Jump to content

Przednia Lampa + Zderzak Forester MY09

Arkady

Recommended Posts

Koledzy podopwiedź.

Zauważyłem lekkie zaparowanie przedniej lampy prawej ksenonowej w związku z czym zgasł mi żarnik, więc myślałem że mi sie spalił. Zbierałem się żeby zamówić nowe (oczywiście wymiana 2 sztuk) ale zaczął znowu świecić. W związku z tym chciałem się dostać do lampy to znaczy wymontować ją i zobaczyć czy gdzieś ma nieszczelności czy po prostu właśnie się rozszczelniła czy coś się z nią zadziało.itd.... Ale do sedna czy dobrze wnioskuje żeby ją wyjąć muszę zdemontować zderzak??

Jeżeli tak to przy okazji czy ktoś ma manuala jak to wszystko robić??

W moim forku też zaczelo się od lekkiego zaparowania , skończyło na wymianie całego reflektora .....Też ksenon. Bolesne sprawa, bo troche kosztuje. :wacko:

Weż mocną latarkę i obejrzyj dokładnie górny narożnik reflektora od strony grila. Na samym narożniku możesz mieć i pewnie masz mikro pęknięcia. Widać je nawet bez wymontowywania czegokolwiek. W Forku III to ponoć częsta przypadłość. Jak zdechł mi jeden ksenon to dokładnie obejrzałam drugi reflektor - bo juz wiedziałam gdzie szukać - i niestety też pękniecia. Zalepilismy, założylismy gumowe osłonki i czas pokaże. Dzieje sie tak ponoć od trzaskania klapą silnika. W moim modelu nie było gumowych osłon na te narożniki reflektorów od strony grila. Ten reflektor ,który kupiłam na wymianę, juz miał więc dokleiliśmy identyczną osłonę na drugą lampę i na razie jest git.  :) Sprawdź u siebie. Może akurat masz to samo. Pozdrawiam  :)

Cześć. Mówisz o górnym narożniku od strony grilla ale muszę Ci powiedzieć że u mnie więcej zaparowane jest od strony zewnętrznej czyli na moim zdjęciu zaznaczyłem literką L. Najgorsze jest to żeby dokładnie zobaczyć lampę trzeba zdjemować zderzak.

jbrnP4y62vqO5v.jpg

U mnie sprawa wyglądała tak, że najpierw zaczęło się od parowania i dokładnie tak jak u Ciebie czyli od zewnętrzej strony. Po wymontowaniu relektora okazało się zę pęknięcia były własnie ( co dziwne :wacko: ) od strony grila,  dokładnie tam gdzie masz tą gumową podlepkę. U mnie niestety tych podlepek na lampach nie było. W każdym razie po 2 miesiącach parowanie zamieniło sie w skraplanie. I dalej było go najwięcej od zewnętrznej strony. No i w końcu ksenon zdechł. Przy okazji przeglądu w serwisie poprosiłam o diagnozę i dowiedziałam się, że przetwornica która jest najniżej położona dostała wody i w końcu skończyła żywot. 

Nie wiem jak u Ciebie to wygląda ale gdzieś roszczelnienie musi być. Musisz szukać do skutku.

Mi udało się pojeżdzić z parującym reflektorem jakies 3 miesiące. Początkowo parowanie się nieco cofało gdy reflektor świecił. Gdy auto postało troche - było gorzej. Potem juz tylko gorzej. Życzę powodzenia  :) może uda Ci się zadziałać zanim spali przetwornicę, tak jak u mnie. 

• 2 weeks later...