennik,z naprawami,modami,zdjęciami itp.

Jest kilka plusów takiego rozwiązania:

Np chcąc sprzedać auto można dać linka do tematu zeby kupujący widział jak dbałeś i inwestowałeś w fure(mi się bardzo przydalo przy sprzedaży) i na odwrót- chcąc kupic auto forumowe można sobie prześledzić jego historię.

Poza tym nie każde auto nadaje sie do nielegala,a Np ktos sobie zależy chlapacze czy przyklei świniaka i chciałby sie podzielic takim modem;)

Edited by Bo_Lo

• 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...