Jump to content

Uciekający płyn STI Problem ;(

simson1001

Recommended Posts

Witam.

W ostatnim czasie sprzedałem Wrxa i zakupiłem Sti.

Po zakupie pojawił mi sie problem :

Podnosi mi płyn w zbiorniczku wyrównawczym , nie dzieje sie to odrazu tylko cyklicznie czasem do podniesienia temperatury pojeżdżę tydzien a czasem tylko dwa dni.

Z tego co zauwazyłem klapeczka w zbiorniczku wyrownawczym otwiera sie i tamtedy sie przelewa, grzanie w samochodzie jest auto dopóki posiada płyn sie nie grzeje.

Próbowałem wielu rzeczy wymieniałem korki wychodząc z przekonania ze nie trzymaja cisnienia odpowietrzałem ... Nic To samo.

Odpowietrzałem.

Sprawdzałem przelewy.

moze ktos z was miał podobny przypadek ?

z Wydmuchana uszczelka myslisz ze bym jezdził tydzien ?

Oczywiście. Subaru to wredne bestie i zdarza się, że objawy występują tak nieregularnie. Ba, nawet czasem na teście CO2 wyjdzie, że uszczelka OK, a OK nie jest.

Taki urok.

Ale objawy wskazują na uszczelkę i szykuj kasę na jak najszybszą naprawę. 

Spoko Kase na naprawe bym miał tylko pytanie kto mi zrobi to w okolicach Rzeszowa Dobrze i w dość szybkim czasie.  Nie chciałbym rozstawać sie z moim autem na miesiąc a mechanicy to uwielbiają. :lol:

P.S  Dzisiaj spróbowałem jeszcze podmienić korki , moze jest jeszcze nadzieja :P

Edited by simson1001

z Wydmuchana uszczelka myslisz ze bym jezdził tydzien ? Kurde ja juz nie wiem brakluje mi pomyslów nasówa mi sie uszczelka.

W tym samochodzie z uszkodzoną UPG można jeździć o wieeeeele dłużej  :biglol:

Z Rzeszowa do Nowego Sącza nie jest daleko. Oddaj do Carfita, będziesz miał zrobione dobrze i w rozsądnej cenie.

Wczoraj Auto poszło do Mechanika TRT Serwis SUbaru Łańcut Zobaczymy  ;)

P.S NIestety nie moge napisac Posta w Dziale sprzedazy ale napisze tutaj

Do sprzedania posiadam: oryginalne Amortyzatory Tylne STI Gruba Laga (Jeden wylany drugi z gwintem do regeneracji) Zainteresowani Priv ;)

Po Tescie CO2 wyszło że nie jest to UPG, mój Mechanik który opiekuje sie moim STI stwierdził ze prawdopodobnie za krótkie były weże wchodzące do zbiorniczka wyrównawczego wypluwały powietrze a nie zawszłe zassysały wode prowadząc do przelewu wody w Zbiorniczku wyrównawczym.

Humor lepszy ;) Odrazu robie kilka Rzeczy (oraz poprawek) ;) pochwale sie po odbiorze :P

• 1 month later...

Po Tescie CO2 wyszło że nie jest to UPG, mój Mechanik który opiekuje sie moim STI stwierdził ze prawdopodobnie za krótkie były weże wchodzące do zbiorniczka wyrównawczego wypluwały powietrze a nie zawszłe zassysały wode prowadząc do przelewu wody w Zbiorniczku wyrównawczym.

Humor lepszy ;) Odrazu robie kilka Rzeczy (oraz poprawek) ;) pochwale sie po odbiorze :P

jak to jest mozliwe zeby te węże były za krótkie akurat w Twoim aucie? pytam bo mam podobny problem.